> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Souboj titánů pro Ostravu !!!

vloženo: 18.01.2014           komentářů: 0


Souboj titánů vyzněl lépe pro Porubu

Sobota byla hokejovým svátkem. V Prostějově se totiž utkali dva nejlepší celky východní skupiny druhé ligy. Oba týmy se po novém roce trápily, pro jeden z nich tak mohlo vítězství v duelu přinést pověstný elixír života. Z toho si nakonec několik doušků dopřál hostující Torax. Ostravští hokejisté sice během druhé třetiny ztratili vedení a v té třetí museli dotahovat, nakonec ale byli hokejisté ze severní Moravy spokojenější. Zásluhou Javína se prodlužovalo a konečný účet zápasu uzavřel Luděk Krayzel, který se zblízka nemýlil. Poruba díky jeho zásahu stáhla náskok Jestřábů na dva body.

dnes | Michal Sobecký
34.kolo, sobota 18.1.2014
LHK Jestřábi Prostějov
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 32. Černý (Šebek, Malý), 41. Luňák (Coufal) – 23. Chaloupka (Pavlačkka, Vaněk), 59. Javín (Sedlář), 65. Krayzel (Kilnar) . Rozhodčí: . Vyloučení: 6:8, Jedlička (PRO) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička, Kořínek – Antončík, Belay, Šebek, Černý, Venkrbec, Stejskal, J.Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D.Jurík, Kryl.
HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Rudl) – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Sedlář, Seidler, Krayzel, Vaněk, Kilnar, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.
Komentář k zápasu
Šlágr kola. Souboj lídru. Zároveň však i utkání dvou týmů, které se dostali v posledních zápasech do menší výsledkové krize. LHK Jestřábi Prostějov i RT Torax Poruba se nyní postavili proti sobě. O motivaci měli oba týmy postaráno, zápasem navíc provázela výborná atmosféra, která nutila hráče k hektickým výkonům.

Úvod utkání však nenapovídal tomu, že dnes vidíme dva nejlepší týmy druhé ligy. Do první vážnější příležitosti se dostal Lukáš Luňák, jenž dostal touš mezi kruhy, z jasné pozice však neskóroval. Vědět o sobě dávali i hosté, více ze hry měl ale tým Petra Zachara. Gólově se neprosadil ani jeden z týmů a do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté, Ondřej Kocián v brance domácích se musel dost otáčet, aby zabránil gólovým šancím, které měla na hokejkách zejména první formace RT Torax. Ve 23. minutě již tuto snahu Poruba proměnila v branku. Marek Pavlačka našel před brankou JANA CHALOUPKU a ten nedal Kociánovi šanci- 0:1. Za tři minuty později to mohlo být již o dvě branky. Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho a Prostějov od pohromy zachránil pouze skvěle chytající Kocián.

S přelomem poloviny zápasu se gólové radosti dočkalo i domácí publikum. David Šebek se dostal s kotoučem až do útočného pásma, tam s ním kroužil tak dlouho, až našel hůl MCIHALA ČERNÉHO a nestor v prostějovském dresu se z blízka nemýlil – 1:1.

Téměř hned po vstřelené brance dostali Jestřábi výhodu přesilové hry. Za vyloučeným Luďkem Krayzelem usednul Marek Slavík a Jestřáby čekala dlouho trvající přesilovka 5 proti 3. Několik slibných příležitostí si opět vypracoval Michal Černý, Poruba se však v oslabení ubránila. Kdo s koho. S tímto vstupovaly oba týmy do závěrečné dvacetiminutovky. Někteří fanoušci ani nestačili vrátit se zpatky na svém místo a už mohli slavit branku. LUKÁŠ LUŇÁK se prohnal po křídle a nádhernou střelou pod horní tyčku Tihlářovi branky strhl vedení na stranu Prostějova. Stadion v tu chvíli explodoval– 2:1.

Domácí hokejisté jakoby se po vstřelené brance ukolébali. Průběh třetí třetiny jim však přihrál šanci na definitivní pečetění výsledku. Ve 45. minutě dostali Hanáci možnost druhé přesilové hry 5na3 v zápase. Ta zůstala, i díky faulu, opět nevyužita. S postupem času se dostávali stále více ke slovu hosté, kteří si v 58.minutě vyžádali oddechový čas a zkusili štěstí se šesti bruslaři v poli.

Necelou minutu před koncem se Prostějov osvobodil a Matouš Venkrbec upaloval do útočného pásma. Nepochopitelně však volil místo podržení kotouče či nahození přihrávku na hůře postaveného protihráče a ke slovu se dostal RT Torax. Několik slibných příležitostí Kocián pochytal, na nahození MIROSLAVA JAVÍNA od modré čáry byl však krátký – 2:2.

Vyrovnaný a zároveň dramatický duel tak dospěl do prodloužení. V tom měli navrch svěřenci Tomáše Sršně, kteří díky faulu Roberta Jedličky, dostali možnost přesilovky 4na3. Na rozdíl od Hanáků však Poruba tyto situace zvládla. LUDĚK KRAYZEL, který zužitkoval nahrávku a z pravé strany rozvlnil síť za Kociánem – 2:3.

Domácí celek tak prohrál třetí utkání v řadě. Přesto Prostějov přerušil dvou zápasovou šňůru bez bodu a z utkání bere jeden bod. To RT Torax je o něco šťastnější a možná i díky zkušenostem, si ze šlágru kola odváží cenné dva body. Situace na čele tabulky se zase o něco vyrovnala, Prostějov má na druhou Porubu již dvoubodový náskok.

Autor: Lukáš Majer.
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér Prostějova): Myslím, že v první třetině jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Ve druhé třetině nás Poruba mírně zaskočila a měla trochu převahu, ale potom jsme se znovu dostali do zápasu a bylo to vyrovnané. Bohužel závěr jsme takticky nezvládli. Myslím, že v závěru utkání toho už někteří hráči měli hodně a proto jsme toho v tom prodloužení moc nepředvedli.

Tomáš Sršeň (trenér Poruby): Viděli jsme velice kvalitní utkání z obou stran, Prostějov měl v určitých fázích hry navrch, zejména v přesilovkách, ale ty se nám podařilo ubránit, bohužel za stavu 1:1 jsme na začátku třetí třetiny dostali gól, i když jsme si říkali, že musíme obsazovat hráče, kteří zůstávají nahoře. Hokej se ovšem hraje až do konce a dnes se to povedlo a myslím si, že jsme srovnali zaslouženě. Pak v prodloužení přišel faul Prostějova a my jsme toho využili.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.