> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sběr vysloužilého elektra .........

vloženo: 13.07.2013           komentářů: 1

Sběr vysloužilého elektra podpoří soutěž

O tablet, mobilní telefon či fotoaparát mohou soutěžit Olomoučané, kteří se zapojí do klání „Sbírej a vyhraj!“. Soutěž na podporu sběru vysloužilých elektrospotřebičů organizuje v rámci projektu s Olomouckým krajem nezisková společnost ASEKOL.

Do konce září bude možné ve vytipovaných sběrných dvorech v Olomouci, ale také v Jeseníku, Přerově, Prostějově a Šumperku odevzdávat nepotřebná elektrozařízení a zapojit se tak do slosování o hodnotné ceny. „Za každý odevzdaný přístroj obdrží lidé razítko do speciální hrací karty. Ta bude společně s drobnými dárky k dispozici na sběrných dvorech zapojených do soutěže. Pouze pět razítek, respektive nepotřebných spotřebičů, stačí k zapojení do soutěže,“ popsal princip soutěže Zdeněk Kovářík, regionální zástupce neziskové společnosti ASEKOL, která klání organizuje.

V Olomouci jsou do soutěže zapojeny sběrné dvory: Olomouc - Neředín, (Třída Míru, za krematoriem), Olomouc – Hodolany (ul. Chelčického).

Cílem projektu, jehož pilotní ročník proběhl v minulém roce, je zvýšit povědomí občanů o třídění elektra. „V kraji se vloni do soutěže zapojilo 149 lidí, kteří odevzdali 745 elektrospotřebičů. V celé republice se pak do klání zaregistrovaly téměř tři tisícovky účastníků a vybralo se téměř 15 tisíc kusů starých spotřebičů,“ upřesnil Kovářík. Nejčastěji podle jeho slov obyvatelé odevzdávali drobná elektrozařízení, například mobilní telefony, počítačové myši či klávesnice.

Občané Olomouckého kraje třídí elektroodpad svědomitě. Loni každý z nich společnosti ASEKOL průměrně odevzdal 1,87 kg vysloužilých elektrozařízení, což mimo jiné představuje například téměř 44 tisíc starých televizorů a počítačových monitorů. Olomouckému kraji tak v pomyslném celostátním žebříčku sběru elektra patří třetí místo.

Obyvatelé regionu mají možnost odevzdávat nepotřebné elektrospotřebiče v celkem 50 sběrných dvorech. Na čtyřiadvaceti místech v celém kraji lze k uložení starých televizních přijímačů využít speciální uzamykatelné přístřešky, tzv. E-domky. Mobilní telefony a či drobné elektronické hračky a baterie zase patří do speciálních červených kontejnerů, umístěných ve frekventovaných lokalitách. Těch je na území Olomouckého kraje rozmístěno přes 80. Občané do nich v loňském roce vytřídili takřka 46 tun drobných elektrozařízení.

Podrobná pravidla jsou k dispozici na stránce http://www.asekol.cz/cs/leve-menu/regionalni-kampane/sav-oloumoucky.html. Hrací kartu si lze stáhnout a vytisknout i na webu www.asekol.cz v sekci Regionální kampaně.


autor: www.asekol

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.