> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orlová hrála srdcem

vloženo: 05.01.2014           komentářů: 0


Orlová hrála srdcem, to některým našim hráčům chybělo, říká po porážce s posledním týmem trenér Zachar

Do roku 2014 nevstoupili dobře. Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov prohráli na ledě Orlové 2:1 po prodloužení a domů se vrací pouze s jedním bodem. Situace je o to horší, že Orlová byla na samotném dnu tabulky a přesto dokázala Hanáky přetlačit. Hlavní trenér Jestřábů Petr Zachar nemohl být po duel spokojen. Jeho svěřenci vstřelit pouze jednu branku, navíc utrpěli čtvrtou porážku od říjnové výměny trenéra. Pravdou je, že tým opět bodoval, nicméně porážky v závěru zápasu bolí. „Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli,“ hodnotil hlavní kouč. Porážka mrzí o to více, že druhému celku, HC RT Torax Poruba se podařilo zvítězit za tři body, tím pádem i dotáhnout na dosah dvou bodů. Hanáci měli díky zraněním sestavu doplněnou o dva hráče juniorského výběru. Od dalšího zápasu by se měla sestava pomalu dávat do pořádku.

dnes | Lukáš Majer
Zaváhání na ledě Orlové čekal málokdo. Dvě třetiny trval na orlovském stadionu bezbrankový stav. Na začátku třetí části poslal Jestřáby do vedení Michal Černý. Orlové se však podařilo brzy vyrovnat a v následném prodloužení rozhodl o bonusovém bodíku pro domácí Filip Štefanka. „Celou dobu to bylo hodně vyrovnané utkání. Nastřelili jsme několikrát tyčku, na druhou stranu je potřeba si říci, že soupeř měl minimálně stejný počet šancí jako my. Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli. Orlová dala do zápasu nasazení, srdce a to právě některým našim hráčům chybělo,“ hodnotil utkání 30. kola hlavní trenér Petr Zachar.

Jeho tým poprvé sezóně prohrál s týmem, který byl vyložený outsider. Přeci jen celky jako Vsetín, Opava, Poruba či Technika Brno patří k těm, se kterými se musí počítat i ve vyřazovacích bojích. O to překvapivější je zaváhání s Orlovou, které dva body více než pomohly. Díky nim se tým trenéra Daniela Marosze odpoutal od posledního místa v tabulce. Nemohlo se stát, že by Hanáci soupeře podcenili? „Nemluvil bych moc o nějakém podcenění. My jsme vyhlásili, že chceme postoupit a proti nám se chce každý vytáhnout. Dříve to byly týmy jako Havířov nebo Šumperk. Nyní jsme to my a musíme se s tím popasovat,“ má jasno Zachar. Nabízí se také otázka, zda vánoční pauza, součástí níž bylo i pět volných dnů, nějak neovlivnila výkon bíločerveného výběru. „Jestli se ta přestávka na nás nějak podepsala, ukáží až další zápasy.“

Prostějov nyní nečekají jednoduché zápasy. Nejdříve hostí na svém ledě Břeclav, následně zajíždí do Vsetína a pak uvidíme duely s Technikou a Porubou. „My se s tím buď vyrovnanáme a budeme mít úspěch, nebo se s tím nevyrovnáme a budeme mít problémy skoro s každým soupeřem,“ naráží na předešlou otázku první muž jestřábí střídačky.
Proti Lvům nečeká jeho svěřence nic lehkého. První vzájemný zápas se podařilo vyhrát 10:0, na hřišti u řeky Dyje to však již tak jednoznačné nebylo. Co očekává kouč Jestřábů od středečního zápasu? „V neděli máme volno, nechám si to projít hlavou a musíme se nachystat právě na středečního soupeře. Břeclav bude hodně bránit a čekat na naše chyby. My pokud nebudeme chodit do osobních soubojů a hrát sitauce 1-1, budeme mít velké problémy,“ má jasno zkušený trenér.

Jak již bylo v úvodu tohoto článku uvedeno, Prostějov byl v utkání doplněn o hráče juniorské kategorie. A-tým má totiž rozsáhlou marodku, která by se měla ovšem počínaje středečním duelem postupně zkracovat. „Jedlička by měl již ve středu nastoupit, Juraj Jurík by se měl již normálně zapojit do tréninku, mladší Jurík ještě tak týden. David Šebek je na tom podobně jako Michal Nedbálek, oba by měli hrát někdy v druhé polovině ledna. Pavel Kumstát ještě leží v nemocnici, tam to vypadá hodně špatně,“ uzavírá Petr Zachar.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.