> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomoucký kraj diskutoval v Bruselu

vloženo: 11.10.2013           komentářů: 0

V úterý 8. října se v Bruselu za aktivní účasti Olomouckého kraje konala jedna z aktivit Evropského týdne regionů a měst neboli Open Days 2013.

Open Days se věnují regionálnímu rozvoji a letošní již jedenáctý ročník se koná v době vrcholících jednání o budoucí podobě politiky soudržnosti. Během celého týdne navštíví pořádané aktivity přibližně 6000 účastníků nejen z členských států EU, v Bruselu se uskuteční více než 100 seminářů a debat, které doplní výstavy a doprovodné programy. Cílem Open Days je umožnit setkání zástupců regionů, odborníků z praxe, politiků, podnikatelů, zástupců univerzit a médií s pracovníky Evropské komise, Evropského parlamentu nebo Výboru regionů. Vybraná témata jsou diskutována v kontextu příprav na následující programovací období Evropské unie 2014–2020.

Olomoucký kraj se této celoevropské akce účastní pravidelně a jeho zástupci vystupují na odborných seminářích a konferencích. V letošním roce připravil Olomoucký kraj spolu s dalšími osmi evropskými regiony debatu na téma „Demografické výzvy – regionální řešení”. Příspěvky věnované nezaměstnanosti ukázaly konkrétní příklady dobré praxe, jak lze snížit negativní dopady demografické krize spojené např. s vylidňováním určitých oblastí či stárnutím společnosti.

Partnery, kteří spolupracovali s Olomouckým regionem na přípravě, byli např. partnerský region Olomouckého kraje z Polska Opolské vojvodství, župa Karlovac z Chorvatska, Východní Švédsko, Svobodný stát Sasko. Příspěvek Olomouckého kraje o tematice nezaměstnanosti a situaci na Jesenicku přednesl zástupce Krajského úřadu Olomouckého kraje Mgr. Ondřej Večeř. „Demografické změny představují zvýšené náklady v oblasti zdravotnictví, politiky zaměstnanosti, sociálních služeb a mnoha dalších. Zástupci Olomouckého kraje, kteří jezdí na Open Days, mohou v bruselském prostředí získat cenné zkušenosti a navázat nové kontakty,“ dodává náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.

Účast Olomouckého kraje na Open Days připravilo sdružení OK4EU, které zastupuje kraj při Evropské unii. Debatu navštívilo více než 100 zájemců a po jejím skončení byla připravena ochutnávka regionálních výrobků. Olomoucký kraj nabídl účastníkům mj. Váhalovy klobásky, müsli tyčinky Fit nebo čokolády Orion.


autor: Michaela Vráželová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.