> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli vysoko prohráli v Pardubicích!

vloženo: 19.01.2014           komentářů: 0


Ariete Prostějov zavítalo v sobotu na palubovku silných Pardubic, aby zabojovalo o další dva body do tabulky Mattoni NBL. Ačkoliv jsme byli v dnešním utkání kompletní, zápas se od samotného začátku vyvíjel v neprospěch našich borců. Ti už v úvodu na domácí ztráceli a i když se jim ještě v prvním kvartálu podařilo vyrovnat na 18:18, prohráli jsme nakonec první část o pět bodů 20:25 a o polovině už jsme byli v dvanáctibodovém deficitu 32:44. Ani ve třetí periodě se náš herní projev nezlepšil. Proti neomylné střelbě domácích a naopak naší střelecké impotenci jsme nebyli schopni nic dělat. Deficit Orlů tak stále narůstal, až přesáhnul dvacetibodovou hranici a o výsledku utkání bylo předčasně rozhodnuto. Hanáci ještě v úvodu závěrečné periody zabojovali a osmi body v řadě snížili na 57:76, ale to bylo bohužel dnešní maximum. Z Pardubic si tak nakonec odvážíme drtivou porážku 65:91.

Naši borci sice nezačali dnešní utkání se špatnou obranou, ale domácí byli už od samotného úvodu ve střeleckém „laufu“ když trefovali všechny střely přes bránící hráče. Poměrně snadno se tak drželi ve vedení, nejprve 4:0 a následně16:8. Orlům se pak sice podařilo srovnat na 18:18 a to především díky volným a úspěšným trojkám. Bohužel v první polovině nám hodně chyběl základní stavební kámen v podobě Bohačíka, který odehrál jen šest minut a hned měl tři osobní chyby a na naší hře to bylo znát. Orli tak ještě do konce čtvrtiny prohrávali o pět 20:25 a nárůst deficitu probíhal i ve druhém kvartálu. Dlouho jsme sice drželi se soupeřem krok, ale závěr patřil soupeři, když dokázal vyhrát závěr poměrem 9:2 a v polovině tak vedl poměrem 44:32.

Po přestávce se obraz na palubovce příliš nezměnil, když se Orlům nepodařilo snížit náskok soupeře. Domácí celek pokračoval ve vysunuté obraně přes celé hřiště a my jsme si znovu příliš nevážili míče, když jsme si připsali hned šestnáct ztrát za celý zápas. Právě to vedlo k více než dvacetibodovému vedení domácích, kteří si tak už před poslední čtvrtinou mohli oddechnout a mírně povolit – 70:49. V závěrečné desetiminutovce domácí ještě nejprve zvýšili na maximum v podobě sedmadvacetibodového náskoku 76:49 a i když jsme následně zaznamenali osm bodů v řadě a snížili na 76:57, na domácí to nestačilo. Pardubice svůj náskok opětovně zvýšili a my jsme se už museli smířit s jasnou porážkou a to poměrem 65:91. Na východě Čech jsme si tak připsali šestou porážku letošní sezóny.

BK JIP Pardubice-Ariete Prostějov 91:65 (25:20 44:32 70:49)

BK JIP Pardubice: Nelson Travis 29, Peterka Martin 17, Pospíšil Zbyněk 15, Kotas Lukáš 13, Příhonský Josef 6, Čarnecký Michal 5, Sanders Levell 3, Šoukal Tomáš 2, Faifr Samuel 1, Půlpán Viktor 0, Šoula Jiří 0

Ariete Prostějov: Kohout Ondřej 14, Pandula Dušan 11, Marko Roman 10, Švrdlík Kamil 8, Slezák Pavel 7, Bohačík Jaromír 6, Nečas Radek 4, Bratčenkov Vojtěch 3, Kratochvíl Jan 2, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

STŘELBA 3B.: 15/5:20/5
STŘELBA 2B.: 51/28:51/21
TH: 24/20:16/8
Doskoky: 37:32
CHYBY: 22:23
ROZHODČÍ: Hošek Jan(---), Matějek Ivor(---), Kučerová Ilona(---);
KOMISAŘ: Matějček Josef

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.