> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vyjádření k rozhodnutí

vloženo: 27.01.2014           komentářů: 0

Vyjádření k rozhodnutí Krajského úřadu Olomouckého kraje ve věci vydání závazného stanoviska oddělení památkové péče odboru stavebního Magistrátu města Olomouce k záměru stavby výškové budovy Šantovka Tower.

Dne 27. 1. 2014 obdržel Magistrát města Olomouce rozhodnutí Krajského úřadu Olomouckého kraje, odbor kultury a památkové péče, vydané v přezkumném řízení dne 23.1.2014, ve věci přezkumu závazného stanoviska Magistrátu města Olomouce, odbor stavební, oddělení památkové péče týkající se novostavby objektu „Šantovka Tower“. Přezkumné řízení bylo krajským úřadem zahájeno z podnětu Národního památkového ústavu, územní odborné pracoviště v Olomouci. Krajský úřad svým rozhodnutím závazné stanovisko Magistrátu města Olomouce, který realizaci předmětného záměru za stanovených podmínek připustil, zrušil.

Obecně platí, že v přezkumném řízení správní orgán přezkoumává rozhodnutí, o kterém lze důvodně pochybovat, že bylo vydáno v souladu s právními předpisy. Předmětem přezkumného řízení tedy nebylo posouzení věcné správnosti předloženého stavebního záměru, ale zákonnost závazného stanoviska. Krajský úřad Olomouckého kraje dospěl k závěru, že Magistrát města Olomouce při vydání závazného stanoviska nedodržel zákonný postup a jako takové bylo vydáno v rozporu se zákonem, a proto jej zrušil.

Magistrát města Olomouce, odbor stavební, oddělení památkové péče je vydaným rozhodnutím krajského úřadu vázáno a bere jej na vědomí. V tuto chvíli žádné další správní řízení oddělení památkové péče v této věci nevede.

O vydání územního řízení ani stavebního povolení investor nepožádal.

autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.