Klikněte pro zvětšení...

Holice si poradila v derby

vloženo: 01.09.2013           komentářů: 0

Holice si poradila v derby na půdě 1.SK Prostějova

Svěřenci trenéra Jiřího Derca vyprovodili mužstvo 1.SK Prostějov vysokým rozdílem a v utkání jasně dominovali.

31.8.13, 16:30 - Moravskosleszká fotbalová liga, 4. kolo, stadion Za Místním nádražím, Prostějov

1.SK Prostějov - 1.HFK Olomouc 0:5 (0:0)

STATISTIKA

Rozhodčí: HR - Petr Kůrka, AR1 - Ivo Nováček, AR2 - Kamil Hájek.

Delegát: Miroslav Strouhal.

Branky: 67. Korčián, 69. Hromek, 78. Matyska, 85. Pezzotti, 87. Dupkala.

ŽK: 23. Mazouch - 50. Žondra.

ČK: --

Diváci: 670

SESTAVY OBOU MUŽSTEV

1.SK Prostějov: Bureš - Krejčíř, Pančochář (72. Zatloukal), Pospíšil (58. Machálek), Zelenka, Hloch (84. Soušek), Studený, Fládr, Krč, Mazouch © (31. Hirsch), Pavlík.

Na střídačce: Kofroň, Zatloukal, Machálek, Soušek, Hirsch.

Realizační tým - trenér: František Jura, asistent: Roman Popelka, vedoucí mužstva: Jan Jura, masér: Radek Kuchař, lékař: Vladimír Macháček.

1.HFK Olomouc: Šrom - Dadák ©, Lukášek, Kopecký, Matyska - Janoščín (86. Kršák) - Korčián, Hromek, Bernard (66. Dupkala), Bednář (79. Štěpánek) - Žondra (81. Pezzotti).

Na střídačce: Kršák, Štěpánek, Kopecký, Dupkala, Arbeit.

Realizační tým - trenér: Jiří Derco, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Tomáš Andrés, lékař: Mudr. Ditmar Rudolf, kustod: Jiří Slavíček.

FOTOGALERIE

PŘEDZÁPASOVÉ POSTŘEHY

Trenér Jiří Derco v utkání postrádal sice už trénujícího Honzu Tögla, který ale dotrénovává chybějíci fyzičku. Na lavičce chyběl také asistent trenéra Petar Aleksijević, který hrál s B týmem ve stejný čas utkání se Šternberkem.

Na straně domácího týmu chyběl v sestavě bývalý hráč HFK Tomáš Kazár a zkušený obránce Hunal. V základní sestavě naopak nechyběli zkušení hráči jako Lukáš Zelenka, Michal Pospíšil a Petr Pavlík.

UTKÁNÍ

Fotbalisté HFK do utkání vlétli naplno a už v první minutě dobře presoval domácího obránce Žondra. Získal míč, ale jeho zakončení šlo mimo tyče brankáře Bureše. Vytáhlému útočníkovi chyběl v zakončení klid. O minutu později měli holičtí kopat penaltu. Hromek dostal míč do vápna a zcela zřetelně byl stažen za dres a měl být nařízen pokutový kop. Ovšem hlavní rozhodčí Kůrka jasný nedovolený zákrok ignoroval.

Ale ani rozporuplný výkon hlavního arbitra neodradil hráče HFK v dobré a kombinační hře.

V 5. minutě se prodral po levé straně do vápna Bednář. Přihrávkou hledal na první tyči Žondru, ale tomu chyběl malý kousek k zakončení.

Domácí tým měl jen na pár nebezpečných akcí, které ale zlikvidovala pozorná obrana s výborným brankářem Šromem.

V polovině prvního poločasu poslal Bernard do vápna střílený centr a pozorný Bureš včasnou reakcí míč vyrazil před nabýhajícími hráči HFK.

Ve 34. minutě sklepával Hromek míč ve vápně pro Žondru, který pálil ve vyložené šanci jen do obránce Prostějova.

Ojedinělý náznak šance si v prvním poločase vytvořil Pančochář, když z pravé strany dostal míč do vápna a pokusil se vystřelit. Jeho zakončení nebylo tak vážné, jak se to na první pohled zdálo. Jeho střela doskákala do autu.

Holičtí tak v prvním poločase branku nevstřelili a do kabin se tedy šlo za bezgólového stavu.

Po změně stran se opět Bednář vydal přes obránce a dostal se až před Bureše. Tvrdě vypálil ale brankář Bureš jeho pokus vyrazil do bezpečí.

Do této doby hráčům HFK chyběl klid v přípravě koncovky. To se změnilo v 66. minutě, když Honza Hromek vysunul ukázkově do vápna Korčiána, který střelou na zadní tyč poprvé překonal Bureše - 0:1.

Svěřenci trenéra Jiřího Derca potřebovali vstřelit úvodní branku, která je uklidnila a posunula jejich kombinační hru na jinou úroveň. To se potvrdilo o minutu později. Rychlým autovým vhazováním poslal Žondra do brejku Dupkalu a ten přihrávkou podél obránců našel nabíhajícího Hromka, který s trochou štěstí překonal brankáře Prostějova podruhé - 0:2.

Další branka na sebe nechala čekat do 76. minuty, když uhrál souboj ve středu hřiště Žondra. Do běhu vysunul Matysku, který svůj nájezd bezproblému proměnil. Tváří tvář brankáři Burešovi zachoval klidnou hlavu a nasadil mu housličky - 0:3.

V 85. minutě přidal čtvrtou branku utkání útočník Gianpaolo Pezzotti. Nejdříve ale získal ve středu hřiště míč Dupkala, uličkou za obranu vysunul Pezzottiho, který zvýšil na 0:4.

Tečku za povedeným utkáním udělal v 87. minutě Dupkala, když jej ke skórování vybídl asistencí Hromek. Na světelné tabuli tak po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího svítil konečný výsledek 0:5 pro barvy holického týmu.

NÁSLEDUJÍCÍ KOLO

V příštím kole přivítá holický tým na domácí půdě mužstvo SK Spartak Hulín. Utkání se hraje v sobotu 7. září 2013, v 16:30 na stadionu 1.HFK Olomouc v Holici, na které srdečně zveme všechny naše fanoušky a příznivce.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.