> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

SFC Opava - 1. SK Prostějov 0:3

vloženo: 14.07.2013           komentářů: 0

Tři góly a chycená penalta na úvod

Na vedlejším hřišti za koupalištěm v Opavě nastoupila jedenáctka eskáčka do prvního přípravného zápasu v trochu neobvyklé podobě. Chyběly tradiční opory Bureš, Pavlík, Zelenka či Pospíšil, nepočítaje zraněné Hunala a Zatloukala. „Tyto absence jistě ovlivňují kvalitu týmu, ale na druhou stranu tihle kluci se poperou o místo v sestavě, takže máme na to uhrát tady slušný výsledek“, komentoval sestavu trenér Jura před výkopem. Jak výborný ten výsledek bude, ještě netušil...

Mezi tři tyče se postavil Zdeněk Kofroň, jemuž kryl záda Ondřej Běhalík, v obraně se poprvé objevil Martin Soušek a na levém kraji zálohy Aleš Krč. Naši od úvodního hvizdu vlétli na domácí jako vosy, což pocítil naplno už ve třetí minutě domácí stoper Dvorník. Machálek ho atakoval před vlastním brankářem natolik důrazně, že svou „malou“ domů překvapil gólmana Hampela. A to mohlo být za chvíli ještě veseleji, když Hirsch po Fládrově sklepnutí v šestnáctce mířil těsně nad břevno.
Podobný obraz hry přetrvával prvních dvacet minut hry, poté se domácí poněkud oklepali a začali držet míč na svých kopačkách. Hra se sice vyrovnala, v obou šestnáctkách toho ovšem mnoho k vidění nebylo. Až ve 32. min. zahrávala Opava první rohový kop. Naši začali příliš nakopávat míče na vysunutého Machálka, z čehož rezultovaly časté ztráty balónu. Ve 39. min. jsme se opět mohli dostat do dvougólového vedení, když Hirsch utekl po pravém křídle a Machálkova hlavička těsně lízala zadní tyč. Rozhodčí už sahal po píšťalce, když Hloch důrazně odzbrojil Schaffartzika, ten upadl přes balón a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Jurečka, jeho nedůraznou střelu ale Kofroň vystihl a vyrazil. „Špatně kopnutá penalta“, usmíval se skromně náš gólman o přestávce v duchu známého rčení, že penaltu nelze chytit, pouze zahodit...

Do druhého poločasu obměnili Opavští zásadně sestavu, když na hřiště poslali všech sedm náhradníků. V 53. min. se poprvé blýskla naše nová akvizice Aleš Krč, jeho centr zleva ovšem před soupeřovou bránou nikoho nenašel. O dvě minuty později utekl Bartozel, ale Jurečkova střela našla pouze Kofroňovu náruč. V 65. min. hasil požár před naším gólmanem Kazár, pak už přišly naše chvíle. V 69. min. se postavil k exekuci přímého kopu Mazouch, jeho zatočený balón minul zeď a zapadl přesně k tyči. O sedm minut později se na hranici šestnáctky dostal k míči Krč a přízemní střelou pečetil výsledek. Opava mohla ještě korigovat Němcem, ten ovšem nastřelil pouze břevno.

Jak se našim povede v přípravě dál, by měl ukázat už středeční přípravný duel s druholigovými Pardubicemi, který je plánován v rámci soustředění v Ústí nad Orlicí. A bude to prověrka jako řemen: soupeř pokořil takové mančafty, jako Slávia (5:1) nebo Jihlava (3:0). Skalp dalšího prvoligového celku, Příbrami, ovšem Pardubickým dopřán nebude, protože podle jejich webových stránek většinu kádru skolila těžká střevní infekce, a nedělní zápas byl tudíž odvolán. Je tedy otázka, jestli k měření sil vůbec dojde.

Hlasy po utkání:
Trenér František Jura především porovnal výchozí situaci obou mužstev. „Opava už hrála pátý přípravný zápas, jsou v podstatně jiné fázi herní přípravy než my. Výkon našich v prvním poločase se mi velmi líbil, hráli jsme aktivně, vysoko jsme napadali protihráče, nenechávali je rozehrát, kombinovali, prostě přesně to, co po hráčích vyžadujeme. Ve druhém poločase jsme se už častěji dostávali pod tlak, v některých případech měli i to štěstí, byť Kofroň nás několikrát podržel, nejen při té penaltě“, hodnotil spokojený trenér. „Všichni kluci, co dnes nastoupili, ukázali chuť hrát, což je slibné do budoucna. Musíme ovšem zůstat nohama na zemi“, varoval Jura před přeceněním výsledku.
Zajímali jsme se také, jaké pocity mají po utkání nováčci v týmu. „Před zápasem jsem byl trochu nervózní, ale jinak jsem si zápas užil“, svěřil se Aleš Krč. „Je to trochu jiná hra, než na jakou jsem byl zvyklý v Uničově, ale s kluky jsem se už na trávníku sžil. Moc jsem si přál dát gól, jsem rád, že to vyšlo“, uzavřel vytáhlý ofenzivní hráč. „Za práci defenzivy mluví nula na našem kontě, takže jsme snad odvedli dobrou práci“, přidal se Martin Soušek.

Slezský FC Opava – 1. SK Prostějov 0:3 (0:1)
Branky: 3. Dvorník (vlastní), 69. Mazouch, 76. Krč

Sestavy:
SFC Opava 1. poločas: Hampel – Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Wirth – Metelka, Sedláček, Skřehot, Schaffartzik – Jurečka. 2. poločas: Květon – Pomp, Švec, Dvorník, Keresteš – Bartozel, Swiech, Binar, Němec – Jurečka, Komenda. Trenér: Jan Baránek
1. SK Prostějov: Kofroň (83. Běhalík) – Krejčíř (64. Dostál), P. Hloch, Soušek (78. Olejník), Kazár – Hirsch (85. M. Hloch), Mazouch, Fládr, Krč (80. Petrásek) – Pančochář (69. Pořízka), Machálek (74. Kopečný). Trenér: František Jura

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.