> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi podruhé

vloženo: 16.01.2014           komentářů: 0


Jestřábi podruhé za sebou bez bodů, na vlastním ledě nestačili na Techniku

Krušné období zažívají v novém roce prostějovští hokejisté. Ze čtyř zápasů, které zatím v roce 2014 sehráli si připsali už třetí prohru a z toho druhou v základní hrací době. O jednu z nich se dnes večer postaral celek Techniky, který ač byl spíše bránícím týmem dokázal i díky skvělému Chvátalovi v brance ubránit prostějovské hvězdy a zasadit domácím hráčům tři smrtící údery. Jedinou útěchou pro Jestřáby může být prohra Poruby, která tak i nadále na Prostějovany ztrácí tři body.

včera | Michal Sobecký, Radim Nemela
33.kolo, středa 15.1.2014
LHK Jestřábi Prostějov
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
VSK Technika Brno

Branky a nahrávky: 21. Polák (Venkrbec) – 9. Benýšek (Štindl, Látal), 47. Štindl (Brzobohatý, Fadrný), 60. Látal (Benýšek) . Rozhodčí: . Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1132. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Kolibár, Polák, Malý, Kořínek, Veselý, Švaříček – Antončík, Belay, Šebek, Černý, Venkrbec, Kryl, J.Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D.Jurík, Indra
VSK Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec, Odehnal, Dittrich, Havíř, Zapletal, Maršálek, Štindl – Fadrný, Jurča, Čtvrtníček, Zábranský, Kozák, Benýšek, Látal, Bustin, Boček, Hnilička, Brzobohatý, Česnek, Bělohlávek
Komentář k zápasu

Zápas s Technikou začal opatrně, na začátku měli domácí více náznaků šancí, ale Venkrbcova nahrávka skrz brankoviště nikoho nenašla. V sedmé minutě inkasoval dvě minuty za hákování Švaříček a Technika měla výhodu první přesilovky, kterou Jestřábi sice ze začátku dobře bránili, ale hosté ji přece využili, když Kociána překonal Karel Benýšek. Prostějovští se poté tlačili za vyrovnáním a jejich aktivitu podpořila ještě přesilová hra, která ovšem zůstala nevyužita. Jestřábi nadále ostřelovali Chvátalovu branku, ale brněnský gólman si se všemi pokusy dokázal poradit. V závěru první části dostali Jestřábi další přesilovku po faulu Zapletala, ale v první třetině v ní nic nestihli a přenesli si její větší kus do druhého dějství.

Jestřábi tedy začali druhou třetinu s početní výhodou, povedlo se jim usadit v útočném pásmu a ostřelování Chvátala konečně přineslo ovoce, když od modré čáry vypálil Jiří Polák a jeho střela propadala mezi betony brankáře a doklouzala až za čáru. Následně led patřil spíše prostějovským hokejistům, také díky množství přesilových her, ve kterých se sice dostali do dobrých příležitostí, kdy po nahození Antončíka zkoušel překonat Chvátala Belay, nebo po střelách Venkrbce a Luňáka, ale gólmana brněnské Techniky překonat nedokázali. Následně trochu zahrál na nervy fanoušků Prostějova gólman Kocián, když podržel puk na hokejce a byl o něj málem obrán útočníkem hostů. Jestřábi dostali ve třicáté šesté minutě další výhodu přesilovky, ale Belay svou střelou Chvátala nepřekonal a do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu třetí části byli aktivnější domácí, kteří chtěli strhnout zápas na svou stranu, ale Antončík ani Luňák proti brankáři neuspěli. Ve čtyřicáté sedmé minutě tedy udeřili hosté, když v přesilové hře nahodil puk na branku Petr Šindl a Kocián, který zřejmě mnoho neviděl pustil kotouč za svá záda. Jestřábi se poté dravě hnali za vyrovnáním, které měl na hokejce matador Michal Černý, ale puk se mu nepodařilo u tyčky dorazit do branky. V závěru hra Techniky nebyla úplně nejčistší a domácí tak dostali obrovskou šanci vyrovnat v podobě přesilovky 5 na 3, která byla ještě umocněna odvoláním Kociána. Jestřábům ale chybělo potřebné štěstí a tuto šanci nevyužili, následně přišli o pásmo a puk do prázdné branky jednoduše dostal Ondřej Látal. Jestřábi tak prohráli na svém ledě poprvé od 31.října, kdy je dokázal přehrát v prodloužení Přerov, při zaváhání Poruby si ovšem stále drží s tříbodovým náskokem první pozici.
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér Prostějova): Myslím si, že to bylo z naší strany dosti smolné utkání , určitě jsme nebyli horším celkem, měli jsme šance. Bohužel jsme stejně jako ve Vsetíně doplatili na naši nemohoucnost v zakončení, v tom byl ten rozdíl. Když to řeknu slušně, tak mě nevyužité přesilové hry opravdu zlobí, Technika naopak ukázala, jak se to má hrát, házela puky do naší brány a dvakrát jí to tam spadlo. My jsme to hráli po rozích a nedostali jsme se ani do zakončení, to byl jeden z těch důvodů, proč jsme dnes prohráli.

Roman Kaňkovský (trenér techniky Brno): Prostějov představuje velkou hokejovou kvalitu a my jsme rádi, že jsme tady uspěli. Kluci odehráli výborné utkání, i když jsme většinu času hráli v oslabení, tak ukázali vysokou morálku a ubránili je. Nakonec dali dva góly, které znamenaly vítězství. Prostějov předvádí velmi kvalitní hokej a my jsme rádi, že jsme mu důstojným soupeřem.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.