> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Představujeme soupeře pro čtvrtfiná

vloženo: 23.02.2014           komentářů: 1


Představujeme soupeře pro čtvrtfinále: Tým bez stadionu a Marka Ivana, to je Frýdek-Místek


PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE: Již v úterý 25.února bude vhozeno úvodní buly čtvrtfinále play-off 2.ligy – Východ. Jestřábům los přisoudil do prvního kola tým HC Frýdek-Místek, který skončil na osmé pozici a je tak papírově nejslabším týmem silné osmičky. Všichni však ví, že v play-off se prognózy z dlouhodobé základní části dostávají stranou a začíná se v podstatě od nuly. I přesto, že Frýdek-Místek sehrál s Jestřáby letos již čtyři duely, je potřeba si jej před čtvrtfinále podrobně představit. Tým od řeky Ostravice provázela po celou sezónu řada okolností, které vyvrcholili ztrátou domácího stadionu a na konci sezóny, respektive těsně před play-off i ztrátou největší opory – útočníka Marka Ivana. I bez něj však bude chtít Frýdek Jestřáby potrápit. Bud úspěšný?

dnes | Lukáš Majer
LHK Jestřábi Prostějov – první místo, 100 bodů. HC Frýdek-Místek – osmé místo, 61 bodů. Karty před čtvrtfinále jsou rozdány jasně, Jestřábi jsou favoritem a tuto roli budou chtít potvrdit.

Sezóna z pohledu Frýdku-Místku
Brankáři Frýdku nemají Hanáky příliš v lásce, především v Prostějově vždy dostanou velký počet branek.
Frýdek-Místek zažívá, přes všechny okolnosti, úspěšnou sezónu. Před tímto ročníkem se klub musel rozloučit s dominantou Frýdku-Místku Víceúčelovou sportovní halou, která byla zbořena. Hokejistům HC-FM se staví nová hala – Polárka, letos nicméně hrají své zápasy v ostravské Porubě. I přesto se podařilo klubu držet celou dobu konstantní výkonnost a tím pádem i postoupit do play-off.

Mezi největší úspěchy v základní části patří výhra v 10.kole na ledě ostravské Poruby 5:4 či skalp Přerova ve 34.kole. Na potrápení favoritů ale Frýdek nenavazoval v utkáních, které by zvládat měl. Sami o sobě hovoří porážky v Orlové či remízy s Valašským Meziříčím. Na koho však hokejisté od řeky Ostravice umí, je VHK Vsetín. Čtyři ze čtyř klání ovládl právě Frýdek. Nejcennější vítězství přišlo ve 41.kole, kdy Frýdek uťal jedenácti zápasovou vítěznou sérii Valachů. Zajímavostí je, že na rozdíl od Prostějova Frýdek na Vsetíně dvakrát vyhrál. Od té doby HC FM nebodoval, poslední tři zápasy základní části prohrál a před play-off tak nemá ideální formu.

Mužstvo vede jako hlavní trenér Radim Nečas, jeho asistentem je Jaroslav Havlík. Oba trenéry určitě netěší bilance s Prostějovem, která je pro Frýdek více než tristní. Celkové skóre 29:8 pro Prostějov hovoří za vše. Nejprve nastříleli Hanáci doma Frýdku 10 branek, v druhém domácím klání pak 9. Na půdě soupeře to již tak slavné není, přesto se Hanákům dařilo vozit body i z venku.
Již nyní považuje Frýdek sezónu za úspěšnou.
Nejprve přišla výhra 5:2, ve 39. kole pak 5:3. Bodově se na Frýdek-Místek daří Franku Kučerovi, který posbíral z těchto zápasů 7 kanadských bodů. Ještě lépe je na tom Lukáš Luňák, který jen za domácí zápasy proti Frýdku 10 body ( 3+7). S výčty hráčů, kteří bodovali proti aktuálnímu soupeři pro čtvrtfinále, by se však dalo pokračovat. Jestřábi věří, že se jim bude dařit minimálně stejně, jako v základní části.

Soupiska HC Frýdek-Místek
Marek Ivan již ve Frýdku nepůsobí, rozhodl se pro angažmá v prvoligové Senici na Slovensku.
Frýdek má druhou nejhorší obranu v celé soutěži. 173 inkasovaných branek není jen vizitkou brankářů Daniela Chvostka a Andrease Kubáňě, ale především defenzivy. V té patří k nejzkušenějším Milan Ovšák, zbytek obránců jsou především mladší hráči či dokonce junioři. Jedno jméno však fanouškům prostějovských Jestřábů známé bude. Jedná se o obránce Ondřeje Podešvu, který v Prostějově působil v období první ligy, v sezóně 2006/2007. Nyní bojuje za Frýdek. Lépe jsou na tom svěřenci Radima Nečase v ofenzivě,tam patří se 146 vstřelenými brankami k šestému nelépe střílejícímu týmu základní části.Přesto tým přišel před play-off o nejsilnější článek ofenzivy.

Největší hvězda a tahoun Frýdku-Místku Marek Ivan zamířil těsně před začátkem vyřazovacích bojů do zahraničí. „Marek dostal lukrativní nabídku do prvoligové Senice na Slovensko. Rozhodl se ji přijmout a my to akceptujeme,“ nechal se slyšet trenér Frýdku Nečas.

Ten nyní musí spoléhat na výkony Víta Stránského, který je nejproduktivnějším hráčem týmu. Daří se i Ondřeji Sluštíkovi či Jakubu Machovi. Především tito tři hráči se starají o gólové příspěvky Frýdku-Místku. Bohaté zkušenosti z druholigovým hokejem má i David Samiec či Petr Slovák.

Sestava Frýdku-Místku z posledního zápasu
Chvostek - Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Krutil, Mach, Sluštík O., Sluštík J., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Vacula, Richter, Mamula, Slovák, Gajda.

Dvojice pro 1.kolo play-off
Prostějov – Frýdek-Místek, Poruba – Hodonín, Opava – Vsetín, Přerov – Technika.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.