> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Každá série jednou končí

vloženo: 12.01.2014           komentářů: 0


Každá série jednou končí, Jestřábi si body podvacáté v řadě nepřipsali

Na výpravu do Vsetína nebudou Jestřábi vzpomínat v dobrém. Na Valašsku se jim nepodařilo navázat na výkon a výsledek s Břeclaví a po lítém boji podlehli místnímu mužstvu 2:4. Domácí šli díky 12. a 13. minutě do dvoubrankového vedení, to však dokázali Jestřábi zásluhou Juraje Juríka a Kučery smazat. Přestože však měli tlak a šance, radovali se nakonec hosté, výhru pečetil Vsetína v předposlední minutě zápasu Kajaba. Jestřábům se tak nepodařilo bodovat a to po devatenácti zápasech, v nichž si vždy připsali alespoň bod. Nepříliš povedený večer však zažila také druhá Poruba, jenž nečekaně padla s Frýdkem-Místkem, rozdíl mezi zlatými Jestřábi a právě jihozápadní částí Ostravy se tak ani nadále nemění a zůstává tříbodový.

včera | Michal Sobecký
32.kolo, sobota 11.1.2014
Valašský hokejový klub
4:2(2:0, 0:2, 2:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 12. Ambruz (Kajaba, Vaňek), 13. Vítek (Zůbek, Vrba), 51. Podešva (Zůbek), 59. Kajaba (Vaněk, Vrba L.) – 22. Jurík (Kolibár, Jedlička), 23. Kučera (Antončík) . Rozhodčí: Koliba – Ganger, Vengřín . Vyloučení: 9:12, Stejskal (PRO) 10 minut OT, Jedlička (PRO)5 minut + do konce utkání, Mikšovský (VSE) 5 minut+ do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Valašský hokejový klub: Hromada (Plšek) – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Zúbek – Kývala, Daněk, Hruška.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Jedlička, Veselý, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Venkrbec, Stejskal, J. Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D. Jurík, Indra.
Komentář k zápasu

Pozdravy v podobě vyložených šancí si v úvodních dvou minutách vyměnili hokejisté Vsetína a Prostějova. Nejprve to byl Venkrbec, který po hrubce domácího beka dostal pas do jízdy, obešel i brankáře Hromadu, k údivu všech ale následně poslal puk mimo tři tyče. O pár sekund později chybovala i obrana hostů a sám na brankáře Kociána jel Mikšovský – jeho střelu ale muž s maskou vytěsnil nad bránu. Hra se poté uklidnila. Jestřábi byli o poznání nebezpečnější, domácí defenzíva ale pracovala dobře.

V čase 5:47 se sice puk v Hromadově síti ocitl, do brány však byl vhozen rukou a gól tudíž nemohl platit. V osmé minutě tak mohli otevřít skóre domácí, kteří hráli minutovou přesilovku pět na tři. Sehráli ji bídně, přesto tato situace odstartovala vsetínskou aktivitu směrem dopředu. Ve 12. minutě napálil Vaněk z levého křídla břevno, o pár sekund později už se ale domácí radovali. Kajaba se obtočil kolem svatyně, nahodil puk do brankoviště a důrazný Martin Ambruz jej uklidil do sítě.

Na Lapači ještě neutichly oslavné chorály a bylo to 2:0. O 47 sekund později totiž Valaši předvedl rychlý protiútok, Kocián vyrazil Zúbkovu střelu pouze před sebe a dojíždějící David Vítek uklidil touš ze vzduchu do sítě. Zbytek třetiny se odehrál převážně v obranném pásmu VHK, Jestřábi totiž hráli tři přesilovky v řadě. Vyšla jim především ta první, s několika tvrdými projektily si ale Hromada poradil. Do kabin tak odcházeli domácí s vedením 2:0.
Úvod druhé dvacetiminutovky přinesl výstup na téma „Jak rychle promrhat dvoubrankový náskok“. Nejprve domácí v oslabení nevyhodili puk a po střele od modré dorážel do prázdné brány pohodlně Juraj Jurík. O půl minuty později kličkoval Podešva na vlastní modré, přišel o puk a hosté přečíslení využili. Se střelou Antončíka si ještě Hromada poradil, proti dorážce Franka Kučery do prázdné brány ale nezmohl zhola nic. Vyrovnáním nastartovaní Prostějovští poté ještě více utáhli kleště a mleli Valachy v jejich pásmu. Přes několik slibných šancí ale obrat nedotáhli, přestože Luňákovi chyběl jen malý kousek k tomu, aby svou pohlednou kličkovanou zakončil zasunutím puku do prázdné brány.

O chvíli později se neradoval ani Belay, jeho střelu z mezikruží zastavila tyč. Ve 26. minutě se domácí trenéři pokusili zastavit jestřábí nápor oddechovým časem. Zabralo to. Vsetínští se uklidnili a příval hostujících šancí se povážlivě ztenčil. Další výraznější vzruch tak přinesla až 30. minuta. Vsetínský Mikšovský nesportovní zákrokem sestřelil brankáře Kociána a po zásluze vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Stejný trest ale inkasoval též hostující Jedlička, který se více než důrazně rozhodl pomstít svého chráněnce.

Ve 34. minutě přišlo další vzrušení z kategorie hokejových. Domácí bek štědře nabídl puk prostějovskému Černému, jeho střelu bekhendem ale Hromada se štěstím lapil. Lépe se pak nevedlo ani Nedbálkovi, který dostal puk v akci dva na jednoho, jeho zakončení do protipohybu ale zastavila maska ležícího Hromady. A protože se v závěru neujalo ani několik nebezpečných vsetínských přesilovkových střel, svítilo po 40. minutách hry skóre 2:2.

Třetí dějství začalo tutovkou Valachů. Po Zúbkově střele dorážel Podešva, Kocián ale dokázal puk letící do brány vyškrábnout ze vzduchu svou širokou holí. Poté si celky vyzkoušely přesilovku - neúspěšně. K vidění byl i nadále rychlý hokej, s přibývajícími minutami však bylo patrné, že oba týmy myslí stále více na zadní vrátka. V padesáté minutě se ale Jestřábi dopustili osudové chyby – umožnili VHK přečíslení tři na dva. Kotouč dostal Hruška, protáhl se před gólmana, kličku kvůli faulu sice nezakončil, mrzet jej to ale nemuselo. V nastalém zmatku totiž přistrčil Zúbek puk pohotově Janu Podešvovi a ten s přehledem zakončil do odkryté brány.

Hostující snahu o tlak a vyrovnání poté přibrzdilo vyloučení, v 56. minutě ale přesto měli obrovskou šanci vyrovnat. Minutovou přesilovku pět na tři ovšem využít nedokázali. Největší šanci měl Polák, v ideální pozici ale nepropálil klečícího Hromadu.

Závěr si Jestřábi sami zpackali. Nejprve byl za sekání vyloučen Černý, což ale Prostějovští nevzali v potaz a o pár sekund později se znovu proháněli po ledě v pěti. Když si toho rozhodčí, po asi 10 sekundách všimli, muselo přijít jediné, další hostující trest. I ve dvojnásobném oslabení se Jestřábi pokoušeli útočit, avšak doplatili na to. Vsetínští se dostali do přečíslení, Vaněk předložil puk Renému Kajabovi a ten zblízka prostřelil Kociána. Hostující tlak a power-play v poslední minutě už nic nepřinesli, Vsetínští tak i podruhé v sezóně Prostějov porazili. V atraktivním utkání v bouřlivé atmosféře zvítězili 4:2.
Ohlasy trenérů
Jiří Weintritt (trenér Vsetína): „Dnes jsme prožili krásný, bojovný večer s kvalitním soupeřem. Vyjímalo se z toho pouze prvních pět minut druhé třetiny, kdy jsme si museli vzít time-out a připomenout pánům, kvůli čemu tady jsme a co chceme. Myslím, že další klíčový moment byl před koncem zápasu, kdy měl soupeř dlouhou přesilovku pět na tři. Velmi kvalitní práci odvedl Ševčík a podařilo se nám to uhrát bez inkasovaného gólu. Pochvala patří celému týmu. Teď to chce dnešní body potvrzovat i v zápasech venku.“

Petr Zachar (trenér Prostějova):"Utkání se mi hodnotí těžce, protože si myslím, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Vsetín byl ale důraznější a dal o dva góly víc. Zejména ve druhé části nás zbrzdila také zbytečná vyloučení, díky kterým se domácí vymanili z našeho tlaku. Nejdůležitější ale bylo, že jsme nevyužili naše šance. Celkově to bylo zajímavé a vyrovnané utkání, jen je škoda, že odjíždíme bez bodu."

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.