> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Podávejte žádosti o kulturní granty

vloženo: 02.01.2014           komentářů: 0Rada města Prostějova na své poslední schůzi schválila vyhlášení grantů na kulturní projekty statutárního města Prostějova pro rok 2014.

Témata kulturních grantů jsou:

- Představení umění prostějovské mládeže a studentů
- Oživení kultury v Prostějově (se zaměřením na náměstí)
- Prostějované radnici a městu ke 100 letům

Náměty na příští rok v souladu s grantovými podmínkami projednala Kulturní komise Rady města. Téma „Představení umění prostějovské mládeže a studentů“ zvolila komise pro velký ohlas z minulých let. Projekty jsou prezentovány na velmi vysoké úrovni. „Oživení kultury v Prostějově (se zaměřením na náměstí)“ zvolila komise z důvodu podpory kulturního dění v jarních i letních měsících na prostějovském náměstí. Téma „ Prostějované radnici a městu k 100 letům“ zvolila komise z důvodu zapojení veřejnosti do oslav významné prostějovské události roku 2014.
„Žádosti o kulturní granty je možno podávat na podatelně Magistrátu města Prostějova, nám. T.G.Masaryka 130/14 do 28. 2. 2014. Formuláře budou ke stažení na webových stránkách města www.prostejov.eu nebo k vyzvednutí na Odboru školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková.


autor: Mgr. Jana Gáborová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.