> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli drtivou sérií 49:5 smetli

vloženo: 04.01.2014           komentářů: 1

Orli drtivou sérií 49:5 smetli na přelomu první a druhé půlky Brno a bylo rozhodnuto!
V prvním utkání v novém roce 2014 hostili naši Orli tým z moravské metropole. Ten v první polovině nejenom s našimi borci držel krok, ale dokonce i vedl a to sedmibodový náskokem 26:19. Ve druhé čtvrtině ale konečně skočilo trápení našich Orlů v útoku a drtivou sérií 49:5 na přelomu druhé a třetí periody jsme hosty poslali do obrovského deficitu 68:31. Utkání tak bylo rozhodnuto a po zbytek třetí a čtvrté periody se zápas, který ukončil první polovinu základní části Mattoni NBL, jenom dohrával až do finálního stavu 93:60.

Prostějovští Orli sice v úvodu vypadali, že jde vše podle plánu, když rychle vedli 8:2, ale následné promarněné střelecké akce, rychlé fauly našich podkošových hráčů a zhoršená obrana vedly k obratu v utkání a celkem neočekávanému vedení soupeře 14:13. Když navíc svoje vedení začal brněnský celek zvyšovat a našim borcům přestala jít střelba nebo je zastavoval obr McClain, byla naše ztráta již ve druhé čtvrtině sedmibodová 17:24 a 19:26. Teprve odchod amerického obra ve službách Brna na lavičku nám dodal odvahy a my jsme se nejprve nenápadně dotáhli na soupeře, abychom třemi trojkami v řadě rozehrávače Marka nastartovali obrat a cestu za vítězstvím. V tu dobu neprostupná obrana Orlů likvidovala jeden útok soupeře za druhým a výsledkem bylo naše vedení v polovině utkání 45:28, přičemž v poslední minutě první poloviny inkasoval soupeř devět bodů v řadě.
Třetí kvartál zahájily oba celky poměrně nejistě, když na obou stranách došlo ke dvěma ztrátám. Teprve potom se znovu rozjel domácí stroj, který pokračoval v tom, co ve druhé čtvrtině začal. Sázel hostům jeden koš za druhým a naopak jim toho v naší defenzívě moc nepovolil. Hosté tak sice v páté minutě proměnili tříbodovou střelu, ale to bylo maximum a naši borci v tu dobu vedli už téměř třicetibodovým náskokem 56:31. Pokoření této hranice na sebe navíc nenechalo moc dlouho čekat. V předposlední minutě této části jsme tak vedli sedmatřiceti bodovým náskokem 68:31 a celkově jsme tak soupeře pokořili dílčím vítězstvím 49:5. V poslední dekádě se už zápase jen dohrával, když jsme nejprve zvýšili na dnešní maximum 77:36 a následně trochu polevili v obraně a dovolili soupeři snížit na závěrečný třiatřiceti bodový rozdíl 93:60.

Ariete Prostějov-MMCITÉ Brno 93:60 (17:22 45:28 73:35)

Ariete Prostějov:
Kohout Ondřej 15, Slezák Pavel 15, Bohačík Jaromír 11, Marko Roman 11, Švrdlík Kamil 10, Bratčenkov Vojtěch 9, Pandula Dušan 9, Prášil Jaroslav 5, Kratochvíl Jan 4, Nečas Radek 4, Polášek Rudolf 0
MMCITÉ Brno:
McClain Anthony Daquise 18, Maric Petar 8, Semerád Michal 7, Šiška Ondřej 7, Bašta Martin 6, Zachrla Roman 6, Geiger Deremy Terrell 5, Jokl Jakub 3, Honomichl Václav 0, Lenhart Oldřich 0, Nehoda David 0, Pavličík Ivo 0

STŘELBA 3B.: 29/11:15/4
STŘELBA 2B.: 40/24:43/17
TH: 20/12:25/14
Doskoky: 38:33
CHYBY: 22:22
ROZHODČÍ: Hošek Jan(---), Kapl Antonín(---), Holubek Tomáš(---);
KOMISAŘ: Latík Zdeněk
NEJLEPŠÍ HRÁČ UTKÁNÍ: Ondřej Kohout

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov):
Výsledek je dobrý a pochopitelně nás těší. V první čtvrtině jsme se se soupeřem zbytečně oťukávali místo abychom ukázali svoji sílu. To přišlo až později. Pomohly nám tři slepené trojky Romana Marka, které otočily výsledek. Po dalším náporu se podařilo odskočit na dostatečný rozdíl a na palubovku se dostali i méně vytížení hráči. Díky naší obraně se příliš do hry nedostal Geiger, což bylo také důležité.

Štěpán Vrub (Brno):
Chtěli jsme si utkání užít a překvapit dobrým výkonem, což se nám ale dařilo pouze na přelomu první a druhé čtvrtiny. Zastavila nás série chyb, kterou Prostějov potrestal. Pak se domácí uklidnili a ukázali svoji sílu. Mrzí mě, že jsme až příliš hodně zalezli a nechtěli hrát. Máme mladý tým a uděláme chyby. V tom není problém. Ale neviděl jsem snahu a to je špatně. Ve druhém poločase jsme už jenom čekali na smrt a ta pochopitelně přišla.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.