> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zbublinění a levitace

vloženo: 17.12.2013           komentářů: 0

Literární dvojice Miroslav Sehnal a Břetislav Uhlář baví a provokují nejen svými společnými prozaicko-poetickými počiny, ale i způsobem, jakým je coby novinky prezentují čtenářům. Křty jejich knížek mívají podobu hravých klubových večerů, při nichž vystupují různí kmotři, sudičky, plačky, hrobníci či pábitelé. Tyto role si zahráli už i mnohé známé osobnosti, jako jsou například Marie Rottrová, Jaroslav Wykrent, Zuzana Lapčíková, Pavel Dobeš, Ivo Jahelka, nebo i ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Prezentace nejnovějšího díla autorského tandemu, nazvaného Beztížná hodina, je naplánována na pátek 20. prosince do Domu kultury města Ostravy. Opět nepůjde o křest, ale tentokrát o zbublinění knihy. Vznášet se má spousta věcí, dokonce mají levitovat i oba autoři. Bude jim při tom nápomocen „bublifuk“ Petr Kravčík, jinak mezinárodně uznávaný iluzionista, jakož i „vzdušnosnivá“ bluegrassová skupina WIND či „lehkohlasá“ Dagmar Misařová z Českého rozhlasu. Zábavná show k nejnovější knize prozaika Miroslava Sehnala a básníka Břetislava Uhláře, která má klubový název Zbublinění a levitace, začíná v restauraci Prima Domu kultury města Ostravy 20. prosince od 18 hodin.

autor: -sam-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.