> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstavu Tourism Expo

vloženo: 15.02.2014           komentářů: 0

Výstavu Tourism Expo doplní bohatý doprovodný program

Rekonstruovaný pavilon A na olomouckém Výstavišti Flora přivítá ve svých prostorách první akci – novou sezónu otevře v pátek Tourism Expo – výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času. Kromě veletržní části, kde se představí vystavovatelé z regionu, celé ČR i zahraničí, se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

„Magnetem jistě bude čokoládová show, kde se diváci mimo jiné dozvědí, jak se vaří čokoládová polévka nebo si mohou vyzkoušet výrobu vlastních pralinek. Kdyby se cítili přeslazeni, mohou ochutnat některou z chilli papriček, od jemnějších až po nejpálivější, o kterých dokáže zajímavě vyprávět chilliexpert Jiří Falc. Připraveny jsou exhibice a škola jízdy na kolečkových bruslích a bike trialu, děti i rodiče jistě ocení hledání takzvaných kešek při geocachingu nebo chemické pokusy na stánku olomoucké Pevnosti poznání. Nechybí barmanská show, cestovatelské přednášky, škola popového zpěvu či soutěž v parkovém orientačním běhu,“ vyjmenoval některá z lákadel ředitel výstaviště Jiří Uhlíř.

Devatenáctý ročník veletrhu zaměřeného na propagaci turistiky a cestovního ruchu se bude konat ve dnech 14. – 16. února 2014 (denně od 10 do 18 hod., poslední den do 17 hodin). Tourism Expo nabídne návštěvníkům příležitost, jak se hned na začátku roku seznámit s nejčerstvější nabídkou domácích a zahraničních dovolených, poznávacích a léčebných pobytů, zajímavostmi turistických regionů a mikroregionů ČR s pozoruhodnými památkami, folklorem, tradicemi, či specialitami včetně kulinářských. Veletrh letos oživí mimo jiné i expozice fotografií z Tibetu, Srí Lanky a Dominikánské republiky.

Vstupné: 50 Kč plné, 30 Kč zlevněné, 120 Kč rodinné vstupné, děti do 10 let, ZTP a ZTP-P zdarma. Vstupenky jsou slosovatelné, výherci si odnesou poukázky na zájezdy a další hodnotné ceny.

autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.