> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SOS dětské vesničky ušetří na plynu

vloženo: 27.08.2013           komentářů: 0

SOS dětské vesničky díky LAMA energy ušetří stovky tisíc korun na plynu a elektřině
 
Nezisková organizace SOS dětské vesničky se v červenci 2013 stala odběratelem plynu a elektřiny od společnosti LAMA energy.

„Díky změně dodavatele ušetříme za rok přes 360 000 korun, které budeme moci již v příštím roce vynaložit na pokrytí pěti měsíčních nákladů naší služby pro rodiny, které se ocitly ve složité životní situaci a jsou ohroženy odebráním dítěte. LAMA energy se navíc rozhodla tuto částku navýšit o každoroční sponzorský dar ve výši 280 000 Kč. Peníze pomohou cca 50 dětem na Přerovsku.“ říká ředitel Sdružení SOS dětských vesniček, pan Ing. Petr Lužný. Přispět mohou i zákazníci LAMA energy.

SOS dětské vesničky dlouhodobě provozují síť zařízení, kde mohou žít pěstouni společně s dětmi svěřenými jim do pěstounské péče. Tyto děti tak získávají šanci prožít dětství v náhradní rodině na místo v dětském domově. V letošním roce otevřelo Sdružení SOS dětských vesniček i nové programy a služby. Jedná se o zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc SOS Sluníčko v Karlových Varech a již zmíněnou sociální službu na Přerovsku. „Jsme rádi, že dokážeme SOS dětským vesničkám ušetřit několik set tisíc korun na složenkách za plyn a elektřinu a doufáme, že i naši zákazníci budou chtít přispět na dobrou věc“, říká prokurista společnosti LAMA energy Pavel Stuchlík.

LAMA energy v rámci spolupráce se Sdružením SOS dětské vesničky bude totiž v průběhu tohoto roku oslovovat své zákazníky se sbírkou na činnost SOS vesniček. V rámci fakturace zákazníci obdrží informace o činnosti SOS vesniček a o tom, kam bude možné elektronicky nebo pomocí dárcovské DMS zaslat příspěvky. Možnosti jak podpořit láskyplný domov pro každé dítě jsou také uvedeny na webových stránkách SOS vesniček www.sos-vesnicky.cz/.

autor: Tiskový servis LAMA energy a.s.

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.