> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Představujeme soupeře pro čtvrtfiná

vloženo: 23.02.2014           komentářů: 1


Představujeme soupeře pro čtvrtfinále: Tým bez stadionu a Marka Ivana, to je Frýdek-Místek


PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE: Již v úterý 25.února bude vhozeno úvodní buly čtvrtfinále play-off 2.ligy – Východ. Jestřábům los přisoudil do prvního kola tým HC Frýdek-Místek, který skončil na osmé pozici a je tak papírově nejslabším týmem silné osmičky. Všichni však ví, že v play-off se prognózy z dlouhodobé základní části dostávají stranou a začíná se v podstatě od nuly. I přesto, že Frýdek-Místek sehrál s Jestřáby letos již čtyři duely, je potřeba si jej před čtvrtfinále podrobně představit. Tým od řeky Ostravice provázela po celou sezónu řada okolností, které vyvrcholili ztrátou domácího stadionu a na konci sezóny, respektive těsně před play-off i ztrátou největší opory – útočníka Marka Ivana. I bez něj však bude chtít Frýdek Jestřáby potrápit. Bud úspěšný?

dnes | Lukáš Majer
LHK Jestřábi Prostějov – první místo, 100 bodů. HC Frýdek-Místek – osmé místo, 61 bodů. Karty před čtvrtfinále jsou rozdány jasně, Jestřábi jsou favoritem a tuto roli budou chtít potvrdit.

Sezóna z pohledu Frýdku-Místku
Brankáři Frýdku nemají Hanáky příliš v lásce, především v Prostějově vždy dostanou velký počet branek.
Frýdek-Místek zažívá, přes všechny okolnosti, úspěšnou sezónu. Před tímto ročníkem se klub musel rozloučit s dominantou Frýdku-Místku Víceúčelovou sportovní halou, která byla zbořena. Hokejistům HC-FM se staví nová hala – Polárka, letos nicméně hrají své zápasy v ostravské Porubě. I přesto se podařilo klubu držet celou dobu konstantní výkonnost a tím pádem i postoupit do play-off.

Mezi největší úspěchy v základní části patří výhra v 10.kole na ledě ostravské Poruby 5:4 či skalp Přerova ve 34.kole. Na potrápení favoritů ale Frýdek nenavazoval v utkáních, které by zvládat měl. Sami o sobě hovoří porážky v Orlové či remízy s Valašským Meziříčím. Na koho však hokejisté od řeky Ostravice umí, je VHK Vsetín. Čtyři ze čtyř klání ovládl právě Frýdek. Nejcennější vítězství přišlo ve 41.kole, kdy Frýdek uťal jedenácti zápasovou vítěznou sérii Valachů. Zajímavostí je, že na rozdíl od Prostějova Frýdek na Vsetíně dvakrát vyhrál. Od té doby HC FM nebodoval, poslední tři zápasy základní části prohrál a před play-off tak nemá ideální formu.

Mužstvo vede jako hlavní trenér Radim Nečas, jeho asistentem je Jaroslav Havlík. Oba trenéry určitě netěší bilance s Prostějovem, která je pro Frýdek více než tristní. Celkové skóre 29:8 pro Prostějov hovoří za vše. Nejprve nastříleli Hanáci doma Frýdku 10 branek, v druhém domácím klání pak 9. Na půdě soupeře to již tak slavné není, přesto se Hanákům dařilo vozit body i z venku.
Již nyní považuje Frýdek sezónu za úspěšnou.
Nejprve přišla výhra 5:2, ve 39. kole pak 5:3. Bodově se na Frýdek-Místek daří Franku Kučerovi, který posbíral z těchto zápasů 7 kanadských bodů. Ještě lépe je na tom Lukáš Luňák, který jen za domácí zápasy proti Frýdku 10 body ( 3+7). S výčty hráčů, kteří bodovali proti aktuálnímu soupeři pro čtvrtfinále, by se však dalo pokračovat. Jestřábi věří, že se jim bude dařit minimálně stejně, jako v základní části.

Soupiska HC Frýdek-Místek
Marek Ivan již ve Frýdku nepůsobí, rozhodl se pro angažmá v prvoligové Senici na Slovensku.
Frýdek má druhou nejhorší obranu v celé soutěži. 173 inkasovaných branek není jen vizitkou brankářů Daniela Chvostka a Andrease Kubáňě, ale především defenzivy. V té patří k nejzkušenějším Milan Ovšák, zbytek obránců jsou především mladší hráči či dokonce junioři. Jedno jméno však fanouškům prostějovských Jestřábů známé bude. Jedná se o obránce Ondřeje Podešvu, který v Prostějově působil v období první ligy, v sezóně 2006/2007. Nyní bojuje za Frýdek. Lépe jsou na tom svěřenci Radima Nečase v ofenzivě,tam patří se 146 vstřelenými brankami k šestému nelépe střílejícímu týmu základní části.Přesto tým přišel před play-off o nejsilnější článek ofenzivy.

Největší hvězda a tahoun Frýdku-Místku Marek Ivan zamířil těsně před začátkem vyřazovacích bojů do zahraničí. „Marek dostal lukrativní nabídku do prvoligové Senice na Slovensko. Rozhodl se ji přijmout a my to akceptujeme,“ nechal se slyšet trenér Frýdku Nečas.

Ten nyní musí spoléhat na výkony Víta Stránského, který je nejproduktivnějším hráčem týmu. Daří se i Ondřeji Sluštíkovi či Jakubu Machovi. Především tito tři hráči se starají o gólové příspěvky Frýdku-Místku. Bohaté zkušenosti z druholigovým hokejem má i David Samiec či Petr Slovák.

Sestava Frýdku-Místku z posledního zápasu
Chvostek - Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Krutil, Mach, Sluštík O., Sluštík J., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Vacula, Richter, Mamula, Slovák, Gajda.

Dvojice pro 1.kolo play-off
Prostějov – Frýdek-Místek, Poruba – Hodonín, Opava – Vsetín, Přerov – Technika.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.