> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Cikán kradl a hrozil nožem

vloženo: 15.10.2013           komentářů: 0

DRAMA ve školce: cikán kradl a hrozil nožem

Žijeme na Marsu, nebo kde? V pondělí odpoledne došlo v Mateřské škole na Husově náměstí k nebezpečnému incidentu. Muž snědé pleti tady okradl jednu z učitelek o peněženku, a když byl přistižen, vyhrožoval jí a ještě dalšímu zaměstnanci školky nožem! Přestože se poškození dali do pronásledování zloděje a u večerky ve Vrahovické ulici ho dostihli, policie tvrdí, že pachatel je neznámý! A to i když od personálu školky mají jeho adresu…
Podle informací Večerníku došlo k události v pondělí okolo druhé hodiny odpoledne. Přestože školka je proti cizím návštěvám řádně zabezpečena, zhruba třicetiletý Rom si cestu dovnitř našel. Věděl kudy, protože sám má v mateřince své dítě. V nestřeženém okamžiku však jedné z učitelek ukradl odloženou peněženku. „Mohu potvrdit, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel tím, že v pondělí 7. října 2013 krátce po druhé hodině odpoledne v jedné z prostějovských mateřských škol ukradl peněženku. Vzhledem k tomu, že v ní byly nejen peníze, ale také osobní doklady ale i platební karty, věc prověřujeme pro výše uvedený přečin,“ uvedla k případu Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Dodala jen, že škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun. Nic víc. Jenomže o dalším průběhu události už policie mlčí. Jak ovšem vyšlo najevo, okradená učitelka společně s dalším zaměstnancem se dali do pronásledování zloděje a zadrželi ho u večerky ve Vrahovické ulici. Muž na ně vytáhl nůž a začal je ohrožovat na životě. Přestože jim nakonec utekl, odvážná dvojice předala policii popis muže i přesnou adresu jeho bydliště. Právě proto překvapuje sdělení policie, že pachatele zjištěného nemá! „Trestní řízení je vedeno jako řízení proti neznámému pachateli. Všechny získané informace a poznatky prověřujeme. Pachatel zatím skutečně nebyl dopaden,“ zopakovala mluvčí krajské policie Marta Vlachová.Tak jenom lze doufat, že si policisté pro pachatele brzy dojdou do jeho místa bydliště a zatknou ho. Večerník ve čtvrtek požádal také o vyjádření ředitelku Mateřské školy na Husově náměstí, ale nepochodil. „Nezlobte se, už kolem toho bylo dost humbuku a nechci již dalšími informacemi celou záležitost rozviřovat,“ omluvila se Marcela Malíšková.

autor: Vecernikpv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.