> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Videosoutěž Natoč chytrý úřad

vloženo: 08.10.2013           komentářů: 0
CzechPoint, datové schránky, základní registry… Digitalizace a elektronizace na úřadech, aplikace moderních metod řízení a plánování, větší profesionalizace úředníků – to jsou hlavní směry změn ve veřejné správě, které mají přispět k jejímu efektivnějšímu fungování, snižování byrokracie a větší otevřenosti úřadů.

K realizaci těchto změn v souladu s vládní strategií Smart Administration(„chytrá“ veřejná správa) přispívá Odbor strukturálních fondů Ministerstva vnitra ČR, který prostřednictvím projektů úřadů státní správy, krajů a obcí (více o projektech) rozděluje v letech 2007–2013 z Integrovaného operačního programu a z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost necelých 13 miliard korun.

Tyto změny se dotýkají každého z nás, proto natočte videospot o tom, jak vám "chytré" úřady využívající moderní technologie ulehčují život nebo jak vy sami si představujete přátelský a "chytrý" úřad budoucnosti, a vyhrajte!

Soutěž je určena pro všechny občany starší 18 let.
Soutěž trvá od 30. září do 6. prosince 2013.
Natočte videospot (mobilem, tabletem, videokamerou,…) na dané téma o délce minimálně 6 a maximálně 45 sekund.
Video sdílejte na sítích You Tube, Facebook, Twitter, Instagram nebo Vine.
Registrujte se na webu Odboru strukturálních fondů; ve videogalerii zvolte možnost Přidat video, do formuláře vložte odkaz na své sdílené video a my video zveřejníme.

Čím víc videí natočíte, tím větší máte šanci vyhrát!

Dvě nejlepší videa vybere odborná porota na základě kreativity, vtipu a kvality zpracování, jednoho vítěze určí návštěvníci webových stránek svými hlasy (hlasovat mohou okamžitě po uveřejnění videa).

Nechcete soutěžit? Tak hlasujte pro soutěžní videa ve videogalerii na www.osf-mvcr.cz.

Výherci získají čtečku Amazon KINDLE včetně poukázky v hodnotě 500 Kč na nákup e-knih podle vlastního výběru v internetovém knihkupectví PALMKNIHY www.palmknihy.cz a balíček propagačních předmětů.

Další informace se dozvíte v pravidlech soutěže, pokud máte dotazy a připomínky, pište na info zavináč osf-mvcr.cz.

Pro vaši inspiraci:

Co je elektronizace veřejné správy neboli eGovernment:

jde o projekty, které využívají moderní IT technologie mj. k tomu, aby zrychlily, zjednodušily a zlevnily práci úřadů, především však jejich komunikaci s občany
filozofií je umožnit občanovi, aby mohl se státem komunikovat kdykoliv a odkudkoliv bude chtít a aby ve výjimečných případech, kdy není možné vyřešit kontakt dálkově a elektronicky, mu stačilo úřad navštívit pouze jednou a na jednom místě
součástí je i strategie „chytré“ veřejné správy Smart Administration, která obsahuje desítky menších regionálních projektů, jako je např. digitalizace dokumentů atd.

Vybrané projekty, které ulehčují lidem komunikaci s úřady:

Czech POINT – jde o více než 7000 míst na úřadech, poštách či v bankách v Česku i v zahraničí, kde mohou občané na jednom místě získat množství výpisů (např. výpis z rejstříku trestů), kvůli kterým by dříve museli obcházet množství úřadů (www.czechpoint.cz).
Datové schránky – místo na poště nebo na úřadu teď může občan poslat úřední dopis z pohodlí domova z počítače, mobilu či tabletu. To vše zdarma a nezávisle na úředních hodinách (www.datoveschranky.info).
Základní registry – od spuštění registrů platí rčení „Obíhají data, ne lidé“. Změnu jakéhokoliv údaje vedeného v registrech totiž občanům stačí nahlásit jen na jediném úřadě, ostatní si např. změnu příjmení či bydliště zjistí z této databáze samy (www.szrcr.cz).
Portál veřejné správy – formuláře, důležité informace o úřadech, novinky, věstníky, rady pro podnikatele i firmy – to vše na internetu a na jediném portálu (portal.gov.cz).


autor: www.icmprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.