> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orlová hrála srdcem

vloženo: 05.01.2014           komentářů: 0


Orlová hrála srdcem, to některým našim hráčům chybělo, říká po porážce s posledním týmem trenér Zachar

Do roku 2014 nevstoupili dobře. Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov prohráli na ledě Orlové 2:1 po prodloužení a domů se vrací pouze s jedním bodem. Situace je o to horší, že Orlová byla na samotném dnu tabulky a přesto dokázala Hanáky přetlačit. Hlavní trenér Jestřábů Petr Zachar nemohl být po duel spokojen. Jeho svěřenci vstřelit pouze jednu branku, navíc utrpěli čtvrtou porážku od říjnové výměny trenéra. Pravdou je, že tým opět bodoval, nicméně porážky v závěru zápasu bolí. „Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli,“ hodnotil hlavní kouč. Porážka mrzí o to více, že druhému celku, HC RT Torax Poruba se podařilo zvítězit za tři body, tím pádem i dotáhnout na dosah dvou bodů. Hanáci měli díky zraněním sestavu doplněnou o dva hráče juniorského výběru. Od dalšího zápasu by se měla sestava pomalu dávat do pořádku.

dnes | Lukáš Majer
Zaváhání na ledě Orlové čekal málokdo. Dvě třetiny trval na orlovském stadionu bezbrankový stav. Na začátku třetí části poslal Jestřáby do vedení Michal Černý. Orlové se však podařilo brzy vyrovnat a v následném prodloužení rozhodl o bonusovém bodíku pro domácí Filip Štefanka. „Celou dobu to bylo hodně vyrovnané utkání. Nastřelili jsme několikrát tyčku, na druhou stranu je potřeba si říci, že soupeř měl minimálně stejný počet šancí jako my. Rozhodlo to, že někteří hráči do utkání nedali to, co by měli. Orlová dala do zápasu nasazení, srdce a to právě některým našim hráčům chybělo,“ hodnotil utkání 30. kola hlavní trenér Petr Zachar.

Jeho tým poprvé sezóně prohrál s týmem, který byl vyložený outsider. Přeci jen celky jako Vsetín, Opava, Poruba či Technika Brno patří k těm, se kterými se musí počítat i ve vyřazovacích bojích. O to překvapivější je zaváhání s Orlovou, které dva body více než pomohly. Díky nim se tým trenéra Daniela Marosze odpoutal od posledního místa v tabulce. Nemohlo se stát, že by Hanáci soupeře podcenili? „Nemluvil bych moc o nějakém podcenění. My jsme vyhlásili, že chceme postoupit a proti nám se chce každý vytáhnout. Dříve to byly týmy jako Havířov nebo Šumperk. Nyní jsme to my a musíme se s tím popasovat,“ má jasno Zachar. Nabízí se také otázka, zda vánoční pauza, součástí níž bylo i pět volných dnů, nějak neovlivnila výkon bíločerveného výběru. „Jestli se ta přestávka na nás nějak podepsala, ukáží až další zápasy.“

Prostějov nyní nečekají jednoduché zápasy. Nejdříve hostí na svém ledě Břeclav, následně zajíždí do Vsetína a pak uvidíme duely s Technikou a Porubou. „My se s tím buď vyrovnanáme a budeme mít úspěch, nebo se s tím nevyrovnáme a budeme mít problémy skoro s každým soupeřem,“ naráží na předešlou otázku první muž jestřábí střídačky.
Proti Lvům nečeká jeho svěřence nic lehkého. První vzájemný zápas se podařilo vyhrát 10:0, na hřišti u řeky Dyje to však již tak jednoznačné nebylo. Co očekává kouč Jestřábů od středečního zápasu? „V neděli máme volno, nechám si to projít hlavou a musíme se nachystat právě na středečního soupeře. Břeclav bude hodně bránit a čekat na naše chyby. My pokud nebudeme chodit do osobních soubojů a hrát sitauce 1-1, budeme mít velké problémy,“ má jasno zkušený trenér.

Jak již bylo v úvodu tohoto článku uvedeno, Prostějov byl v utkání doplněn o hráče juniorské kategorie. A-tým má totiž rozsáhlou marodku, která by se měla ovšem počínaje středečním duelem postupně zkracovat. „Jedlička by měl již ve středu nastoupit, Juraj Jurík by se měl již normálně zapojit do tréninku, mladší Jurík ještě tak týden. David Šebek je na tom podobně jako Michal Nedbálek, oba by měli hrát někdy v druhé polovině ledna. Pavel Kumstát ještě leží v nemocnici, tam to vypadá hodně špatně,“ uzavírá Petr Zachar.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.