> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Představujeme soupeře pro čtvrtfiná

vloženo: 23.02.2014           komentářů: 1


Představujeme soupeře pro čtvrtfinále: Tým bez stadionu a Marka Ivana, to je Frýdek-Místek


PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE: Již v úterý 25.února bude vhozeno úvodní buly čtvrtfinále play-off 2.ligy – Východ. Jestřábům los přisoudil do prvního kola tým HC Frýdek-Místek, který skončil na osmé pozici a je tak papírově nejslabším týmem silné osmičky. Všichni však ví, že v play-off se prognózy z dlouhodobé základní části dostávají stranou a začíná se v podstatě od nuly. I přesto, že Frýdek-Místek sehrál s Jestřáby letos již čtyři duely, je potřeba si jej před čtvrtfinále podrobně představit. Tým od řeky Ostravice provázela po celou sezónu řada okolností, které vyvrcholili ztrátou domácího stadionu a na konci sezóny, respektive těsně před play-off i ztrátou největší opory – útočníka Marka Ivana. I bez něj však bude chtít Frýdek Jestřáby potrápit. Bud úspěšný?

dnes | Lukáš Majer
LHK Jestřábi Prostějov – první místo, 100 bodů. HC Frýdek-Místek – osmé místo, 61 bodů. Karty před čtvrtfinále jsou rozdány jasně, Jestřábi jsou favoritem a tuto roli budou chtít potvrdit.

Sezóna z pohledu Frýdku-Místku
Brankáři Frýdku nemají Hanáky příliš v lásce, především v Prostějově vždy dostanou velký počet branek.
Frýdek-Místek zažívá, přes všechny okolnosti, úspěšnou sezónu. Před tímto ročníkem se klub musel rozloučit s dominantou Frýdku-Místku Víceúčelovou sportovní halou, která byla zbořena. Hokejistům HC-FM se staví nová hala – Polárka, letos nicméně hrají své zápasy v ostravské Porubě. I přesto se podařilo klubu držet celou dobu konstantní výkonnost a tím pádem i postoupit do play-off.

Mezi největší úspěchy v základní části patří výhra v 10.kole na ledě ostravské Poruby 5:4 či skalp Přerova ve 34.kole. Na potrápení favoritů ale Frýdek nenavazoval v utkáních, které by zvládat měl. Sami o sobě hovoří porážky v Orlové či remízy s Valašským Meziříčím. Na koho však hokejisté od řeky Ostravice umí, je VHK Vsetín. Čtyři ze čtyř klání ovládl právě Frýdek. Nejcennější vítězství přišlo ve 41.kole, kdy Frýdek uťal jedenácti zápasovou vítěznou sérii Valachů. Zajímavostí je, že na rozdíl od Prostějova Frýdek na Vsetíně dvakrát vyhrál. Od té doby HC FM nebodoval, poslední tři zápasy základní části prohrál a před play-off tak nemá ideální formu.

Mužstvo vede jako hlavní trenér Radim Nečas, jeho asistentem je Jaroslav Havlík. Oba trenéry určitě netěší bilance s Prostějovem, která je pro Frýdek více než tristní. Celkové skóre 29:8 pro Prostějov hovoří za vše. Nejprve nastříleli Hanáci doma Frýdku 10 branek, v druhém domácím klání pak 9. Na půdě soupeře to již tak slavné není, přesto se Hanákům dařilo vozit body i z venku.
Již nyní považuje Frýdek sezónu za úspěšnou.
Nejprve přišla výhra 5:2, ve 39. kole pak 5:3. Bodově se na Frýdek-Místek daří Franku Kučerovi, který posbíral z těchto zápasů 7 kanadských bodů. Ještě lépe je na tom Lukáš Luňák, který jen za domácí zápasy proti Frýdku 10 body ( 3+7). S výčty hráčů, kteří bodovali proti aktuálnímu soupeři pro čtvrtfinále, by se však dalo pokračovat. Jestřábi věří, že se jim bude dařit minimálně stejně, jako v základní části.

Soupiska HC Frýdek-Místek
Marek Ivan již ve Frýdku nepůsobí, rozhodl se pro angažmá v prvoligové Senici na Slovensku.
Frýdek má druhou nejhorší obranu v celé soutěži. 173 inkasovaných branek není jen vizitkou brankářů Daniela Chvostka a Andrease Kubáňě, ale především defenzivy. V té patří k nejzkušenějším Milan Ovšák, zbytek obránců jsou především mladší hráči či dokonce junioři. Jedno jméno však fanouškům prostějovských Jestřábů známé bude. Jedná se o obránce Ondřeje Podešvu, který v Prostějově působil v období první ligy, v sezóně 2006/2007. Nyní bojuje za Frýdek. Lépe jsou na tom svěřenci Radima Nečase v ofenzivě,tam patří se 146 vstřelenými brankami k šestému nelépe střílejícímu týmu základní části.Přesto tým přišel před play-off o nejsilnější článek ofenzivy.

Největší hvězda a tahoun Frýdku-Místku Marek Ivan zamířil těsně před začátkem vyřazovacích bojů do zahraničí. „Marek dostal lukrativní nabídku do prvoligové Senice na Slovensko. Rozhodl se ji přijmout a my to akceptujeme,“ nechal se slyšet trenér Frýdku Nečas.

Ten nyní musí spoléhat na výkony Víta Stránského, který je nejproduktivnějším hráčem týmu. Daří se i Ondřeji Sluštíkovi či Jakubu Machovi. Především tito tři hráči se starají o gólové příspěvky Frýdku-Místku. Bohaté zkušenosti z druholigovým hokejem má i David Samiec či Petr Slovák.

Sestava Frýdku-Místku z posledního zápasu
Chvostek - Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Krutil, Mach, Sluštík O., Sluštík J., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Vacula, Richter, Mamula, Slovák, Gajda.

Dvojice pro 1.kolo play-off
Prostějov – Frýdek-Místek, Poruba – Hodonín, Opava – Vsetín, Přerov – Technika.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.