> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi podruhé

vloženo: 16.01.2014           komentářů: 0


Jestřábi podruhé za sebou bez bodů, na vlastním ledě nestačili na Techniku

Krušné období zažívají v novém roce prostějovští hokejisté. Ze čtyř zápasů, které zatím v roce 2014 sehráli si připsali už třetí prohru a z toho druhou v základní hrací době. O jednu z nich se dnes večer postaral celek Techniky, který ač byl spíše bránícím týmem dokázal i díky skvělému Chvátalovi v brance ubránit prostějovské hvězdy a zasadit domácím hráčům tři smrtící údery. Jedinou útěchou pro Jestřáby může být prohra Poruby, která tak i nadále na Prostějovany ztrácí tři body.

včera | Michal Sobecký, Radim Nemela
33.kolo, středa 15.1.2014
LHK Jestřábi Prostějov
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
VSK Technika Brno

Branky a nahrávky: 21. Polák (Venkrbec) – 9. Benýšek (Štindl, Látal), 47. Štindl (Brzobohatý, Fadrný), 60. Látal (Benýšek) . Rozhodčí: . Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1132. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Kolibár, Polák, Malý, Kořínek, Veselý, Švaříček – Antončík, Belay, Šebek, Černý, Venkrbec, Kryl, J.Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D.Jurík, Indra
VSK Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec, Odehnal, Dittrich, Havíř, Zapletal, Maršálek, Štindl – Fadrný, Jurča, Čtvrtníček, Zábranský, Kozák, Benýšek, Látal, Bustin, Boček, Hnilička, Brzobohatý, Česnek, Bělohlávek
Komentář k zápasu

Zápas s Technikou začal opatrně, na začátku měli domácí více náznaků šancí, ale Venkrbcova nahrávka skrz brankoviště nikoho nenašla. V sedmé minutě inkasoval dvě minuty za hákování Švaříček a Technika měla výhodu první přesilovky, kterou Jestřábi sice ze začátku dobře bránili, ale hosté ji přece využili, když Kociána překonal Karel Benýšek. Prostějovští se poté tlačili za vyrovnáním a jejich aktivitu podpořila ještě přesilová hra, která ovšem zůstala nevyužita. Jestřábi nadále ostřelovali Chvátalovu branku, ale brněnský gólman si se všemi pokusy dokázal poradit. V závěru první části dostali Jestřábi další přesilovku po faulu Zapletala, ale v první třetině v ní nic nestihli a přenesli si její větší kus do druhého dějství.

Jestřábi tedy začali druhou třetinu s početní výhodou, povedlo se jim usadit v útočném pásmu a ostřelování Chvátala konečně přineslo ovoce, když od modré čáry vypálil Jiří Polák a jeho střela propadala mezi betony brankáře a doklouzala až za čáru. Následně led patřil spíše prostějovským hokejistům, také díky množství přesilových her, ve kterých se sice dostali do dobrých příležitostí, kdy po nahození Antončíka zkoušel překonat Chvátala Belay, nebo po střelách Venkrbce a Luňáka, ale gólmana brněnské Techniky překonat nedokázali. Následně trochu zahrál na nervy fanoušků Prostějova gólman Kocián, když podržel puk na hokejce a byl o něj málem obrán útočníkem hostů. Jestřábi dostali ve třicáté šesté minutě další výhodu přesilovky, ale Belay svou střelou Chvátala nepřekonal a do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

V úvodu třetí části byli aktivnější domácí, kteří chtěli strhnout zápas na svou stranu, ale Antončík ani Luňák proti brankáři neuspěli. Ve čtyřicáté sedmé minutě tedy udeřili hosté, když v přesilové hře nahodil puk na branku Petr Šindl a Kocián, který zřejmě mnoho neviděl pustil kotouč za svá záda. Jestřábi se poté dravě hnali za vyrovnáním, které měl na hokejce matador Michal Černý, ale puk se mu nepodařilo u tyčky dorazit do branky. V závěru hra Techniky nebyla úplně nejčistší a domácí tak dostali obrovskou šanci vyrovnat v podobě přesilovky 5 na 3, která byla ještě umocněna odvoláním Kociána. Jestřábům ale chybělo potřebné štěstí a tuto šanci nevyužili, následně přišli o pásmo a puk do prázdné branky jednoduše dostal Ondřej Látal. Jestřábi tak prohráli na svém ledě poprvé od 31.října, kdy je dokázal přehrát v prodloužení Přerov, při zaváhání Poruby si ovšem stále drží s tříbodovým náskokem první pozici.
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér Prostějova): Myslím si, že to bylo z naší strany dosti smolné utkání , určitě jsme nebyli horším celkem, měli jsme šance. Bohužel jsme stejně jako ve Vsetíně doplatili na naši nemohoucnost v zakončení, v tom byl ten rozdíl. Když to řeknu slušně, tak mě nevyužité přesilové hry opravdu zlobí, Technika naopak ukázala, jak se to má hrát, házela puky do naší brány a dvakrát jí to tam spadlo. My jsme to hráli po rozích a nedostali jsme se ani do zakončení, to byl jeden z těch důvodů, proč jsme dnes prohráli.

Roman Kaňkovský (trenér techniky Brno): Prostějov představuje velkou hokejovou kvalitu a my jsme rádi, že jsme tady uspěli. Kluci odehráli výborné utkání, i když jsme většinu času hráli v oslabení, tak ukázali vysokou morálku a ubránili je. Nakonec dali dva góly, které znamenaly vítězství. Prostějov předvádí velmi kvalitní hokej a my jsme rádi, že jsme mu důstojným soupeřem.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.