> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava padla až po nájezdech

vloženo: 08.02.2014           komentářů: 0

Zápas s Opavou od začátku zápasu nenabízel příliš pohledného hokeje a spíše byl vidět boj o každý centimetr ledu. Hostující celek napadal prostějovskou rozehrávku a útočné síly Jestřábů se tak těžko dostávaly do šancí. Po pětašedesáti minutách hry na tabuli svítilo skóre 1:1 a proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch se trefil pouze kapitán Jestřábů Lukáš Duba a rozhodl tak že Prostějov získá o bod navíc.

dnes | Miroslav Klimeš
40.kolo, sobota 8.2.2014
LHK Jestřábi Prostějov
2:1(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Slezan Opava

Branky a nahrávky: 24. Venkrbec (Indra), rozh. náj. Duba – 11. Polok (Vítek, Svoboda) Rozhodčí: Klimecký – Nazad, Trunečka.. Vyloučení: 5:6 navíc Wolf 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1123. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Kořínek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček – Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Jurík J., Coufal, Sršeň, Kryl, Jurík D., Indra.
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.
Komentář k zápasu
Atraktivní podívanou slibovalo čtvrté měření sil prostějovských hokejistů se třetí Opavou. Oba týmy se pyšní v sezóně velmi dobrou defenzivou a patří k nejlepším třem týmům, co se obranné činnosti týče. Tyto předpovědi zůstaly naplněny a diváci na stadionu v Prostějově viděli málo branek.

Do utkání vstoupili lépe hosté, byli aktivnější, vytvářeli si nebezpečnější šance a celkově měli více ze hry. Prostějov jakoby se nemohl dostat do správné provozní teploty, a k vážnějšímu ohrožení Šafránkovi branky se svěřenci Petra Zachara dostávali sporadicky. Územní převahu proměnili opavští v čase 10:56 v první branku zápasu. Ke kotouči se dostal z pravého kruhu nehlídaný TOMÁŠ POLOK a zvedl touš nad betony ležícího Kociána - 0:1. Hanáci se sice snažili o rychlou odpověď, ale jejich snažení většinou zastavila dobře hrající defenziva Slezanu.

Začátek prostředního dějství se již nesl v rychlejším tempu a pod taktovkou domácího výběru. Vyrovnat mohl z brankoviště Lukáš Duba, ale jeho pokus Šafránek zastavil. Domácí se tak radovali až ve čtyřiadvacáté minutě. Marek Indra protáhl kotouč po mantinelu, posul jej před branku na MATOUŠE VENKRBCE, jenž měl snadnou úlohu – 1:1. Bohužel tato branka byla až do konce zápasu jedinou vyloženou příležitostí Jestřábů.

I když dostali prostějovští vzápětí možnost pětiminutové přesilové hry, nedostali se pořádně k zakončení. Když už se pětice Jestřábů usadila v pásmu, nacvičený signál vždy skončil na posledním článku mozaiky. Čtyři minuty před druhou sirénou dostal kotouč do ideální pozice Robin Malý, ale jeho rána neměla potřebnou razanci a Dušan Šafránek se stihl přesunout.

Na jistotu vzadu a snažit se vstřelit branku. S tímto šli do závěrečné třetiny oba celky. Opava mohla strhnout vedení na svoji stranu Svobodu, ale Prostějov od pohromy zachránil dobrý obraný zákrok. Za prám unit později měl branku na hokejce Vítek, Kocián jeho střelu zneškodnil skvělým semaforem.

Domácí se do šancí příliš nedostávali a na opavských bylo vidět, že dopředu již nespěchají, tak klání dospělo do prodloužení. V něm se strhla za brankou hostů šarvátky, do které se zapojil i brankář Šafránek. Domácí dostali opět příležitost přesilové hry, kterou ještě umocnilo další vyloučení Slezanu. Gól však fanoušci neviděli.

V samostatných nájezdech pak dlouho kralovali brankáři. Opava začínala a ani jeden ze tří pokusů neskončil za Kociánem. Zápas ukončil až ve třetí sérii kapitán Jestřábů LUKÁŠ DUBA. který střelou zajistil Hanákům bonusový bod.

Utkání, které nenabídlo pohledný hokej, vyšlo lépe pro Prostějov, jenž bere dva body. Domácí se již osamostatnili na čele tabulky, pokud však chtějí pomýšlet v play-off na úspěch, měli by se vyvarovat hrubkám v obraně. Opava zůstala i nadále na třetí pozici.
Ohlasy trenérů

Petr Zachar (trenér Prostějova): S výkonem nejsme vůbec spokojeni, protože jsme odehráli velice špatné utkání. S vyjímkou zhruba deseti minut ve druhé třetině jsme zaostávali v pohybu, v důrazu a Opava po většinu zápasu byla lepší. Opava velmi dobře dodržovala systém, ale je to o srdci, o nasazení a to jsou věci, které tam u některých hráčů chyběly. Ve druhé třetině jsme dali gól díky tomu, že jsme se udrželi na puku, ale nehráli jsme to bohužel celý zápas.
Josef Doboš (trenér Opavy): Myslím si, že to bylo pěkné utkání. Měli jsme šance, které se nám nepodařilo proměnit, ale příležitosti měli i domácí. Samostatné nájezdy jsou již vabank.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.