> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava padla až po nájezdech

vloženo: 08.02.2014           komentářů: 0

Zápas s Opavou od začátku zápasu nenabízel příliš pohledného hokeje a spíše byl vidět boj o každý centimetr ledu. Hostující celek napadal prostějovskou rozehrávku a útočné síly Jestřábů se tak těžko dostávaly do šancí. Po pětašedesáti minutách hry na tabuli svítilo skóre 1:1 a proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch se trefil pouze kapitán Jestřábů Lukáš Duba a rozhodl tak že Prostějov získá o bod navíc.

dnes | Miroslav Klimeš
40.kolo, sobota 8.2.2014
LHK Jestřábi Prostějov
2:1(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Slezan Opava

Branky a nahrávky: 24. Venkrbec (Indra), rozh. náj. Duba – 11. Polok (Vítek, Svoboda) Rozhodčí: Klimecký – Nazad, Trunečka.. Vyloučení: 5:6 navíc Wolf 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1123. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Kořínek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček – Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Jurík J., Coufal, Sršeň, Kryl, Jurík D., Indra.
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.
Komentář k zápasu
Atraktivní podívanou slibovalo čtvrté měření sil prostějovských hokejistů se třetí Opavou. Oba týmy se pyšní v sezóně velmi dobrou defenzivou a patří k nejlepším třem týmům, co se obranné činnosti týče. Tyto předpovědi zůstaly naplněny a diváci na stadionu v Prostějově viděli málo branek.

Do utkání vstoupili lépe hosté, byli aktivnější, vytvářeli si nebezpečnější šance a celkově měli více ze hry. Prostějov jakoby se nemohl dostat do správné provozní teploty, a k vážnějšímu ohrožení Šafránkovi branky se svěřenci Petra Zachara dostávali sporadicky. Územní převahu proměnili opavští v čase 10:56 v první branku zápasu. Ke kotouči se dostal z pravého kruhu nehlídaný TOMÁŠ POLOK a zvedl touš nad betony ležícího Kociána - 0:1. Hanáci se sice snažili o rychlou odpověď, ale jejich snažení většinou zastavila dobře hrající defenziva Slezanu.

Začátek prostředního dějství se již nesl v rychlejším tempu a pod taktovkou domácího výběru. Vyrovnat mohl z brankoviště Lukáš Duba, ale jeho pokus Šafránek zastavil. Domácí se tak radovali až ve čtyřiadvacáté minutě. Marek Indra protáhl kotouč po mantinelu, posul jej před branku na MATOUŠE VENKRBCE, jenž měl snadnou úlohu – 1:1. Bohužel tato branka byla až do konce zápasu jedinou vyloženou příležitostí Jestřábů.

I když dostali prostějovští vzápětí možnost pětiminutové přesilové hry, nedostali se pořádně k zakončení. Když už se pětice Jestřábů usadila v pásmu, nacvičený signál vždy skončil na posledním článku mozaiky. Čtyři minuty před druhou sirénou dostal kotouč do ideální pozice Robin Malý, ale jeho rána neměla potřebnou razanci a Dušan Šafránek se stihl přesunout.

Na jistotu vzadu a snažit se vstřelit branku. S tímto šli do závěrečné třetiny oba celky. Opava mohla strhnout vedení na svoji stranu Svobodu, ale Prostějov od pohromy zachránil dobrý obraný zákrok. Za prám unit později měl branku na hokejce Vítek, Kocián jeho střelu zneškodnil skvělým semaforem.

Domácí se do šancí příliš nedostávali a na opavských bylo vidět, že dopředu již nespěchají, tak klání dospělo do prodloužení. V něm se strhla za brankou hostů šarvátky, do které se zapojil i brankář Šafránek. Domácí dostali opět příležitost přesilové hry, kterou ještě umocnilo další vyloučení Slezanu. Gól však fanoušci neviděli.

V samostatných nájezdech pak dlouho kralovali brankáři. Opava začínala a ani jeden ze tří pokusů neskončil za Kociánem. Zápas ukončil až ve třetí sérii kapitán Jestřábů LUKÁŠ DUBA. který střelou zajistil Hanákům bonusový bod.

Utkání, které nenabídlo pohledný hokej, vyšlo lépe pro Prostějov, jenž bere dva body. Domácí se již osamostatnili na čele tabulky, pokud však chtějí pomýšlet v play-off na úspěch, měli by se vyvarovat hrubkám v obraně. Opava zůstala i nadále na třetí pozici.
Ohlasy trenérů

Petr Zachar (trenér Prostějova): S výkonem nejsme vůbec spokojeni, protože jsme odehráli velice špatné utkání. S vyjímkou zhruba deseti minut ve druhé třetině jsme zaostávali v pohybu, v důrazu a Opava po většinu zápasu byla lepší. Opava velmi dobře dodržovala systém, ale je to o srdci, o nasazení a to jsou věci, které tam u některých hráčů chyběly. Ve druhé třetině jsme dali gól díky tomu, že jsme se udrželi na puku, ale nehráli jsme to bohužel celý zápas.
Josef Doboš (trenér Opavy): Myslím si, že to bylo pěkné utkání. Měli jsme šance, které se nám nepodařilo proměnit, ale příležitosti měli i domácí. Samostatné nájezdy jsou již vabank.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.