> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Prostějov – Poruba 0:3

vloženo: 24.10.2013           komentářů: 0

Rozjetá Poruba ovládla šlágr na Hané, opět neinkasovala a bodově se na Jestřáby dotáhla
Prostějov – Poruba 0:3

Po suverénním vítězství na opavském ledě zajížděla sebevědomá porubská družina na půdu vedoucího Prostějova, který si v předchozích zápasech počínal ve svém hnízdě velice suverénně. Jenže to ještě do jeho teritoria nezavítal rozjetý RT TORAX, který výborným zodpovědným výkonem došel k zaslouženým třem bodům. Už v úvodních dvou třetinách byla Poruba nebezpečnějším týmem, ale branky si schovala až na závěrečnou dvacetiminutovku, kdy potrefách Videlky, Bučka a Červenky rozhodla o jasné výhře 3:0. Nejen, že oba těžké venkovní mače zvládla na jedničku, a dokonce bez inkasované branky, ale v tabulce se bodově dotáhla právě na vedoucí Jestřáby, kterým ve středečním šlágru kola přistřihla křídla.


PRO LHK Jestřábi Prostějov
Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík, Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejskal.
12.kolo

0:3

(0:0, 0:0, 0:3)
POR HC RT TORAX Poruba
Tihlář – Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk, Červenka, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zuber.


Branky a nahrávky: 46. Videlka (Vrána), 50. Buček z TS, 57. Červenka (Pavlačka, Javín). Rozhodčí: Volf – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 3:5, navíc Buček (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Průběh utkání: 0:3.Komentář k zápasu

Prostějovští Jestřábi se proti Porubě poprvé představili i s Jiřím Vykoukalem na střídačce, ten jim mnoho štěstí však nepřinesl. Hanáci v roli favorita sice začali nadějně a nová prostějovská akvizice v podobě Marka Indry trefila už ve čtvrté minutě tyč Tihlářovy branky. Hosté měli svou první vážnou šanci o pár chvil později díky snaze Červenky, který si dojel svůj pokus z dálky a s jeho následnou dorážkou měl Kocián mnoho práce.

V následujícím průběhu první části tahali za kratší konec domácí Jestřábi, Poruba dokázala ničit prostějovské útoky často již v jejich zárodku a sama se snažila tlačit Hanáky k chybám, ty přišly v podobě faulů Stejskala s Jedličkou, kteří tak darovali Porubě dlouhou přesilovku 5 na 3. Ostravští hokejisté měli v početní výhodě velký tlak, který vyústil ve střelu Wolfa, která orazítkovala tyč.

Po přestávce Prostějov dal více snahy do útočné fáze, ovšem Poruba nepolevovala ve své perfektní obranné hře a nedarovala domácím ani metr ledu zadarmo. Naopak RT TORAX byl v útoku velmi nebezpečný, což podtrhl bývalý Prostějovan David Zachar další nastřelenou tyčkou porubského týmu. Nicméně ani jeden z brankářů po 40 minutách odehrané hry nekapituloval a nic na tom nezměnila ani přesilová hra Prostějova v závěru druhé třetiny.

Při vstupu do závěrečné třetiny bylo zřejmé, že o osudu utkání pravděpodobně rozhodne první vstřelená branka. Té se diváci dočkali v čase 45:04, k nelibosti většiny z nich se ovšem trefil porubský David Videlka. Blízko vyrovnání byl Frank Kučera hned o malý moment později, za zády Tihláře zvonila ovšem opět pouze tyč!

Další vzruch přinesl únik Martina Bučka, jeho šanci musel zhatit prostějovský Kořínek jen za cenu faulu, který hlavní rozhodčí Volf odměnil trestným střílením. Buček v roli exekutora předvedl krásnou kličku do forhendu, na kterou se nachytal i penaltový mág Ondřej Kocián. Od této chvíle domácí hráči značně znervóznili a jejich snaha začínala býtí čím dál více jalovější a jejich chyby v obraně markantnější.

Špatného psychického rozpoložení Jestřábů využil necelé čtyři minuty před koncem Adam Červenka, který sám ve volném prostoru měl dost času na to, aby mohl zamířit přesně do horního růžku Kociánovy branky. Na skóre 0:3 už nic nezměnil ani time out trenéra Málka a následné power play, Poruba si tedy jako první tým odváží z prostějovského ledu za vítězství tři body.

Ostatní výsledky 12. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Lvi Břeclav – VSK Technika Brno 4:3
HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 4:2
HC Orlová – VHK Vsetín 2:8
HC Slezan Opava – SHK Hodonín 5:4 pr.
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín 4:1
Ohlasy trenérů

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Bylo to jedno z naších méně podařených utkání, po dvou třetinách to byl remízový stav 0:0. Bylo jasné, že kdo dá gól vyhraje, protože to bylo o štěstí. Nám přestala vycházet koncovka, přestalo nám to tam padat, trochu jsme se zasekli. Pak jsme zase dělali zbytečné chyby v obraně a soupeř se toho chytil a dokázal to uhrát až do konce.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme viděli krásné utkání, šance byly na obou stranách, tyčky zvonily jak u nás, tak u soupeře. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili o trochu víc, udělali jsme méně chyb a brejky jsme dokázali proměnit. Doufám, že se nám povede zvednout náš výkon i doma. Chceme se pohybovat v tabulce nahoře, tak jsme rádi, že Prostějov nám neodskočil, ale zatím bych to nijak nedramatizoval. Sezona je dlouhá a všechno se to připravuje na závěr.

autor: HC RT TORAX Poruba

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.