Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

FM vs. Prostějov

vloženo: 12.11.2013           komentářů: 2

Muži: 17.kolo HC FM vs. Prostějov

K utkání 17.kola "přiletěli" do frýdeckého azylu, kterým je Ostrava Poruba prostějovští Jestřábi, kteří jsou v letošní sezoně jedním z adeptů na vítěze soutěže. Svěřenci Petra Zachara si nepřipouštěli žádné zaváhání, neboť na tom byli bodově stejně jako druhá Poruba. Frýdecká družina vedená lodivodem Radimem Nečasem respektive její manažer Martin Kurajský posílil ještě útočné řady o zkušeného Jana Kolaříka, který v dresu Frýdku-Místku již před třemi sezonami působil.

Na první šanci, nebo spíše pokus si diváci museli počkat až do poloviny třetí minuty, kdy se k puku dostal Ondřej Sluštík, ale puk ho neposlouchal tak, jak měl a byl tak snadnou kořistí hostujícího brankáře. Na druhé straně zahrozil Šebek, ale Kubáně si nepřišel. Závěr deváté minuty přinesl první vyloučení. Na lavici hanby putoval hostující Coufal. Početní výhodu se frýdeckým nepodařilo využít ani po Ovšákově zakončení. V další šanci již při hře v pěti na obou stranách se ocitl Petr Slovák, který tečoval nahození Krutila. Hostující brankář tuto teč dokázal zneškodnit pravým betonem, ale chvilku přeci jen hledal puk. Otevřít skóre se pokusil v závěru 14.minuty kulišárnou Ondřej Sluštík, když vypálil kus černé gumy z velmi ostrého úhlu, ale Kocián v brance Jestřábů byl pozorný. Závěr úvodní dvacetiminutovky dohráli domácí v početní výhodě, ale prosadit se gólově nedokázali.

Začátek druhé periody začínali Nečasovi svěřenci v početní výhodě, když z trestu Indry zbývalo ještě 77 vteřin. Na druhé straně se musel poprvé ve druhé dvacetiminutovce protáhnout Kubáň ve třiadvacáté minutě, kdy zahrozil David Jurík. Ten však na puk nedosáhl. Odpovědět mohl o tři minuty později Richter, ale střela z pravého kruhu si cestu za Kociánova záda nenašla. V polovině třicáté minuty sekl jednoho z domácích hráčů a nabídl tak přesilovou hru domácím. Ta ovšem nezačala vůbec ideálně. Po třinácti vteřinách chyboval při rozehrávce Adam Valíček a hosté se dostali do rychlého protiútoku. Ten dokázal Andreas Kubáň zneškodnit. Z početní výhody frýdeckých hráčů uběhla minuta hry a v útočném pásmu při rozehrávce chybovala staronová tvář Jan Kolařík, díky čemuž se do přečíslení dostal Belay s Černým a prvně jmenovaný dostal přesnou přihrávku, kterou posléze poslal nad ležícího Kubáně do branky – 0:1. Necelých pět minut hry stačilo jestřábům k tomu, aby navýšili své vedení na dvě branky a využili i početní výhodu. Šanci snížit dostal Marek Ivan, kterého našel přesně Michal Krutil, ale Ivanovu šanci zastavil hostující obránce, který si dle názoru rozhodčího počínal ještě v souladu s pravidly. Vzápětí přišel trest na druhé straně, kdy po vyhraném buly se hosté dostali do rychlého přečíslení a Marek Indra zamířil přesně – 0:3. Tři branky během osmi minut v síti Kubáně byly velkým vykřičníkem, aby se neopakovala situace z prostějovského ledu, kde frýdečtí schytali pořádný debakl. O tom, že se do šaten půjde za příznivějšího stavu rozhodl dvaadvacet vteřin před druhou sirénou Marek Ivan, který využil jednu ze svých šancí – 1:3.

Ze třetí tercie uběhly necelé čtyři minuty, kdy se do samostatného úniku dostal Antončík. Jeho střela však cinkla o horní tyčku. V polovině šestačtyřicáté minuty chyboval při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu Vít Stránský, který místo rozehrávky zařadil zpětný tah, čehož využil Venkrbec, který jej připravil o puk a poslal ho na hůl Jakuba Kořínka. Ten se v zakončení nemýlil a upravil na 1:4 z pohledu domácích. O dvě minuty později si vybral slabší okamžik prostějovský brankář, který nedokázal odolat střele Petra Slováka z velmi ostrého úhlu a musel tak podruhé v zápase vytahovat puk z branky- 2:4. O minutu hry později mohli frýdečtí znovu skórovat, ale svou akci zbytečně překombinovali. V dalších na obou stranách kralovali brankáři, kteří si dokázali poradit se šancemi soupeře. V závěrečné minutě se ještě prosadil prostějovský Martin Belay, který dal výsledku konečnou podobu a to 2:5.

Hokejisté Frýdku-Místku v zápase 17.kola nedokázali zdolat vedoucí mužstvo druhé ligy z Prostějova a zápasovou šňůru bez výhry tak prodloužili již na číslo 5. Další zápas čeká družinu Frýdku-Místku ve středu 13.listopadu na ledě Břeclavi. Ta zaostává za frýdeckými hokejisty jen o pět bodů a tak se dá očekávat tvrdý boj o druholigové body, který odstartuje v 18 hodin.

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (0:0,1:3,1:2)

Branky: 40.Ivan (Richter), 48.Slovák (Měkýš) – 31.Belay (Černý), 36.Stejskal (Luňák, Malý), 38.Indra (Kučera, Coufal), 46.Kořínek (Venkrbec), 60.Belay (Stejskal, Venkrbec)

Vyloučení: 2:9, využití: 1:1, v oslabení: 0:2, diváci: 119

Sestava FM: Kubáň, Podešva, Ovšák, Gajda, Vacula, Měkýš, Valíček, Richter, Kopún, Kolařík, Stránský, Samiec, Ivan, Slovák, Mach, Mamula, O.Sluštík, J.Sluštík, Krutil

Trenéři: Radim Nečas a Jaroslav Havlík, vedoucí: Libor Langer

Sestava Prostějov: Kocián, Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Kumstát, Kolibár, Švaříček, Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, D.Jurík, J.Jurík, Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejskal

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.