> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli drtivou sérií 49:5 smetli

vloženo: 04.01.2014           komentářů: 1

Orli drtivou sérií 49:5 smetli na přelomu první a druhé půlky Brno a bylo rozhodnuto!
V prvním utkání v novém roce 2014 hostili naši Orli tým z moravské metropole. Ten v první polovině nejenom s našimi borci držel krok, ale dokonce i vedl a to sedmibodový náskokem 26:19. Ve druhé čtvrtině ale konečně skočilo trápení našich Orlů v útoku a drtivou sérií 49:5 na přelomu druhé a třetí periody jsme hosty poslali do obrovského deficitu 68:31. Utkání tak bylo rozhodnuto a po zbytek třetí a čtvrté periody se zápas, který ukončil první polovinu základní části Mattoni NBL, jenom dohrával až do finálního stavu 93:60.

Prostějovští Orli sice v úvodu vypadali, že jde vše podle plánu, když rychle vedli 8:2, ale následné promarněné střelecké akce, rychlé fauly našich podkošových hráčů a zhoršená obrana vedly k obratu v utkání a celkem neočekávanému vedení soupeře 14:13. Když navíc svoje vedení začal brněnský celek zvyšovat a našim borcům přestala jít střelba nebo je zastavoval obr McClain, byla naše ztráta již ve druhé čtvrtině sedmibodová 17:24 a 19:26. Teprve odchod amerického obra ve službách Brna na lavičku nám dodal odvahy a my jsme se nejprve nenápadně dotáhli na soupeře, abychom třemi trojkami v řadě rozehrávače Marka nastartovali obrat a cestu za vítězstvím. V tu dobu neprostupná obrana Orlů likvidovala jeden útok soupeře za druhým a výsledkem bylo naše vedení v polovině utkání 45:28, přičemž v poslední minutě první poloviny inkasoval soupeř devět bodů v řadě.
Třetí kvartál zahájily oba celky poměrně nejistě, když na obou stranách došlo ke dvěma ztrátám. Teprve potom se znovu rozjel domácí stroj, který pokračoval v tom, co ve druhé čtvrtině začal. Sázel hostům jeden koš za druhým a naopak jim toho v naší defenzívě moc nepovolil. Hosté tak sice v páté minutě proměnili tříbodovou střelu, ale to bylo maximum a naši borci v tu dobu vedli už téměř třicetibodovým náskokem 56:31. Pokoření této hranice na sebe navíc nenechalo moc dlouho čekat. V předposlední minutě této části jsme tak vedli sedmatřiceti bodovým náskokem 68:31 a celkově jsme tak soupeře pokořili dílčím vítězstvím 49:5. V poslední dekádě se už zápase jen dohrával, když jsme nejprve zvýšili na dnešní maximum 77:36 a následně trochu polevili v obraně a dovolili soupeři snížit na závěrečný třiatřiceti bodový rozdíl 93:60.

Ariete Prostějov-MMCITÉ Brno 93:60 (17:22 45:28 73:35)

Ariete Prostějov:
Kohout Ondřej 15, Slezák Pavel 15, Bohačík Jaromír 11, Marko Roman 11, Švrdlík Kamil 10, Bratčenkov Vojtěch 9, Pandula Dušan 9, Prášil Jaroslav 5, Kratochvíl Jan 4, Nečas Radek 4, Polášek Rudolf 0
MMCITÉ Brno:
McClain Anthony Daquise 18, Maric Petar 8, Semerád Michal 7, Šiška Ondřej 7, Bašta Martin 6, Zachrla Roman 6, Geiger Deremy Terrell 5, Jokl Jakub 3, Honomichl Václav 0, Lenhart Oldřich 0, Nehoda David 0, Pavličík Ivo 0

STŘELBA 3B.: 29/11:15/4
STŘELBA 2B.: 40/24:43/17
TH: 20/12:25/14
Doskoky: 38:33
CHYBY: 22:22
ROZHODČÍ: Hošek Jan(---), Kapl Antonín(---), Holubek Tomáš(---);
KOMISAŘ: Latík Zdeněk
NEJLEPŠÍ HRÁČ UTKÁNÍ: Ondřej Kohout

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov):
Výsledek je dobrý a pochopitelně nás těší. V první čtvrtině jsme se se soupeřem zbytečně oťukávali místo abychom ukázali svoji sílu. To přišlo až později. Pomohly nám tři slepené trojky Romana Marka, které otočily výsledek. Po dalším náporu se podařilo odskočit na dostatečný rozdíl a na palubovku se dostali i méně vytížení hráči. Díky naší obraně se příliš do hry nedostal Geiger, což bylo také důležité.

Štěpán Vrub (Brno):
Chtěli jsme si utkání užít a překvapit dobrým výkonem, což se nám ale dařilo pouze na přelomu první a druhé čtvrtiny. Zastavila nás série chyb, kterou Prostějov potrestal. Pak se domácí uklidnili a ukázali svoji sílu. Mrzí mě, že jsme až příliš hodně zalezli a nechtěli hrát. Máme mladý tým a uděláme chyby. V tom není problém. Ale neviděl jsem snahu a to je špatně. Ve druhém poločase jsme už jenom čekali na smrt a ta pochopitelně přišla.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.