> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční strom pro Prostějov

vloženo: 05.11.2013           komentářů: 1

Vánoční strom pro Prostějov vybrán
Celkem 19 nabídek vánočního stromu obdrželo od občanů Prostějovska město Prostějov.

„Všechny stromy jsme si prohlédli a nakonec jsme vybrali stříbrný smrk rostoucí v předzahrádce rodinného domu v obci Seloutky. Má pravidelný tvar, husté větve, vyhovující kmen, navíc ho nebude nutné zkracovat, protože průměr kmene ve výšce zhruba 1 metr nad zemí je shodný s průměrem otvoru v trávníku na náměstí T.G.Masaryka, kde bude vánoční strom umístěn. Jeho výška je kolem 20 metrů,“ popsala náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že převoz a instalace proběhne v úterý 26. listopadu 2013 dopoledne.
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na pátek 29. listopadu v 17.00 hodin. „Na úvod zazní fanfáry, pak budou přivítáni hosté, rozsvítíme strom a začne hlavní program s Dádou Patrasovou. Věřím, že se jak vánoční strom, tak celý podvečer bude návštěvníkům, zejména těm malým, líbit,“ dodala Hemerková.
Kromě stromu bude náměstí jako již tradičně zdobit i vánoční osvětlení. To také v letošním roce dozná drobných obměn. „Nová výzdoba čeká například Žižkovo náměstí, kde již nepoužívané žárovkové světelné řetězy mezi sloupy veřejného osvětlení budou nahrazeny světelnou LED výzdobou s motivem sněhové vločky na jednotlivých sloupech. Náklady jsou kalkulovány na 249.000 Kč s DPH. Jako další novinku připravujeme nazdobení ochozu budovy Muzea Prostějovska, kde bude v obloucích umístěna girlanda se světelným LED řetězem,“ uzavřela Hemerková.


autor: Hemerková.

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.