> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orlová hrála srdcem

vloženo: 05.01.2014           komentářů: 0


Orlová hrála srdcem, to některým našim hráčům chybělo, říká po porážce s posledním týmem trenér Zachar

Do roku 2014 nevstoupili dobře. Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov prohráli na ledě Orlové 2:1 po prodloužení a domů se vrací pouze s jedním bodem. Situace je o to horší, že Orlová byla na samotném dnu tabulky a přesto dokázala Hanáky přetlačit. Hlavní trenér Jestřábů Petr Zachar nemohl být po duel spokojen. Jeho svěřenci vstřelit pouze jednu branku, navíc utrpěli čtvrtou porážku od říjnové výměny trenéra. Pravdou je, že tým opět bodoval, nicméně porážky v závěru zápasu bolí. „Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli,“ hodnotil hlavní kouč. Porážka mrzí o to více, že druhému celku, HC RT Torax Poruba se podařilo zvítězit za tři body, tím pádem i dotáhnout na dosah dvou bodů. Hanáci měli díky zraněním sestavu doplněnou o dva hráče juniorského výběru. Od dalšího zápasu by se měla sestava pomalu dávat do pořádku.

dnes | Lukáš Majer
Zaváhání na ledě Orlové čekal málokdo. Dvě třetiny trval na orlovském stadionu bezbrankový stav. Na začátku třetí části poslal Jestřáby do vedení Michal Černý. Orlové se však podařilo brzy vyrovnat a v následném prodloužení rozhodl o bonusovém bodíku pro domácí Filip Štefanka. „Celou dobu to bylo hodně vyrovnané utkání. Nastřelili jsme několikrát tyčku, na druhou stranu je potřeba si říci, že soupeř měl minimálně stejný počet šancí jako my. Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli. Orlová dala do zápasu nasazení, srdce a to právě některým našim hráčům chybělo,“ hodnotil utkání 30. kola hlavní trenér Petr Zachar.

Jeho tým poprvé sezóně prohrál s týmem, který byl vyložený outsider. Přeci jen celky jako Vsetín, Opava, Poruba či Technika Brno patří k těm, se kterými se musí počítat i ve vyřazovacích bojích. O to překvapivější je zaváhání s Orlovou, které dva body více než pomohly. Díky nim se tým trenéra Daniela Marosze odpoutal od posledního místa v tabulce. Nemohlo se stát, že by Hanáci soupeře podcenili? „Nemluvil bych moc o nějakém podcenění. My jsme vyhlásili, že chceme postoupit a proti nám se chce každý vytáhnout. Dříve to byly týmy jako Havířov nebo Šumperk. Nyní jsme to my a musíme se s tím popasovat,“ má jasno Zachar. Nabízí se také otázka, zda vánoční pauza, součástí níž bylo i pět volných dnů, nějak neovlivnila výkon bíločerveného výběru. „Jestli se ta přestávka na nás nějak podepsala, ukáží až další zápasy.“

Prostějov nyní nečekají jednoduché zápasy. Nejdříve hostí na svém ledě Břeclav, následně zajíždí do Vsetína a pak uvidíme duely s Technikou a Porubou. „My se s tím buď vyrovnanáme a budeme mít úspěch, nebo se s tím nevyrovnáme a budeme mít problémy skoro s každým soupeřem,“ naráží na předešlou otázku první muž jestřábí střídačky.
Proti Lvům nečeká jeho svěřence nic lehkého. První vzájemný zápas se podařilo vyhrát 10:0, na hřišti u řeky Dyje to však již tak jednoznačné nebylo. Co očekává kouč Jestřábů od středečního zápasu? „V neděli máme volno, nechám si to projít hlavou a musíme se nachystat právě na středečního soupeře. Břeclav bude hodně bránit a čekat na naše chyby. My pokud nebudeme chodit do osobních soubojů a hrát sitauce 1-1, budeme mít velké problémy,“ má jasno zkušený trenér.

Jak již bylo v úvodu tohoto článku uvedeno, Prostějov byl v utkání doplněn o hráče juniorské kategorie. A-tým má totiž rozsáhlou marodku, která by se měla ovšem počínaje středečním duelem postupně zkracovat. „Jedlička by měl již ve středu nastoupit, Juraj Jurík by se měl již normálně zapojit do tréninku, mladší Jurík ještě tak týden. David Šebek je na tom podobně jako Michal Nedbálek, oba by měli hrát někdy v druhé polovině ledna. Pavel Kumstát ještě leží v nemocnici, tam to vypadá hodně špatně,“ uzavírá Petr Zachar.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.