> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Topte o 25% levněji

vloženo: 15.02.2014           komentářů: 0

Komínové optimalizátory – úspora při vytápění


Chtěli by jste snížit náklady na vytápění o 20 i víc % - bez velkých finančních nákladů, bez bourání, bez rekonstrukce nemovitosti, bez výměny kotle?


Právě na trh přichází nová patentovaná řada komínových optimalizátorů, která nahrazuje původní plechové optimalizátory, které nemají stabilní termodynamické vlastnosti, jako tyto inovované komínové optimalizátory, vyrobené ze speciální patentované směsi. Zařízení se instaluje na hlavu komínu. Technologie splňuje všechny potřebné normy související s jeho instalací a používáním.


Po osazení komínu optimalizátorem, komín tolik neprochladne a minimalizuje kondenzaci vody. Upravuje termodynamické parametry komínové cesty, přičemž zachovává původní tah komínu.

U klasických plynových kotlů s odvodem do komínu je u rodinných domků úspora kolem 20% a u topení tuhými palivy v průměru 30%. Návratnost u rodinných domků se pohybuje v průměru kolem 1,5 roku. U firem, škol, administrativních budov, bytových domů se investice vrátí ve většině případů v průběhu jedné topné sezony.


Významným bonusem je prodloužení životnosti kotle a snížení emisí.

info@azdro.cz www.azdro.cz

autor: info@azdro.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.