> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Flora voní kořením a bylinkami

vloženo: 16.08.2013           komentářů: 0

V aromatické vůni kmínu a dalších bylin, známých častěji kuchařům než zahradníkům, začala dnes dopoledne letní etapa slavné výstavy květin Flora Olomouc.

V pavilonu H, kde se pod názvem Babiččina zahrada představuje expozice tradičních i méně známých koření, čeká na návštěvníky vskutku voňavá atmosféra, ale také bylinková poradna a možnost odnést si domů vzorky semínek různého koření. Hned ráno zde byla za účasti náměstků olomouckého primátora Jana Holpucha a Ladislava Šnevajse pokřtěna nová tuzemská odrůda kmínu, odolnější vůči škůdcům. Tuto novou odrůdu po dvanácti letech náročné práce vyšlechtili odborníci ze Šumperka.

Vzhledem k probíhající přestavbě a dostavbě pavilonu A je tentokrát převážná část expozic směřována přímo do exteriérů výstaviště, což procházku po Smetanových sadech ještě více zpříjemní. Výstaviště, plné květin vrcholného léta i stánků s různými potřebami nejen pro zahrádkáře, bude otevřené denně až do neděle. Otevřeny jsou samozřejmě také oblíbené sbírkové skleníky, kde právě vykvetl exotický obří leknín Victoria Cruziana, a také sousedící Botanická zahrada Univerzity Palackého.

Více foto na http://www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/14537

autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.