> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli vysoko prohráli v Pardubicích!

vloženo: 19.01.2014           komentářů: 0


Ariete Prostějov zavítalo v sobotu na palubovku silných Pardubic, aby zabojovalo o další dva body do tabulky Mattoni NBL. Ačkoliv jsme byli v dnešním utkání kompletní, zápas se od samotného začátku vyvíjel v neprospěch našich borců. Ti už v úvodu na domácí ztráceli a i když se jim ještě v prvním kvartálu podařilo vyrovnat na 18:18, prohráli jsme nakonec první část o pět bodů 20:25 a o polovině už jsme byli v dvanáctibodovém deficitu 32:44. Ani ve třetí periodě se náš herní projev nezlepšil. Proti neomylné střelbě domácích a naopak naší střelecké impotenci jsme nebyli schopni nic dělat. Deficit Orlů tak stále narůstal, až přesáhnul dvacetibodovou hranici a o výsledku utkání bylo předčasně rozhodnuto. Hanáci ještě v úvodu závěrečné periody zabojovali a osmi body v řadě snížili na 57:76, ale to bylo bohužel dnešní maximum. Z Pardubic si tak nakonec odvážíme drtivou porážku 65:91.

Naši borci sice nezačali dnešní utkání se špatnou obranou, ale domácí byli už od samotného úvodu ve střeleckém „laufu“ když trefovali všechny střely přes bránící hráče. Poměrně snadno se tak drželi ve vedení, nejprve 4:0 a následně16:8. Orlům se pak sice podařilo srovnat na 18:18 a to především díky volným a úspěšným trojkám. Bohužel v první polovině nám hodně chyběl základní stavební kámen v podobě Bohačíka, který odehrál jen šest minut a hned měl tři osobní chyby a na naší hře to bylo znát. Orli tak ještě do konce čtvrtiny prohrávali o pět 20:25 a nárůst deficitu probíhal i ve druhém kvartálu. Dlouho jsme sice drželi se soupeřem krok, ale závěr patřil soupeři, když dokázal vyhrát závěr poměrem 9:2 a v polovině tak vedl poměrem 44:32.

Po přestávce se obraz na palubovce příliš nezměnil, když se Orlům nepodařilo snížit náskok soupeře. Domácí celek pokračoval ve vysunuté obraně přes celé hřiště a my jsme si znovu příliš nevážili míče, když jsme si připsali hned šestnáct ztrát za celý zápas. Právě to vedlo k více než dvacetibodovému vedení domácích, kteří si tak už před poslední čtvrtinou mohli oddechnout a mírně povolit – 70:49. V závěrečné desetiminutovce domácí ještě nejprve zvýšili na maximum v podobě sedmadvacetibodového náskoku 76:49 a i když jsme následně zaznamenali osm bodů v řadě a snížili na 76:57, na domácí to nestačilo. Pardubice svůj náskok opětovně zvýšili a my jsme se už museli smířit s jasnou porážkou a to poměrem 65:91. Na východě Čech jsme si tak připsali šestou porážku letošní sezóny.

BK JIP Pardubice-Ariete Prostějov 91:65 (25:20 44:32 70:49)

BK JIP Pardubice: Nelson Travis 29, Peterka Martin 17, Pospíšil Zbyněk 15, Kotas Lukáš 13, Příhonský Josef 6, Čarnecký Michal 5, Sanders Levell 3, Šoukal Tomáš 2, Faifr Samuel 1, Půlpán Viktor 0, Šoula Jiří 0

Ariete Prostějov: Kohout Ondřej 14, Pandula Dušan 11, Marko Roman 10, Švrdlík Kamil 8, Slezák Pavel 7, Bohačík Jaromír 6, Nečas Radek 4, Bratčenkov Vojtěch 3, Kratochvíl Jan 2, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

STŘELBA 3B.: 15/5:20/5
STŘELBA 2B.: 51/28:51/21
TH: 24/20:16/8
Doskoky: 37:32
CHYBY: 22:23
ROZHODČÍ: Hošek Jan(---), Matějek Ivor(---), Kučerová Ilona(---);
KOMISAŘ: Matějček Josef

autor: BK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.