> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli na úvod ligy nezaváhali

vloženo: 15.10.2013           komentářů: 1

Orli na úvod ligy nezaváhali a porazili Ústí!
Hanáčtí Orli dnes zahájili nový ligový ročník tuzemské Mattoni NBL a to utkáním proti SLUNETA Ústí nad Labem. Soupeř, který letos má ambice na první šestku, byl sice v samotném úvodu lepší než naši borci, ale brzy se karta obrátila. Domácí se opírali o pevnou obranu a díky úvodnímu ofenzivnímu snažení Dušana Panduly jsme se ve třetí minutě dostali do vedení 8:4. Hosté už pak jenom dotahovali a i když ve druhé desetiminutovce s námi relativně drželi krok, v polovině utkání jsme už vedli dvouciferným náskokem 43:32. Ve druhé polovině jsme pak až na drobné výpadky utkání kontrolovali a bez větších problémů dovedli k vítězství 84:62.

Nelehký úkol čekal před dnešním úvodním zápasem sezóny trenéra Orlů. Proti Ústí totiž musel nastoupit s týmem hráčů, kteří poslední dny strávili z důvodu nemoci v posteli. Nebylo se tedy čemu divit, že úvod byl z naší strany trochu volnější a chvíli trvalo, než se někteří hráči dostali do provozní teploty. Teprve potom jsme získali kontrolu na obou polovinách hřiště a získali mírné vedení. To jsme díky zlepšenému pohybu v útoku a pevné obraně postupně navýšili až na jedenáctibodové po deseti minutách 27:16. Velkou zásluhu na tom měla osmibodová série v závěru periody.

Vítězná série z úvodního dějství navíc pokračovala i v dalším kvartále, ve kterém jsme soupeři celé čtyři minuty nepovolili ani bod. Dostali jsme se tak do patnáctibodového vedení a zdálo se, že máme utkání jednoznačně pod kontrolou. Pak se ale za hosty rozstřílel bývalý Orel Krakovič a společně se zahraničními akvizicemi Ústí dokázalo stáhnout naše vedení na poločasových jedenáct bodů – 43:32. Druhá část tak skončila nerozhodně 16:16.

Hostující Mitchell, kterému se dařilo v závěru druhé periody, začal dobře i třetí část a hosté tak stáhli na rozdíl šesti bodů. To bylo ovšem maximum, kterého se náš soupeř ve druhé polovině dnešního utkání dočkal. Orli zpevnili obranu, zrychlili přechod do útoku stejně jako pohyb míče a rázem byla na světě rozhodující série 16:5, která nás poslala do sedmnáctibodového vedení 59:42. Do závěrečné části jsme tak vstupovali již s komfortním náskokem 61:46.

Orli nechtěli připustit dramatickou koncovku a tak bylo nutno rozhodnout utkání dříve a získat si rozhodující náskok. To se nám v úvodu závěrečného kvartálu podařilo a díky přesné střelbě Pavla Slezáka jsme tak sérií 13:4 odskočili na rozhodující čtyřiadvacetibodový náskok 74:50 a o vítězství v dnešním zápase už nebylo pochyb. Z úvodního duelu si tak výsledkem 84:62 odnášíme dva body do tabulky Mattoni NBL a nezbývá než se připravovat na další duel.

Orli Prostějov-SLUNETA Ústí nad Labem 84:62 (27:16 43:32 61:46)

Orli Prostějov: Bohačík Jaromír 16, Pandula Dušan 15, Slezák Pavel 15, Nečas Radek 12, Marko Roman 10, Švrdlík Kamil 10, Kohout Ondřej 4, Kratochvíl Jan 2, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

SLUNETA Ústí nad Labem: Mitchell Kwamain 15, Krakovič Jakub 11, Šteffel David 10, Steffeck Michael 9, Emerson Austin James 7, Lewis Jr. Vernon Wade 4, Žampach Adam 4, Bejček Jan 2, Dvořáček Jan 0, Hartman Jan 0, Hejl Vladimír 0, Slunečko Marek 0

STŘELBA 3B.: 13/3:17/3

STŘELBA 2B.: 55/27:52/22

TH: 31/21:14/9

Doskoky: 43:34

CHYBY: 18:22

ROZHODČÍ: Matějek Ivor(---), Kurz Vlastimil(---), Komprs Michal(---);

KOMISAŘ: Cígler Vilém

Stavěl ( trenér Ústí n. L. ) : „Soupeři jsme utkání hodně usnadnili zvláště v 1. poločase především obranou, kdy jsme je nechávali dávat jednoduché koše. Ve druhém poločase jsme měli takový záchvěv, že bychom mohli utkání zdramatizovat, stáhli jsme skóre na 7 bodů. Pak jsme začali spoléhat více na střelbu z dálky, místo abychom dostávali míč pod koš na naše pivoty, o čemž svědčí poměr trestných hodů, kdy Prostějov házel dvakrát více "šestek" než my. Je to škoda, myslím si, že jsme dnes měli na víc.“Zbyněk Choleva ( trenér Orlů ) : „Velká spokojenost se vstupem do sezony. Trápili nás posledních 14 dnů nemoci-virózy, např. Vojta Bratčenkov musel zůstat ještě dnes v posteli, někteří další hráli ne zcela fit. Naštěstí jsme se dali dohromady a podali dobrý výkon, za což jsem rád. Taky jsme kazili, nástup a náskok mohl být lepší a vyšší. Ústí nehraje špatně, má dobré hráče, je těžké a složité je ubránit. Pochvalu si zaslouží více hráčů, ale pokud mám jednoho vybrat, tak asi Pavla Slezáka ( 19 bodů, 8 (!) doskoků a 2 asistence ).

autor: Orli Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.