Svitavy - 1. SK Prostějov 2:3

vloženo: 05.08.2013           komentářů: 0

Generálka: TJ Svitavy - 1. SK Prostějov 2:3
Tři vydařené standardky

Svitavy náš výběr přivítaly v nedělním dopoledni příjemně zataženou oblohou, z níž po celý první poločas naší generálky na podzimní část MSFL vytrvale pršelo, už po přestávce se ale vyjasnilo a nastalo opět vedro. Trenér Jura měl konečně k dispozici téměř kompletní kádr áčka včetně Tomáše Machálka, chyběla už jen brankářská jednička Bureš, který by měl začít příští týden trénovat.

Zejména v prvním poločase se hosté v bílých dresech museli cítit jako doma, takovou atmosféru jim připravili jejich mladší následovníci z žákovského výběru U12. Domácí účastníci divizního klání začali nebojácně a snažili se využívat zejména křídelních prostorů k rychlým protiútokům, které ovšem stačila zlikvidovat naše obrana nebo šla střela mimo tři tyče, takže letní brankářská jistota v naší brance Kofroň přílišným vytížením netrpěla. Naopak naše aktivita byla přetavována především do narůstajícího množství rohových kopů, k přímému ohrožení domácí brány došlo až po půlhodině hry, kdy Zelenka neopakovatelně potáhl středem hřiště míč a Pospíšilovu střelu na zadní tyč vytěsnil gólman na roh.

V 39. min. šli na centr do naší šestnáctky kromě hráče domácích náš Kazár s Kofroněm, který míč vyboxoval, ve výskoku ovšem dle názoru rozhodčího Kazár fauloval a výsledkem byla přísně nařízená penalta. Balón si na značku postavil domácí Svoboda a s přehledem proměnil. „Strana mi nevyšla, ostatně každou penaltu nemůžu chytit“, smál se Zdeněk Kofroň s narážkou na úspěch při stejné situaci na počátku přípravy v Opavě. Ještě do přestávky ale bylo srovnáno. V poslední minutě napřáhl ke střele Fládr a s jemnou Pospíšilovou tečí měl domácí gólman plné ruce práce. Na následně rozehraný roh si perfektně vyskočil na zadní tyči Krejčíř a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vyběhlo prostějovské mužstvo se třemi změnami, a kdo to třeba nezaregistroval, musel tak učinit nejpozději v 47. minutě. To si po rohu na zadní tyč naběhl pro změnu vystřídavší Machálek a dostál tak své pověsti elitního střelce. Přestože převaha týmu z vyšší soutěže byla čím dál patrnější, domácí ještě dokázali srovnat krok. V 69. min. se pěknou střelou prezentoval Belej. „Nabíhali tam v šestnátce dva hráči soupeře, počítal jsem spíš s centrem, takže jsem byl trochu víc z brány, abych ho případně mohl tečovat. Belej to vystihl a trefil prostor mezi mnou a tyčí“, komentoval gólovou akci Zdeněk Kofroň. Dotřetice ale naši zužitkovali standardní situaci. Zelenka rozehrál roh netradičně dozadu na Pavlíka, který poslal centr do šestnáctky a opakovaný střelecký pokus umístil Kazár k tyči svitavské branky. Za zmínku stojí ještě mazácká Hirschova klička v 88. min., následná střela šla těsně vedle spojnice břevna a tyče.

Generálku lze tedy výsledkově považovat za vydařenou, jak letní přípravu na „cvičišti“ zúročí naši borci na uničovském „bojišti“, zjistíme v neděli 11. srpna dopoledne.

Hlasy po utkání:
Asistent trenéra 1. SK Prostějov Roman Popelka utkání hodnotil jako kvalitní generálku s kvalitním soupeřem. „Docela nám vyšla, přestože se stále objevuje spousta chyb, na kterých musíme pracovat. V prvním poločase byla naše hra jak směrem dopředu, tak dozadu velmi kvalitní, škoda některých ztrát míče, kdy jsme soupeře zbytečně pouštěli do brejků. Problémy nám dělalo dohrávání akcí do gólové fáze“, identifikoval nedostatky ve hře Popelka. „Celkově jsme se zápasem spokojeni, byli jsme aktivní, o čemž svědčí počet rohů a střel, a doufáme, že se nám to podaří zopakovat příští týden v Uničově“, uzavřel Popelka a ještě přidal krátkou informaci o Tomáši Machálkovi: „Trénoval celý týden, na žádné potíže si nestěžoval, dnes byl pro něj ten druhý poločas akorát, takže je potřeba, aby se dostal do zápasového kolotoče“.

Svitavský kouč Zbyněk Zbořil byl rovněž spokojen: „Byl to supr zápas, jako generálka pro obě mužstva výborný. S fotbalem, který jsme viděli v první půli, museli být spokojeni všichni. Ve druhé půli jsem počítal s tím, že trochu herně odejdeme, protože jsme to odehráli pouze ve dvanácti lidech. My jsme se přidali ke kvalitnímu výkonu soupeře, protože jsme taky fotbalový mančaft, pouze mě mrzí a vadí fakt, že jsme od Prostějova dostali góly ze tří standardních situací, na které musíme být nachystaní“.

Na pocity po utkání jsme se zeptali také navrátilce do sestavy Tomáše Machálka. „Co víc si přát než gól dvě minuty po vyběhnutí na hřiště“, culil se náš útočník. „Psychicky jsem se už dal dohromady, spíš mi teď chybí fyzička, na konci zápasu jsem při jednom sprintu nevěděl, jestli raději běžet dál nebo zastavit, ani jedno totiž moc nešlo“, popsal své pocity po pětačtyřiceti minutách na hřišti. „Musím tento týden na sobě zapracovat, abych byl na start sezóny připraven,“ uzavřel Tomáš.

TJ Svitavy – 1. SK Prostějov 2:3 (1:1)
Branky: 39. Svoboda (p), 69. Belej – 45. Krejčíř, 47. Machálek, 78. Kazár

Sestava 1. SK Prostějov: Kofroň – Krejčíř (46. Studený), Hunal (55. Mazouch), Hloch, Kazár – Pančochář (46. Hirsch), Pavlík, Zelenka, Fládr – Pospíšil (62. Zatloukal), Krč (46. Machálek). Trenér: František Jura

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.