> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Křídla jim přistřihl Slezan

vloženo: 07.10.2013           komentářů: 0


Jestřábi nalezli přemožitele, křídla jim přistřihl Slezan

Poprvé v ročníku zažili prostějovští Jestřábi jaké to je odcházet z ledu poraženi. V zápase, který se netradičně hrál v Kravařích, od sedmé minuty prohrávali 0:2, dokázali však srovnat. Dotáhnout soupeře se jim v zápase podařilo ještě jednou, na 3:3. Na poslední, čtvrtý zásah Slezanů však už Hanáci zareagovat nedokázali a po šesti vyhraných zápasech v řadě poprvé padli.

včera | Michal Sobecký
7.kolo, neděle 6.10.2013
HC Slezan Opava
5:3(2:2, 2:1, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 7. Polok (Svoboda, Vítek), 7. Vlašánek (Barinka, Baďura), 25. Chalupa (Herman), 30. Černý (Wolf), 60. Wolf (Měch) – 14. Luňák (Jedlička), 20. Belay (Antončík, Švaříček), 29. Coufal (Antončík, Veselý) . Rozhodčí: Fiedler – Laczko, Novák . Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Bednárek – Měch, Herman, Barinka, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík D., Jurík J., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal.
Komentář k zápasu
Po úvodním oťukávání si začal vytvářet Slezan převahu a okamžitě ji korunoval i brankami. Svoboda posunul puk na lépe postaveného Tomáše Poloka a ten svým přesně mířeným pokusem pod horní tyč poprvé rozveselil opavské příznivce. Uběhlo pouhých šestadvacet vteřin a na světelné tabuli svítilo skóre 2:0. Barinka našel přesnou přihrávkou u druhé tyče Radka Vlašánka a ten se z první nemýlil. Opavských hokejistů byl rázem plný led a v další šanci trefil Baďura jen tyč Kociánovy branky.

Hra se postupně srovnávala a šance si začali vytvářet i favorizovaní Jestřábi. Při hře čtyři na čtyři napřáhl z prostoru levého kruhu Lukáš Luňák a Šafránek poprvé lovil touš zpoza svých zad. Kučerovi pak nevyšel blafák do strany a na brankovišti trestuhodně minul také Coufal. Až dvojnásobná přesilovka přinesla hostům své ovoce. O gól do šatny se totiž po další rychlé kombinaci postaral útočník Martin Belay. Po první třetině se tak odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Také ve druhé třetině se rozhodně bylo nač dívat. Opavské hokejisty poslal zpátky do vedení Petr Chalupa, který využil chytré Hermanovy přihrávky a zamířil ideálně k tyči. Radost ze vstřelené branky ovšem domácímu souboru příliš dlouho nevydržela. Šafránek totiž Antončíkovu tvrdou střelu vyrazil přesně k najetému Viktoru Coufalovi a ten už měl vcelku jednoduchou úlohu poslat kus černé pryže za brankovou čáru.

Za další minutu si v heroické první polovině střetnutí vzal Slezan těsný náskok zpátky. Po chybě prostějovských zadáků se prosadil Lukáš Černý, který měl před Kociánem až příliš prostoru a zamířil přesně mezi jeho betony. Navýšit náskok mohl aktivní Wolf, ale v situaci dva na jednoho nechal vyniknout gólmana Hanáků. Velmi slušně zaplněná Buly aréna mohla sledovat boj o každý kousek ledu a hokej se zkrátka všem přítomným fanouškům musel líbit.

Ve třetí dvacetiminutovce se už jakoby krása vytratila a šancí bylo podstatně méně, což se projevilo i na gólovém výčtu. Velkou příležitost ke srovnání měl ovšem prostějovský kapitán Duba, který v početní výhodě trestuhodně promáchl před prázdnou svatyní. Slezan dobře bránil střední pásmo a favorita příliš do šancí nepouštěl. V závěru Prostějov vyzkoušel hru bez brankáře, ale ani ta k vytouženým bodům nevedla. Naopak sedm vteřin před koncem trefil prázdnou klec Petr Wolf a pečetil tím cenné opavské vítězství.
Ohlasy trenérů
Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Na začátku jsme měli tlak, soupeře jsme přehrávali a možná jsme měli vést i 3:0, protože jsme tam trefili tyčku. Závěr třetiny nám moc nevyšel, ale trošku se o to zapříčinil i rozhodčí. Pak to byl z obou stran velký boj a byli jsme šťastnějším týmem a možná jsme měli větší vůli po vítězství. Hrál se dost kontaktní a bojovný hokej, s výkonem můžeme být spokojeni.

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že zápas jsme si prohráli v podstatě sami. Opavě jsme darovali prakticky tři branky, protože nám beci při rozehrávce dost chybovali. To se nám prostě nesmí stávat, na jeden zápas bylo těch hrubých chyb až moc. Trošku nás možná zaskočilo i užší kluziště, snad se z toho poučíme, budeme hrát naši hru a netrefovat při rozehrávce snad sedmdesátkrát za utkání hokejky soupeře.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.