> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vyjádření k rozhodnutí

vloženo: 27.01.2014           komentářů: 0

Vyjádření k rozhodnutí Krajského úřadu Olomouckého kraje ve věci vydání závazného stanoviska oddělení památkové péče odboru stavebního Magistrátu města Olomouce k záměru stavby výškové budovy Šantovka Tower.

Dne 27. 1. 2014 obdržel Magistrát města Olomouce rozhodnutí Krajského úřadu Olomouckého kraje, odbor kultury a památkové péče, vydané v přezkumném řízení dne 23.1.2014, ve věci přezkumu závazného stanoviska Magistrátu města Olomouce, odbor stavební, oddělení památkové péče týkající se novostavby objektu „Šantovka Tower“. Přezkumné řízení bylo krajským úřadem zahájeno z podnětu Národního památkového ústavu, územní odborné pracoviště v Olomouci. Krajský úřad svým rozhodnutím závazné stanovisko Magistrátu města Olomouce, který realizaci předmětného záměru za stanovených podmínek připustil, zrušil.

Obecně platí, že v přezkumném řízení správní orgán přezkoumává rozhodnutí, o kterém lze důvodně pochybovat, že bylo vydáno v souladu s právními předpisy. Předmětem přezkumného řízení tedy nebylo posouzení věcné správnosti předloženého stavebního záměru, ale zákonnost závazného stanoviska. Krajský úřad Olomouckého kraje dospěl k závěru, že Magistrát města Olomouce při vydání závazného stanoviska nedodržel zákonný postup a jako takové bylo vydáno v rozporu se zákonem, a proto jej zrušil.

Magistrát města Olomouce, odbor stavební, oddělení památkové péče je vydaným rozhodnutím krajského úřadu vázáno a bere jej na vědomí. V tuto chvíli žádné další správní řízení oddělení památkové péče v této věci nevede.

O vydání územního řízení ani stavebního povolení investor nepožádal.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.