Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Orli s přehledem porazili Kolín

vloženo: 27.10.2013           komentářů: 0

Na hanáckou palubovku dnes zavítal celek, který je zatím za svým očekáváním a tak bylo i pro naše borce trochu neznámou, co od soupeře očekávat. Naši borci ale hosty nešetřili a od začátku se do nich pořádně opřeli a už v průběhu první čtvrtiny získali rozhodující náskok. S nadsázkou se dá říct, že po první čtvrtině už bylo po zápase, protože soupeř neměl nějakou bodovou sérii či souvislý tlak, který by výsledek změnil. Náš náskok tak pomalu narůstal, až se dostal na konečný osmadvacetibodový rozdíl. Konečný stav 82:55 tak znamená další dvoubodový zisk do tabulky Mattoni NBL.

Vítězství v Pardubicích po boji a prodloužení dalo našim borcům hodně jistoty do hry a nebylo se tedy čemu divit, že jsme v dnešním utkání byli od začátku jasnými lídry. Zejména naši podkošoví hráči Švrdlík s Kohoutem si dělali z obrany hostů trhací kalendář. První trhák přišel za stavu 6:6, kdy jsme nastříleli osm bodů v řadě a to znamenalo první oddechový čas hostů. Naše dominance pak pokračovala a sedmnáctibodové vedení na konci první desetiminutovky 27:10 tak nebylo žádným překvapením.

Úvod druhé části zahájili hosté sice pěti body v řadě, ale domácí borci dokázali okamžitě odpovědět a vrátili soupeři tuto sérii i s úroky. Naše vedení tak sice moc nenarůstalo, ale ani neklesalo. Svěřenci trenéra Cholevy vycházeli z pevné obrany a i když se jim třeba zrovna nedařilo v útoku, dokázali zastavit ofenzivní pokusy soupeře, který dnes nebyl příliš velkým nebezpečím pro náš koš. My jsme navíc v samotném závěru čtvrtiny díky Markovi zvýšili naše vedení na 43:25 a do druhé poloviny jsme tak vstupovali s osmnáctibodovým náskokem.

Zatímco v první dvacetiminutovce byl soupeř ještě relativně na dostřel, v úvodu druhé dvacetiminutovky jsme definitivně rozhodli o našem vítězství. Naši borci po úvodní minutě oťukávání nasadili k závěrečnému náporu a série 12:0 znamenala naše osmadvacetibodové vedení 58:30. Velké penzum práce v této fázi odvedl Kamil Švrdlík, který nastřílel osm bodů, z nichž tři byly zpoza tříbodové vzdálenosti. Hra se po této sérii už sice vyrovnala, protože naši borci polevili v koncentraci, ale soupeř nebyl v takovém postavení, aby této situace využil. My jsme si tak pohodlně mohli dojít pro vítězství v celém zápase a to stavem 82:55. Jedná se o naše páté vítězství v letošní sezóně a pátý dvoubodový zisk. Společně s úřadujícím mistrem z Nymburku jsme už tak jediným celkem, který má stále 100% bilanci vítězství. Zda si ji udržíme i po výletu do Děčína, uvidíme už ve středu.

Orli Prostějov - BC Farfallino Kolín 82:55 (27:10 43:25 62:39)

Orli Prostějov: Švrdlík Kamil 18, Kohout Ondřej 14, Slezák Pavel 14, Marko Roman 12, Pandula Dušan 7, Bohačík Jaromír 6, Bratčenkov Vojtěch 5, Kratochvíl Jan 4, Polášek Rudolf 2, Prášil Jaroslav 0

BC Farfallino Kolín: Horák Ladislav 15, Lewis Jeremy Matthew 7, Zuzák Stanislav 6, Ličartovský Štefan 5, Machač David 5, Barnes Chadwick Farrell 4, Field Richard 4, Kamarunas Vytautas 3, Koranda Jan 2, Sýkora Martin 2, Treml Jozef 2, Holý Petr 0

STŘELBA 3B.: 22/6:17/4

STŘELBA 2B.: 43/24:47/18

TH: 24/16:12/7

Doskoky: 39:35

CHYBY: 17:26

ROZHODČÍ: Dolinek Ivo(---), Nejezchleb Petr(---), Holubek Tomáš(---)

KOMISAŘ: Latík Zdeněk

Predrag Benaček (Kolín) :

Gratuluji Prostějovu, vyhrál úplně v pohodě, bez žádného problému z naší strany, nezlobili jsme ani chvíli. Prostějov byl dnes mnohem lepší a zaslouženě vyhrál. Měli jsme problémy pod naším košem na doskoku a také vázne organizace hry. Už s tím bojujeme 5 kol a to je asi největší důvod, proč prohráváme.

Zbyněk Choleva (Orli Prostějov):

Jsem rád, že jsme nepolevili a že ten tlak jsme ustáli proti týmu, kterému se nedaří. Mohlo se nám hlavou honit cokoliv, ale my jsme to zahnali tím, jak jsme vstoupili do první čtvrtiny, Kolín jsme zastavili a pak se utkání jen dohrávalo. Jsem moc rád za výkon právě v první čtvrtině a za nasazení. Už jenom když se podíváme na tu efektivitu v technickém zápise 107:34, tak to je super číslo. Určit nejlepšího hráče je těžké, protože Roman Marko hrál dobře a zkušeně, Kamil Švrdlík tam dal hodně energie, ale asi řeknu Ondřej Kohout, hrál výborně a taky má doubl ( 14 bodů, 10 doskoků ).

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.