> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli vysoko prohráli v Pardubicích!

vloženo: 19.01.2014           komentářů: 0


Ariete Prostějov zavítalo v sobotu na palubovku silných Pardubic, aby zabojovalo o další dva body do tabulky Mattoni NBL. Ačkoliv jsme byli v dnešním utkání kompletní, zápas se od samotného začátku vyvíjel v neprospěch našich borců. Ti už v úvodu na domácí ztráceli a i když se jim ještě v prvním kvartálu podařilo vyrovnat na 18:18, prohráli jsme nakonec první část o pět bodů 20:25 a o polovině už jsme byli v dvanáctibodovém deficitu 32:44. Ani ve třetí periodě se náš herní projev nezlepšil. Proti neomylné střelbě domácích a naopak naší střelecké impotenci jsme nebyli schopni nic dělat. Deficit Orlů tak stále narůstal, až přesáhnul dvacetibodovou hranici a o výsledku utkání bylo předčasně rozhodnuto. Hanáci ještě v úvodu závěrečné periody zabojovali a osmi body v řadě snížili na 57:76, ale to bylo bohužel dnešní maximum. Z Pardubic si tak nakonec odvážíme drtivou porážku 65:91.

Naši borci sice nezačali dnešní utkání se špatnou obranou, ale domácí byli už od samotného úvodu ve střeleckém „laufu“ když trefovali všechny střely přes bránící hráče. Poměrně snadno se tak drželi ve vedení, nejprve 4:0 a následně16:8. Orlům se pak sice podařilo srovnat na 18:18 a to především díky volným a úspěšným trojkám. Bohužel v první polovině nám hodně chyběl základní stavební kámen v podobě Bohačíka, který odehrál jen šest minut a hned měl tři osobní chyby a na naší hře to bylo znát. Orli tak ještě do konce čtvrtiny prohrávali o pět 20:25 a nárůst deficitu probíhal i ve druhém kvartálu. Dlouho jsme sice drželi se soupeřem krok, ale závěr patřil soupeři, když dokázal vyhrát závěr poměrem 9:2 a v polovině tak vedl poměrem 44:32.

Po přestávce se obraz na palubovce příliš nezměnil, když se Orlům nepodařilo snížit náskok soupeře. Domácí celek pokračoval ve vysunuté obraně přes celé hřiště a my jsme si znovu příliš nevážili míče, když jsme si připsali hned šestnáct ztrát za celý zápas. Právě to vedlo k více než dvacetibodovému vedení domácích, kteří si tak už před poslední čtvrtinou mohli oddechnout a mírně povolit – 70:49. V závěrečné desetiminutovce domácí ještě nejprve zvýšili na maximum v podobě sedmadvacetibodového náskoku 76:49 a i když jsme následně zaznamenali osm bodů v řadě a snížili na 76:57, na domácí to nestačilo. Pardubice svůj náskok opětovně zvýšili a my jsme se už museli smířit s jasnou porážkou a to poměrem 65:91. Na východě Čech jsme si tak připsali šestou porážku letošní sezóny.

BK JIP Pardubice-Ariete Prostějov 91:65 (25:20 44:32 70:49)

BK JIP Pardubice: Nelson Travis 29, Peterka Martin 17, Pospíšil Zbyněk 15, Kotas Lukáš 13, Příhonský Josef 6, Čarnecký Michal 5, Sanders Levell 3, Šoukal Tomáš 2, Faifr Samuel 1, Půlpán Viktor 0, Šoula Jiří 0

Ariete Prostějov: Kohout Ondřej 14, Pandula Dušan 11, Marko Roman 10, Švrdlík Kamil 8, Slezák Pavel 7, Bohačík Jaromír 6, Nečas Radek 4, Bratčenkov Vojtěch 3, Kratochvíl Jan 2, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

STŘELBA 3B.: 15/5:20/5
STŘELBA 2B.: 51/28:51/21
TH: 24/20:16/8
Doskoky: 37:32
CHYBY: 22:23
ROZHODČÍ: Hošek Jan(---), Matějek Ivor(---), Kučerová Ilona(---);
KOMISAŘ: Matějček Josef

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.