> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi ubránili své hnízdo

vloženo: 18.09.2013           komentářů: 0


Jestřábi ubránili své hnízdo a Hodonín vypráskali

První domácí zápas Jestřábů a hned soupeř jako hrom! Do Prostějova zavítali Hodonínští Drtiči, mužstvo, se kterým se čekají hodně vyhecované zápasy. Očekávané drama se však nekonalo. Alespoň ne na hřišti. Jestřábi po úvodní dvacetiminutovce vedli 2:0 a vítězství si už vzít nenechali. Naopak, soupeře zatížili dalšími třemi trefami a i díky vychytané nule Ondřeje Kociána se může na Hané slavit vysoká výhra.

dnes | Michal Sobecký
2.kolo, středa 18.9.2013
LHK Jestřábi Prostějov
5:0(2:0, 1:0, 2:0)
SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 12. Antončík (Belay, Veselý), 20. Stejskal (Duba, Venkrbec), 36. Antončík (Kučera, Belay), 45. Černý (Šebek), 46. Stejskal (Kučera). Rozhodčí: Vaněk – Matěj, Velinský. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1180. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík D., Jurík J., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) – Rybalkin, Dvořáček, Kříž, Skočovský, Špok, Kučera, Směřičkq, Smetana, Pokorný, Koukal, Vondráček, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát, Laporte, Miklík
Komentář k zápasu
Hokejisté Prostějova si ve svém prvním domácím utkání šli od samotného počátku za vítězstvím. Svoji převahu v držení puku a množství střel dokázali využít v úvodní branku utkání ve 12. minutě, kdy se z blízka trefil mezi betony brankáře Kotvana Šimon Antončík.

Po dvojici faulů Jestřábů dostali velkou příležitost prosadit se i hosté z Hodonína. V přesilovce 5 na 3 byl blízko srovnání Kříž, jeho projektil minul tři tyče jen velmi těsně.

Minutu před koncem první třetiny si šel sednout na trestnou lavici Vondráček, sotva se však za ním zavřela vrátka, tak Jestřábi společně s obecentsvem slavili druhou branku. Deset vteřin po začátku Vondráčkova trestu se prosadil svým důrazem před brankovištěm Vladimír Stejskal.

Druhou třetinu nezačali domácí Hanáci příliš dobře, za nedovolené bránění šel nejprve pykat David Jurík a pak se stala málo vídaná věc, kdy Jestřábi zapomněli, že hrají oslabení a na ledě jich operovalo nehledě na vyloučeného pět v poli. Přestupek proti pravidlům rozhodčí brzy odhalili a domácí tak šli do tří. V druhé dvojnásobné přesilovce měl Hodonín opět velkou šanci, kdy Pokorný trefil tyč Kociánovy branky, gól však Drtiči ani tehdy vstřelit nedokázali.

Další obrovskou příležitost měl Hodonín už při stejném počtu hráčů na ledě, Velechovského tutovku ale zázračně vychytal Ondřej Kocián.

V následujících deseti minutách se odehrála hluchá pasáž bez velkých šancí a puk se pohyboval zejména ve středním pásmu. Jednalo se ovšem o klid před bouří, která se spustila v závěru prostřední třetiny.

Jednalo se o smršť v podání Jestřábů, kdy jejich jednu šanci střídala druhá a Drtiči mohli být rádi, že se ujala pouze ta Antončíkova. Šikovný prostějovský útočník využil své osamocené pozice v povedený blafák a chladnokrevně vstřelil třetí prostějovský gól.

Hodonín tak měl posledních dvacet minut na to, aby se s výsledkem pokusil něco udělat a alespoň utkání zdramatizovat, Jestřábi svému soupeři však nic nepovolili. Naopak o osudu utkání definitvně rozhodli v přesilovce ze 45. minuty, kdy za záda Kotvana dorážel touš Michal Černý. Navíc hned o minutu později popáté rozstvítil brankové světlo Vladimír Stejskal, čímž vyhnal Kotvana na střídačku a jeho místo musel zastoupit Filip Barus.

Zbytek utkání se odehrával hlavně s cílem udržet čisté konto domácího týmu, Kocián však kvůli čistému štítu musel několikrát tasit zazračné zákroky, touha Hodonína po alespoň čestném úspěchu byla totiž dosti vysoká. Poslední destiminutovka však ukázal, že Jestřábi jsou na tom se silami lépe než jeho soupeř a vedení 5:0 dokázali ubránit.
Ohlasy trenérů
Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Zápas byl z naší strany hodně nervózní. Moc jsme si zabírali to, o co se dnes hraje. Soupeř přijel výborně připraven. Ze začátku první třetiny jsme dostávali i pod tlak. Naštěstí nás hodně drží nad vodu útočná hra, kdy útočníci umí skórovat skoro z každé pozice. Výborný zápas odchytal Ondra Kocián a i díky němu jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Domácí nás předčili v efektivitě, celý zápas šlapali na 100%, šli si za svým cílem. My jsme taky ty šance měli, bohužel bez gólu nevyhrajeme. Dvakrát jsme měli přesilovku 5 na 3, ne že by byla špatně zahraná, ale gól z toho nepadl takže domácí mají výtězství zasloužené.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře





  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.