> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi podruhé

vloženo: 16.01.2014           komentářů: 0


Jestřábi podruhé za sebou bez bodů, na vlastním ledě nestačili na Techniku

Krušné období zažívají v novém roce prostějovští hokejisté. Ze čtyř zápasů, které zatím v roce 2014 sehráli si připsali už třetí prohru a z toho druhou v základní hrací době. O jednu z nich se dnes večer postaral celek Techniky, který ač byl spíše bránícím týmem dokázal i díky skvělému Chvátalovi v brance ubránit prostějovské hvězdy a zasadit domácím hráčům tři smrtící údery. Jedinou útěchou pro Jestřáby může být prohra Poruby, která tak i nadále na Prostějovany ztrácí tři body.

včera | Michal Sobecký, Radim Nemela
33.kolo, středa 15.1.2014
LHK Jestřábi Prostějov
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
VSK Technika Brno

Branky a nahrávky: 21. Polák (Venkrbec) – 9. Benýšek (Štindl, Látal), 47. Štindl (Brzobohatý, Fadrný), 60. Látal (Benýšek) . Rozhodčí: . Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1132. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Kolibár, Polák, Malý, Kořínek, Veselý, Švaříček – Antončík, Belay, Šebek, Černý, Venkrbec, Kryl, J.Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D.Jurík, Indra
VSK Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec, Odehnal, Dittrich, Havíř, Zapletal, Maršálek, Štindl – Fadrný, Jurča, Čtvrtníček, Zábranský, Kozák, Benýšek, Látal, Bustin, Boček, Hnilička, Brzobohatý, Česnek, Bělohlávek
Komentář k zápasu

Zápas s Technikou začal opatrně, na začátku měli domácí více náznaků šancí, ale Venkrbcova nahrávka skrz brankoviště nikoho nenašla. V sedmé minutě inkasoval dvě minuty za hákování Švaříček a Technika měla výhodu první přesilovky, kterou Jestřábi sice ze začátku dobře bránili, ale hosté ji přece využili, když Kociána překonal Karel Benýšek. Prostějovští se poté tlačili za vyrovnáním a jejich aktivitu podpořila ještě přesilová hra, která ovšem zůstala nevyužita. Jestřábi nadále ostřelovali Chvátalovu branku, ale brněnský gólman si se všemi pokusy dokázal poradit. V závěru první části dostali Jestřábi další přesilovku po faulu Zapletala, ale v první třetině v ní nic nestihli a přenesli si její větší kus do druhého dějství.

Jestřábi tedy začali druhou třetinu s početní výhodou, povedlo se jim usadit v útočném pásmu a ostřelování Chvátala konečně přineslo ovoce, když od modré čáry vypálil Jiří Polák a jeho střela propadala mezi betony brankáře a doklouzala až za čáru. Následně led patřil spíše prostějovským hokejistům, také díky množství přesilových her, ve kterých se sice dostali do dobrých příležitostí, kdy po nahození Antončíka zkoušel překonat Chvátala Belay, nebo po střelách Venkrbce a Luňáka, ale gólmana brněnské Techniky překonat nedokázali. Následně trochu zahrál na nervy fanoušků Prostějova gólman Kocián, když podržel puk na hokejce a byl o něj málem obrán útočníkem hostů. Jestřábi dostali ve třicáté šesté minutě další výhodu přesilovky, ale Belay svou střelou Chvátala nepřekonal a do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu třetí části byli aktivnější domácí, kteří chtěli strhnout zápas na svou stranu, ale Antončík ani Luňák proti brankáři neuspěli. Ve čtyřicáté sedmé minutě tedy udeřili hosté, když v přesilové hře nahodil puk na branku Petr Šindl a Kocián, který zřejmě mnoho neviděl pustil kotouč za svá záda. Jestřábi se poté dravě hnali za vyrovnáním, které měl na hokejce matador Michal Černý, ale puk se mu nepodařilo u tyčky dorazit do branky. V závěru hra Techniky nebyla úplně nejčistší a domácí tak dostali obrovskou šanci vyrovnat v podobě přesilovky 5 na 3, která byla ještě umocněna odvoláním Kociána. Jestřábům ale chybělo potřebné štěstí a tuto šanci nevyužili, následně přišli o pásmo a puk do prázdné branky jednoduše dostal Ondřej Látal. Jestřábi tak prohráli na svém ledě poprvé od 31.října, kdy je dokázal přehrát v prodloužení Přerov, při zaváhání Poruby si ovšem stále drží s tříbodovým náskokem první pozici.
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér Prostějova): Myslím si, že to bylo z naší strany dosti smolné utkání , určitě jsme nebyli horším celkem, měli jsme šance. Bohužel jsme stejně jako ve Vsetíně doplatili na naši nemohoucnost v zakončení, v tom byl ten rozdíl. Když to řeknu slušně, tak mě nevyužité přesilové hry opravdu zlobí, Technika naopak ukázala, jak se to má hrát, házela puky do naší brány a dvakrát jí to tam spadlo. My jsme to hráli po rozích a nedostali jsme se ani do zakončení, to byl jeden z těch důvodů, proč jsme dnes prohráli.

Roman Kaňkovský (trenér techniky Brno): Prostějov představuje velkou hokejovou kvalitu a my jsme rádi, že jsme tady uspěli. Kluci odehráli výborné utkání, i když jsme většinu času hráli v oslabení, tak ukázali vysokou morálku a ubránili je. Nakonec dali dva góly, které znamenaly vítězství. Prostějov předvádí velmi kvalitní hokej a my jsme rádi, že jsme mu důstojným soupeřem.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.