> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Národní cena kvality

vloženo: 30.11.2013           komentářů: 0

Prostějov získal Národní cenu kvality
Statutární město Prostějov - Magistrát města Prostějova obdržel prestižní Národní cenu kvality ČR a získal titul Excelentní organizace v hodnocení podle Modelu CAF. Ocenění nejlepších českých firem a organizací proběhlo v úterý 26. listopadu 2013 ve Španělském sále Pražského hradu.

Národní ceny kvality jsou udělovány ve více než 80 zemích světa podle jednotných hodnotících kritérií. V řadě států je zisk národní ceny kvality nejvyšší metou, kterou může podnik či organizace dosáhnout. Prestiž českého předávání cen kvality dokládá záštita prezidenta Miloše Zemana, předsedy Senátu Milana Štěcha, premiéra Jiřího Rusnoka a ministra průmyslu a obchodu Jiřího Ciencaly nad slavnostním večerem.
„I když si uvědomuji, že vždy je možno dělat věci ještě lépe, tak je dobé uznat, že jsme toto ocenění dostali po zásluze. A je to velký závazek do příští doby,“ konstatoval primátor města Prostějova Miroslav Pišťák.
Statutární město Prostějov – Magistrát města Prostějova je letošním vítězem Národní ceny kvality v hodnocení podle Modelu CAF (Common Assessment Framework - společný hodnotící rámec). Základním znakem tohoto systému vyvinutého v rámci Evropské unie je iniciování procesu neustálého zlepšování kvality v organizacích veřejné správy. Prostějov se řadí mezi první města České republiky, kde byl model CAF zaveden. "Začátky implementace sahají do roku 2004, kdy se na radnici poprvé sešla k této problematice pracovní skupina," sdělil Miroslav Pišťák, primátora města Prostějova, jenž se tehdy také této schůzky zúčastnil. "Pan primátor dlouhodobě stojí za našimi společnými snahami o zlepšování práce magistrátu pro občany města. Model CAF, jak ukazují zkušenosti nejen ze zahraničí, ale už i naše poznatky a závěry, přináší vhodné a efektivní nástroje zvyšování kvality úřadu," doplnil Lubomír Baláš, tajemník magistrátu města Prostějova.
Principy modelu CAF spočívají v pravidelném hledání příležitostí ke zlepšování v mnoha směrech, využívání sebehodnocení organizace veřejného sektoru k dalšímu zvýšení kvality práce. Kontinuální vyhodnocování je přitom založené na důkazu a probíhá podle souboru přesně stanovených kritérií platných v celé Evropě. A Prostějov se po důkladném zhodnocení odbornou komisí letos dostal společně s chomutovským Magistrátem na nejvyšší stupínek v rámci ČR.
Podle tajemníka Lubomíra Baláše bylo při zahájení implementace CAF nejnáročnější změnit přístup úředníků, zapojit je aktivně do projektu, stejně tak změnit vnímání úřadu klienty, tedy zejména občany města. "Důkazem, že se nám takřka desetiletá soustavná práce daří, mohou být i letošní vynikající výsledky šetření spokojenosti občanů s životem v Prostějově a fungováním úřadu. Spokojenost klientů je náš nejvyšší cíl," uvedl Lubomír Baláš.

autor: Mgr. Jana Gáborová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.