Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli drtivou sérií 49:5 smetli

vloženo: 04.01.2014           komentářů: 2

Orli drtivou sérií 49:5 smetli na přelomu první a druhé půlky Brno a bylo rozhodnuto!
V prvním utkání v novém roce 2014 hostili naši Orli tým z moravské metropole. Ten v první polovině nejenom s našimi borci držel krok, ale dokonce i vedl a to sedmibodový náskokem 26:19. Ve druhé čtvrtině ale konečně skočilo trápení našich Orlů v útoku a drtivou sérií 49:5 na přelomu druhé a třetí periody jsme hosty poslali do obrovského deficitu 68:31. Utkání tak bylo rozhodnuto a po zbytek třetí a čtvrté periody se zápas, který ukončil první polovinu základní části Mattoni NBL, jenom dohrával až do finálního stavu 93:60.

Prostějovští Orli sice v úvodu vypadali, že jde vše podle plánu, když rychle vedli 8:2, ale následné promarněné střelecké akce, rychlé fauly našich podkošových hráčů a zhoršená obrana vedly k obratu v utkání a celkem neočekávanému vedení soupeře 14:13. Když navíc svoje vedení začal brněnský celek zvyšovat a našim borcům přestala jít střelba nebo je zastavoval obr McClain, byla naše ztráta již ve druhé čtvrtině sedmibodová 17:24 a 19:26. Teprve odchod amerického obra ve službách Brna na lavičku nám dodal odvahy a my jsme se nejprve nenápadně dotáhli na soupeře, abychom třemi trojkami v řadě rozehrávače Marka nastartovali obrat a cestu za vítězstvím. V tu dobu neprostupná obrana Orlů likvidovala jeden útok soupeře za druhým a výsledkem bylo naše vedení v polovině utkání 45:28, přičemž v poslední minutě první poloviny inkasoval soupeř devět bodů v řadě.
Třetí kvartál zahájily oba celky poměrně nejistě, když na obou stranách došlo ke dvěma ztrátám. Teprve potom se znovu rozjel domácí stroj, který pokračoval v tom, co ve druhé čtvrtině začal. Sázel hostům jeden koš za druhým a naopak jim toho v naší defenzívě moc nepovolil. Hosté tak sice v páté minutě proměnili tříbodovou střelu, ale to bylo maximum a naši borci v tu dobu vedli už téměř třicetibodovým náskokem 56:31. Pokoření této hranice na sebe navíc nenechalo moc dlouho čekat. V předposlední minutě této části jsme tak vedli sedmatřiceti bodovým náskokem 68:31 a celkově jsme tak soupeře pokořili dílčím vítězstvím 49:5. V poslední dekádě se už zápase jen dohrával, když jsme nejprve zvýšili na dnešní maximum 77:36 a následně trochu polevili v obraně a dovolili soupeři snížit na závěrečný třiatřiceti bodový rozdíl 93:60.

Ariete Prostějov-MMCITÉ Brno 93:60 (17:22 45:28 73:35)

Ariete Prostějov:
Kohout Ondřej 15, Slezák Pavel 15, Bohačík Jaromír 11, Marko Roman 11, Švrdlík Kamil 10, Bratčenkov Vojtěch 9, Pandula Dušan 9, Prášil Jaroslav 5, Kratochvíl Jan 4, Nečas Radek 4, Polášek Rudolf 0
MMCITÉ Brno:
McClain Anthony Daquise 18, Maric Petar 8, Semerád Michal 7, Šiška Ondřej 7, Bašta Martin 6, Zachrla Roman 6, Geiger Deremy Terrell 5, Jokl Jakub 3, Honomichl Václav 0, Lenhart Oldřich 0, Nehoda David 0, Pavličík Ivo 0

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov):
Výsledek je dobrý a pochopitelně nás těší. V první čtvrtině jsme se se soupeřem zbytečně oťukávali místo abychom ukázali svoji sílu. To přišlo až později. Pomohly nám tři slepené trojky Romana Marka, které otočily výsledek. Po dalším náporu se podařilo odskočit na dostatečný rozdíl a na palubovku se dostali i méně vytížení hráči. Díky naší obraně se příliš do hry nedostal Geiger, což bylo také důležité.

Štěpán Vrub (Brno):
Chtěli jsme si utkání užít a překvapit dobrým výkonem, což se nám ale dařilo pouze na přelomu první a druhé čtvrtiny. Zastavila nás série chyb, kterou Prostějov potrestal. Pak se domácí uklidnili a ukázali svoji sílu. Mrzí mě, že jsme až příliš hodně zalezli a nechtěli hrát. Máme mladý tým a uděláme chyby. V tom není problém. Ale neviděl jsem snahu a to je špatně. Ve druhém poločase jsme už jenom čekali na smrt a ta pochopitelně přišla.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.