Klikněte pro zvětšení...

Souboj titánů pro Ostravu !!!

vloženo: 18.01.2014           komentářů: 0

Souboj titánů vyzněl lépe pro Porubu

Sobota byla hokejovým svátkem. V Prostějově se totiž utkali dva nejlepší celky východní skupiny druhé ligy. Oba týmy se po novém roce trápily, pro jeden z nich tak mohlo vítězství v duelu přinést pověstný elixír života. Z toho si nakonec několik doušků dopřál hostující Torax. Ostravští hokejisté sice během druhé třetiny ztratili vedení a v té třetí museli dotahovat, nakonec ale byli hokejisté ze severní Moravy spokojenější. Zásluhou Javína se prodlužovalo a konečný účet zápasu uzavřel Luděk Krayzel, který se zblízka nemýlil. Poruba díky jeho zásahu stáhla náskok Jestřábů na dva body.

dnes | Michal Sobecký
34.kolo, sobota 18.1.2014
LHK Jestřábi Prostějov
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 32. Černý (Šebek, Malý), 41. Luňák (Coufal) – 23. Chaloupka (Pavlačkka, Vaněk), 59. Javín (Sedlář), 65. Krayzel (Kilnar) . Rozhodčí: . Vyloučení: 6:8, Jedlička (PRO) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Vydržel) – Nedbálek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička, Kořínek – Antončík, Belay, Šebek, Černý, Venkrbec, Stejskal, J.Jurík, Luňák, Duba, Coufal, D.Jurík, Kryl.
HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Rudl) – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Sedlář, Seidler, Krayzel, Vaněk, Kilnar, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.
Komentář k zápasu
Šlágr kola. Souboj lídru. Zároveň však i utkání dvou týmů, které se dostali v posledních zápasech do menší výsledkové krize. LHK Jestřábi Prostějov i RT Torax Poruba se nyní postavili proti sobě. O motivaci měli oba týmy postaráno, zápasem navíc provázela výborná atmosféra, která nutila hráče k hektickým výkonům.

Úvod utkání však nenapovídal tomu, že dnes vidíme dva nejlepší týmy druhé ligy. Do první vážnější příležitosti se dostal Lukáš Luňák, jenž dostal touš mezi kruhy, z jasné pozice však neskóroval. Vědět o sobě dávali i hosté, více ze hry měl ale tým Petra Zachara. Gólově se neprosadil ani jeden z týmů a do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté, Ondřej Kocián v brance domácích se musel dost otáčet, aby zabránil gólovým šancím, které měla na hokejkách zejména první formace RT Torax. Ve 23. minutě již tuto snahu Poruba proměnila v branku. Marek Pavlačka našel před brankou JANA CHALOUPKU a ten nedal Kociánovi šanci- 0:1. Za tři minuty později to mohlo být již o dvě branky. Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho a Prostějov od pohromy zachránil pouze skvěle chytající Kocián.

S přelomem poloviny zápasu se gólové radosti dočkalo i domácí publikum. David Šebek se dostal s kotoučem až do útočného pásma, tam s ním kroužil tak dlouho, až našel hůl MCIHALA ČERNÉHO a nestor v prostějovském dresu se z blízka nemýlil – 1:1.

Téměř hned po vstřelené brance dostali Jestřábi výhodu přesilové hry. Za vyloučeným Luďkem Krayzelem usednul Marek Slavík a Jestřáby čekala dlouho trvající přesilovka 5 proti 3. Několik slibných příležitostí si opět vypracoval Michal Černý, Poruba se však v oslabení ubránila. Kdo s koho. S tímto vstupovaly oba týmy do závěrečné dvacetiminutovky. Někteří fanoušci ani nestačili vrátit se zpatky na svém místo a už mohli slavit branku. LUKÁŠ LUŇÁK se prohnal po křídle a nádhernou střelou pod horní tyčku Tihlářovi branky strhl vedení na stranu Prostějova. Stadion v tu chvíli explodoval– 2:1.

Domácí hokejisté jakoby se po vstřelené brance ukolébali. Průběh třetí třetiny jim však přihrál šanci na definitivní pečetění výsledku. Ve 45. minutě dostali Hanáci možnost druhé přesilové hry 5na3 v zápase. Ta zůstala, i díky faulu, opět nevyužita. S postupem času se dostávali stále více ke slovu hosté, kteří si v 58.minutě vyžádali oddechový čas a zkusili štěstí se šesti bruslaři v poli.

Necelou minutu před koncem se Prostějov osvobodil a Matouš Venkrbec upaloval do útočného pásma. Nepochopitelně však volil místo podržení kotouče či nahození přihrávku na hůře postaveného protihráče a ke slovu se dostal RT Torax. Několik slibných příležitostí Kocián pochytal, na nahození MIROSLAVA JAVÍNA od modré čáry byl však krátký – 2:2.

Vyrovnaný a zároveň dramatický duel tak dospěl do prodloužení. V tom měli navrch svěřenci Tomáše Sršně, kteří díky faulu Roberta Jedličky, dostali možnost přesilovky 4na3. Na rozdíl od Hanáků však Poruba tyto situace zvládla. LUDĚK KRAYZEL, který zužitkoval nahrávku a z pravé strany rozvlnil síť za Kociánem – 2:3.

Domácí celek tak prohrál třetí utkání v řadě. Přesto Prostějov přerušil dvou zápasovou šňůru bez bodu a z utkání bere jeden bod. To RT Torax je o něco šťastnější a možná i díky zkušenostem, si ze šlágru kola odváží cenné dva body. Situace na čele tabulky se zase o něco vyrovnala, Prostějov má na druhou Porubu již dvoubodový náskok.

Autor: Lukáš Majer.
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér Prostějova): Myslím, že v první třetině jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Ve druhé třetině nás Poruba mírně zaskočila a měla trochu převahu, ale potom jsme se znovu dostali do zápasu a bylo to vyrovnané. Bohužel závěr jsme takticky nezvládli. Myslím, že v závěru utkání toho už někteří hráči měli hodně a proto jsme toho v tom prodloužení moc nepředvedli.

Tomáš Sršeň (trenér Poruby): Viděli jsme velice kvalitní utkání z obou stran, Prostějov měl v určitých fázích hry navrch, zejména v přesilovkách, ale ty se nám podařilo ubránit, bohužel za stavu 1:1 jsme na začátku třetí třetiny dostali gól, i když jsme si říkali, že musíme obsazovat hráče, kteří zůstávají nahoře. Hokej se ovšem hraje až do konce a dnes se to povedlo a myslím si, že jsme srovnali zaslouženě. Pak v prodloužení přišel faul Prostějova a my jsme toho využili.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.