> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orlová hrála srdcem

vloženo: 05.01.2014           komentářů: 0


Orlová hrála srdcem, to některým našim hráčům chybělo, říká po porážce s posledním týmem trenér Zachar

Do roku 2014 nevstoupili dobře. Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov prohráli na ledě Orlové 2:1 po prodloužení a domů se vrací pouze s jedním bodem. Situace je o to horší, že Orlová byla na samotném dnu tabulky a přesto dokázala Hanáky přetlačit. Hlavní trenér Jestřábů Petr Zachar nemohl být po duel spokojen. Jeho svěřenci vstřelit pouze jednu branku, navíc utrpěli čtvrtou porážku od říjnové výměny trenéra. Pravdou je, že tým opět bodoval, nicméně porážky v závěru zápasu bolí. „Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli,“ hodnotil hlavní kouč. Porážka mrzí o to více, že druhému celku, HC RT Torax Poruba se podařilo zvítězit za tři body, tím pádem i dotáhnout na dosah dvou bodů. Hanáci měli díky zraněním sestavu doplněnou o dva hráče juniorského výběru. Od dalšího zápasu by se měla sestava pomalu dávat do pořádku.

dnes | Lukáš Majer
Zaváhání na ledě Orlové čekal málokdo. Dvě třetiny trval na orlovském stadionu bezbrankový stav. Na začátku třetí části poslal Jestřáby do vedení Michal Černý. Orlové se však podařilo brzy vyrovnat a v následném prodloužení rozhodl o bonusovém bodíku pro domácí Filip Štefanka. „Celou dobu to bylo hodně vyrovnané utkání. Nastřelili jsme několikrát tyčku, na druhou stranu je potřeba si říci, že soupeř měl minimálně stejný počet šancí jako my. Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli. Orlová dala do zápasu nasazení, srdce a to právě některým našim hráčům chybělo,“ hodnotil utkání 30. kola hlavní trenér Petr Zachar.

Jeho tým poprvé sezóně prohrál s týmem, který byl vyložený outsider. Přeci jen celky jako Vsetín, Opava, Poruba či Technika Brno patří k těm, se kterými se musí počítat i ve vyřazovacích bojích. O to překvapivější je zaváhání s Orlovou, které dva body více než pomohly. Díky nim se tým trenéra Daniela Marosze odpoutal od posledního místa v tabulce. Nemohlo se stát, že by Hanáci soupeře podcenili? „Nemluvil bych moc o nějakém podcenění. My jsme vyhlásili, že chceme postoupit a proti nám se chce každý vytáhnout. Dříve to byly týmy jako Havířov nebo Šumperk. Nyní jsme to my a musíme se s tím popasovat,“ má jasno Zachar. Nabízí se také otázka, zda vánoční pauza, součástí níž bylo i pět volných dnů, nějak neovlivnila výkon bíločerveného výběru. „Jestli se ta přestávka na nás nějak podepsala, ukáží až další zápasy.“

Prostějov nyní nečekají jednoduché zápasy. Nejdříve hostí na svém ledě Břeclav, následně zajíždí do Vsetína a pak uvidíme duely s Technikou a Porubou. „My se s tím buď vyrovnanáme a budeme mít úspěch, nebo se s tím nevyrovnáme a budeme mít problémy skoro s každým soupeřem,“ naráží na předešlou otázku první muž jestřábí střídačky.
Proti Lvům nečeká jeho svěřence nic lehkého. První vzájemný zápas se podařilo vyhrát 10:0, na hřišti u řeky Dyje to však již tak jednoznačné nebylo. Co očekává kouč Jestřábů od středečního zápasu? „V neděli máme volno, nechám si to projít hlavou a musíme se nachystat právě na středečního soupeře. Břeclav bude hodně bránit a čekat na naše chyby. My pokud nebudeme chodit do osobních soubojů a hrát sitauce 1-1, budeme mít velké problémy,“ má jasno zkušený trenér.

Jak již bylo v úvodu tohoto článku uvedeno, Prostějov byl v utkání doplněn o hráče juniorské kategorie. A-tým má totiž rozsáhlou marodku, která by se měla ovšem počínaje středečním duelem postupně zkracovat. „Jedlička by měl již ve středu nastoupit, Juraj Jurík by se měl již normálně zapojit do tréninku, mladší Jurík ještě tak týden. David Šebek je na tom podobně jako Michal Nedbálek, oba by měli hrát někdy v druhé polovině ledna. Pavel Kumstát ještě leží v nemocnici, tam to vypadá hodně špatně,“ uzavírá Petr Zachar.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.