> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstavu Tourism Expo

vloženo: 15.02.2014           komentářů: 0

Výstavu Tourism Expo doplní bohatý doprovodný program

Rekonstruovaný pavilon A na olomouckém Výstavišti Flora přivítá ve svých prostorách první akci – novou sezónu otevře v pátek Tourism Expo – výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času. Kromě veletržní části, kde se představí vystavovatelé z regionu, celé ČR i zahraničí, se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

„Magnetem jistě bude čokoládová show, kde se diváci mimo jiné dozvědí, jak se vaří čokoládová polévka nebo si mohou vyzkoušet výrobu vlastních pralinek. Kdyby se cítili přeslazeni, mohou ochutnat některou z chilli papriček, od jemnějších až po nejpálivější, o kterých dokáže zajímavě vyprávět chilliexpert Jiří Falc. Připraveny jsou exhibice a škola jízdy na kolečkových bruslích a bike trialu, děti i rodiče jistě ocení hledání takzvaných kešek při geocachingu nebo chemické pokusy na stánku olomoucké Pevnosti poznání. Nechybí barmanská show, cestovatelské přednášky, škola popového zpěvu či soutěž v parkovém orientačním běhu,“ vyjmenoval některá z lákadel ředitel výstaviště Jiří Uhlíř.

Devatenáctý ročník veletrhu zaměřeného na propagaci turistiky a cestovního ruchu se bude konat ve dnech 14. – 16. února 2014 (denně od 10 do 18 hod., poslední den do 17 hodin). Tourism Expo nabídne návštěvníkům příležitost, jak se hned na začátku roku seznámit s nejčerstvější nabídkou domácích a zahraničních dovolených, poznávacích a léčebných pobytů, zajímavostmi turistických regionů a mikroregionů ČR s pozoruhodnými památkami, folklorem, tradicemi, či specialitami včetně kulinářských. Veletrh letos oživí mimo jiné i expozice fotografií z Tibetu, Srí Lanky a Dominikánské republiky.

Vstupné: 50 Kč plné, 30 Kč zlevněné, 120 Kč rodinné vstupné, děti do 10 let, ZTP a ZTP-P zdarma. Vstupenky jsou slosovatelné, výherci si odnesou poukázky na zájezdy a další hodnotné ceny.

autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.