> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Souboj titánů pro Ostravu !!!

vloženo: 18.01.2014           komentářů: 0


Souboj titánů vyzněl lépe pro Porubu

Sobota byla hokejovým svátkem. V Prostějově se totiž utkali dva nejlepší celky východní skupiny druhé ligy. Oba týmy se po novém roce trápily, pro jeden z nich tak mohlo vítězství v duelu přinést pověstný elixír života. Z toho si nakonec několik doušků dopřál hostující Torax. Ostravští hokejisté sice během druhé třetiny ztratili vedení a v té třetí museli dotahovat, nakonec ale byli hokejisté ze severní Moravy spokojenější. Zásluhou Javína se prodlužovalo a konečný účet zápasu uzavřel Luděk Krayzel, který se zblízka nemýlil. Poruba díky jeho zásahu stáhla náskok Jestřábů na dva body.

dnes | Michal Sobecký
34.kolo, sobota 18.1.2014
LHK Jestřábi Prostějov
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 32. Černý (Šebek, Malý), 41. Luňák (Coufal) – 23. Chaloupka (Pavlačkka, Vaněk), 59. Javín (Sedlář), 65. Krayzel (Kilnar) . Rozhodčí: . Vyloučení: 6:8, Jedlička (PRO) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička, Kořínek – Antončík, Belay, Šebek, Černý, Venkrbec, Stejskal, J.Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D.Jurík, Kryl.
HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Rudl) – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Sedlář, Seidler, Krayzel, Vaněk, Kilnar, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.
Komentář k zápasu
Šlágr kola. Souboj lídru. Zároveň však i utkání dvou týmů, které se dostali v posledních zápasech do menší výsledkové krize. LHK Jestřábi Prostějov i RT Torax Poruba se nyní postavili proti sobě. O motivaci měli oba týmy postaráno, zápasem navíc provázela výborná atmosféra, která nutila hráče k hektickým výkonům.

Úvod utkání však nenapovídal tomu, že dnes vidíme dva nejlepší týmy druhé ligy. Do první vážnější příležitosti se dostal Lukáš Luňák, jenž dostal touš mezi kruhy, z jasné pozice však neskóroval. Vědět o sobě dávali i hosté, více ze hry měl ale tým Petra Zachara. Gólově se neprosadil ani jeden z týmů a do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté, Ondřej Kocián v brance domácích se musel dost otáčet, aby zabránil gólovým šancím, které měla na hokejkách zejména první formace RT Torax. Ve 23. minutě již tuto snahu Poruba proměnila v branku. Marek Pavlačka našel před brankou JANA CHALOUPKU a ten nedal Kociánovi šanci- 0:1. Za tři minuty později to mohlo být již o dvě branky. Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho a Prostějov od pohromy zachránil pouze skvěle chytající Kocián.

S přelomem poloviny zápasu se gólové radosti dočkalo i domácí publikum. David Šebek se dostal s kotoučem až do útočného pásma, tam s ním kroužil tak dlouho, až našel hůl MCIHALA ČERNÉHO a nestor v prostějovském dresu se z blízka nemýlil – 1:1.

Téměř hned po vstřelené brance dostali Jestřábi výhodu přesilové hry. Za vyloučeným Luďkem Krayzelem usednul Marek Slavík a Jestřáby čekala dlouho trvající přesilovka 5 proti 3. Několik slibných příležitostí si opět vypracoval Michal Černý, Poruba se však v oslabení ubránila. Kdo s koho. S tímto vstupovaly oba týmy do závěrečné dvacetiminutovky. Někteří fanoušci ani nestačili vrátit se zpatky na svém místo a už mohli slavit branku. LUKÁŠ LUŇÁK se prohnal po křídle a nádhernou střelou pod horní tyčku Tihlářovi branky strhl vedení na stranu Prostějova. Stadion v tu chvíli explodoval– 2:1.

Domácí hokejisté jakoby se po vstřelené brance ukolébali. Průběh třetí třetiny jim však přihrál šanci na definitivní pečetění výsledku. Ve 45. minutě dostali Hanáci možnost druhé přesilové hry 5na3 v zápase. Ta zůstala, i díky faulu, opět nevyužita. S postupem času se dostávali stále více ke slovu hosté, kteří si v 58.minutě vyžádali oddechový čas a zkusili štěstí se šesti bruslaři v poli.

Necelou minutu před koncem se Prostějov osvobodil a Matouš Venkrbec upaloval do útočného pásma. Nepochopitelně však volil místo podržení kotouče či nahození přihrávku na hůře postaveného protihráče a ke slovu se dostal RT Torax. Několik slibných příležitostí Kocián pochytal, na nahození MIROSLAVA JAVÍNA od modré čáry byl však krátký – 2:2.

Vyrovnaný a zároveň dramatický duel tak dospěl do prodloužení. V tom měli navrch svěřenci Tomáše Sršně, kteří díky faulu Roberta Jedličky, dostali možnost přesilovky 4na3. Na rozdíl od Hanáků však Poruba tyto situace zvládla. LUDĚK KRAYZEL, který zužitkoval nahrávku a z pravé strany rozvlnil síť za Kociánem – 2:3.

Domácí celek tak prohrál třetí utkání v řadě. Přesto Prostějov přerušil dvou zápasovou šňůru bez bodu a z utkání bere jeden bod. To RT Torax je o něco šťastnější a možná i díky zkušenostem, si ze šlágru kola odváží cenné dva body. Situace na čele tabulky se zase o něco vyrovnala, Prostějov má na druhou Porubu již dvoubodový náskok.

Autor: Lukáš Majer.
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér Prostějova): Myslím, že v první třetině jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Ve druhé třetině nás Poruba mírně zaskočila a měla trochu převahu, ale potom jsme se znovu dostali do zápasu a bylo to vyrovnané. Bohužel závěr jsme takticky nezvládli. Myslím, že v závěru utkání toho už někteří hráči měli hodně a proto jsme toho v tom prodloužení moc nepředvedli.

Tomáš Sršeň (trenér Poruby): Viděli jsme velice kvalitní utkání z obou stran, Prostějov měl v určitých fázích hry navrch, zejména v přesilovkách, ale ty se nám podařilo ubránit, bohužel za stavu 1:1 jsme na začátku třetí třetiny dostali gól, i když jsme si říkali, že musíme obsazovat hráče, kteří zůstávají nahoře. Hokej se ovšem hraje až do konce a dnes se to povedlo a myslím si, že jsme srovnali zaslouženě. Pak v prodloužení přišel faul Prostějova a my jsme toho využili.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.