> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Famózní Opava přejela Prostějov

vloženo: 06.11.2013           komentářů: 0

BK Opava - Orli Prostějov 89:71 (18:16, 46:39, 65:62)

Kdo nebyl ve středu na basketu, musel litovat. Opavský tým měl svůj den. Velkou jízdu Slezanů odnesl favorizovaný Prostějov. Excelentní čtvrtá čtvrtina byla pomyslnou třešničkou na sladkém dortu.

Skóre utkání mohl otevřít Jakub Blažek. Míč mířící do koše z trojkové vzdálenosti se ale vykroutil z obroučky ven. Na druhé straně nedokončil útok Pandula, navíc mu byl písknout faul. Po následné akci se už skóre poprvé díky trojce Gniadka pohnulo. Hanákům se ihned podařilo výsledek otočit. Po šestkách Slezáka vedli Orli 6:5, ale jen krátce. Blažek sice po výborné přihrávce Sokolovského neproměnil, ovšem Klečka ano, a to hned dvakrát – 9:6. Na začátku šesté minuty vedli domácí 13:10 a brzy už to bylo o pět bodů. To obě šestky proměnil Blažek. Minutu před koncem mířil přesně z trojkové vzdálenosti Dokoupil. Hanáci chtěli odpovědět, svůj protiútok ale nezakončili, Bratčenkov z něj vytěžil faul a jednou proměněnou šestkou snížil na 18:16.

Druhou čtvrtinu otevřely fauly Gniadka, a poté trojka Bohačíka – 18:19. Když nevíš, co s míčem, tref koš. Tohle si přesně ve 13. minutě řekl Jakub Šiřina a dal trojku. Po Kramného dvoubodovém pověšení na koš, ubránili Slezané soupeřův útok a Klečka je poslal do čtyřbodového vedení. V této pasáži utkání se začal rozehrávat Ladislav Sokolovský, v krátkém časovém úseku dal šest bodů – 33:28. Domácí si pětibodový náskok udržovali až dokonce poločasu, navíc dalších šest bodů Sokolovského znamenalo vedení 46:37, které ponížil proměněnými trestnými hody Kratochvíl.

Na začátku třetí desetiminutovky dal trojku Šiřina, poté dvakrát vybojoval těžký míč Klečka. Na světelné tabuli svítil stav 52:41. Situaci na palubovce mohl změnit Švrdlík, ovšem ani jednu ze dvou šestek nedal. Úspěšný byl až ve 24. minutě trojkou Slezák a když ho napodobil Bratčenkov, byl rozdíl mezi oběma týmy pětibodový. Opavští najednou vypadli na okamžik ze zápasu, dělali chyby, naštěstí je držel dobrými obranými zákroky Klečka. Ve 27. minutě Slezák trojkou vyrovnal. Bratčenkov dokonce poslal Hanáky do vedení. Czudkova družina se ale dokázala z tvrdé sprchy postavit na nohy. Necelé dvě minuty před koncem třetí desetiminutovky jí Blažek získal tříbodové vedení. Poslední slovo ve třetí části měl skvělé hrající Klečka – 65:62.

V úvodu čtvrté desetiminutovky vybojoval skvěle hrající Klečka balon, a Dokoupil navýšil vedení svých barev o další tři body. Tentýž hráč vykouzlil brzy ještě další trojku a favorit šel do kolen. Další ránu mu zasadil Blažek, Opava vedla o patnáct bodů a byla k nezastavení. Výbornou obranou nepustila Prostějov vůbec do hry a diváci jí tleskali ve stoje.

"Domácí hráli s velkou chutí, s velkou energii a vírou v dobrý výsledek," začal utkání hodnotit kouč Prostějova Zbyněk Choleva. "Opavští hráli skvěle. Nás stála spoustu sil třetí čtvrtina, ve které nás trojkami drželi Bratčenkov se Slezákem. Bohužel poté jsme úplně odpadli. Já musím Opavě k zaslouženému vítězství pogratulovat," dodal trenér Hanáků.

"Odehráli jsme dobré utkání. V prvním poločase se nám podařilo, tak útočný tým, jakým je Prostějov stlačit na 40 bodů, což bylo dobré," začal rozebírat utkání trenér Opavy Petr Czudek. "Ve třetí čtvrtce stáhli hosté náš náskok. Nás ale v složitých chvílích podržel Radim Klečka, který dával těžké střely, vzal tým do batohu a potáhl k vítězství," pokračoval dobře naladěný Czudek. "Čtvrtou čtvrtinu jsme odehráli v obraně na jedničku s hvězdičkou. Nyní musíme toto vítězství potvrdit v dalším zápase," uzavřel stratég vítězného mužstva.

Body: Blažek 21, Sokolovský 16, Klečka 15, Dokoupil 12, Kramný 10, Šiřina 8, Tóth 4, Gniadek 3 - Slezák 23, Bohačík 16, Bratčenkov 9, Švrdlík 8, Kratochvíl 6, Nečas 4, Marko 3, Pandula 2.

< b>Trojky: 13/25:8/24
< b>Střelba za 2 body: 20/43:15/33
< b>Trestné hody: 10/10:17/28
< b>Doskoky: 37:32
< b>Chyby: 24:21
< b>Rozhodčí: Paulík, Kurz, Kapaňa

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.