> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomoucký kraj v Bruselu

vloženo: 02.10.2013           komentářů: 0

V letošním roce se v Bruselu ve dnech 7. – 10. října uskuteční již jedenáctý ročník Evropského týdne regionů a měst, známého jako Open Days 2013. Open Days se tematicky zaměřují na regionální rozvoj a každoročně přilákají více než 6000 účastníků z mnoha evropských států. Během týdne se v Bruselu uskuteční více než 100 seminářů a debat, které doplní výstavy a doprovodné programy.

Cílem Open Days je umožnit setkání zástupců regionů, odborníků z praxe, politických představitelů, podnikatelů, zástupců univerzit a médií, kteří mohou společně diskutovat o aktuálních problémech evropských regionů a společných řešeních. Hlavními tématy letošního ročníku jsou „Řízení změn v letech 2014 – 2020”, „Součinnost a spolupráce” a „Výzvy a řešení”. Všechna témata budou projednávána v kontextu příprav na následující rozpočtové období Evropské unie 2014 – 2020.

Olomoucký kraj se Týdne měst a regionů účastní pravidelně, v letošním roce spolupořádá seminář s názvem „Demografické výzvy – regionální řešení”, který proběhne v úterý 8. října. Cílem semináře je představit možnosti, jak lze snížit negativní dopady demografické krize spojené s vylidňováním určitých oblastí či stárnutím společnosti a podpořit diskusi na toto téma. Partnery, kteří spolupracují s Olomouckým regionem na této akci, jsou partnerský region Olomouckého kraje - Opolské vojvodství, župa Karlovac, Autonomní region Sardinie, Východní Švédsko, Aragonské autonomní společenství, Autonomní společenství Galicie, Svobodný stát Sasko.

„Jsme rádi, že můžeme spolu s dalšími sedmi evropskými regiony představit aktuální situaci v regionu. Demografické změny jsou problémem v celé Evropě, zasahují zdravotnictví, trh práce, sociální služby a další oblasti. Open Days se i letos v Bruselu osobně zúčastní odborníci z Krajského úřadu Olomouckého kraje, kteří mohou v evropském prostředí načerpat nové zkušenosti do další práce,“ doplňuje náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.
Účast Olomouckého kraje na Open Days organizačně zajišťuje sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii.


autor: Michaela Vráželová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.