> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Podávejte žádosti o kulturní granty

vloženo: 02.01.2014           komentářů: 0Rada města Prostějova na své poslední schůzi schválila vyhlášení grantů na kulturní projekty statutárního města Prostějova pro rok 2014.

Témata kulturních grantů jsou:

- Představení umění prostějovské mládeže a studentů
- Oživení kultury v Prostějově (se zaměřením na náměstí)
- Prostějované radnici a městu ke 100 letům

Náměty na příští rok v souladu s grantovými podmínkami projednala Kulturní komise Rady města. Téma „Představení umění prostějovské mládeže a studentů“ zvolila komise pro velký ohlas z minulých let. Projekty jsou prezentovány na velmi vysoké úrovni. „Oživení kultury v Prostějově (se zaměřením na náměstí)“ zvolila komise z důvodu podpory kulturního dění v jarních i letních měsících na prostějovském náměstí. Téma „ Prostějované radnici a městu k 100 letům“ zvolila komise z důvodu zapojení veřejnosti do oslav významné prostějovské události roku 2014.
„Žádosti o kulturní granty je možno podávat na podatelně Magistrátu města Prostějova, nám. T.G.Masaryka 130/14 do 28. 2. 2014. Formuláře budou ke stažení na webových stránkách města www.prostejov.eu nebo k vyzvednutí na Odboru školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková.


autor: Mgr. Jana Gáborová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.