> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chci být dobrovolníkem…

vloženo: 25.02.2014           komentářů: 1

Chci být dobrovolníkem… v Olomouckém kraji

Informační centrum pro mládež (ICM) Prostějov připravilo koncem minulého roku brožuru s názvem „Chci být dobrovolníkem (v Olomouckém kraji)“. Publikace je jedinečným průvodcem pro zájemce o dobrovolnictví z Olomouckého kraje. K dispozici je jak v papírové podobě, tak elektronicky.

„Naším cílem nebylo vytvořit vyčerpávající encyklopedii, ale průvodce, který podá zájemcům o dobrovolnictví základní informace z této oblasti a nasměruje je na další zdroje,“ přibližuje vznik brožury Kateřina Opatrná, vedoucí Informačního centra pro mládež Prostějov, a dodává: „těší nás zejména to, že tento nápad zaujal i další organizace, které jsme oslovili, a že jsme tak mohli vytvořit přehled celkem 23 organizací, které působí na území Olomouckého kraje a pracují s dobrovolníky.“
Brožura obsahuje základní informace o dobrovolnictví, nabízí konkrétní
zkušenosti dobrovolníků a popisuje, jak a proč se jimi stát. Zájemci o dobrovolnictví v ní pak najdou kontakty na konkrétní dobrovolnické organizace, jejich zaměření a popis činnosti, ale především konkrétní formy a možnosti, jak se mohou do jejich práce zapojit jako dobrovolníci. Pro lepší přehlednost jsou u každé organizace zvýrazněny také piktogramy, které odkazují na konkrétní oblasti dobrovolnictví, kterým se organizace věnuje. „Řada organizací se věnuje různým oblastem, do nichž se mohou dobrovolníci zapojit, a tak nás napadlo vytvořit k jednotlivým oblastem nápadité piktogramy, které spíše zaujmou toho, kdo brožuru otevře, než kdybychom u každé organizace vypisovaly sáhodlouhé seznamy. Piktogramy vytvořila Anna Raclová, pracovnice ICM,“ vysvětluje původ piktogramů Kateřina Opatrná.
Zájemci si mohou brožuru vyzvednout v papírové podobě v prostějovském ICM či v zapojených organizacích. V elektronické podobě ji lze stáhnout z webových stránek ICM na adrese www.icmprostejov.cz/content/ke-stazeni-prace. „Brožura vznikla jako součást projektu ICM Prostějov v roce 2013 a její tisk byl finančně podpořen MŠMT ČR. Brožuru však nepovažujeme za uzavřenou záležitost,“ doplňuje Kateřina Opatrná, „rádi bychom brožuru v letošním roce aktualizovali a případně, bude-li zájem ze strany dalších dobrovolnických organizací, také rozšířili.“


Informační centrum pro mládež Prostějov působí v Prostějově od roku 2001. Sídlí v budově Cyrilometodějského gymnázia a MŠ v Prostějově. Jeho posláním je poskytovat bezplatně informace a poradenství mladým lidem a pracovníkům s mládeží (ale i široké veřejnosti) z oblastí, jakými jsou vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU. Doplňkovými službami, které mohou návštěvníci ICM Prostějov využít, je přístup na internet, černobílý i barevný tisk a kopírování, vazba dokumentů, prodej slevových karet ISIC/ITIC aj.
ICM Prostějov je členem Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice a od roku 2010 je držitelem certifikátu kvality poskytovaných služeb, uděleným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Kontaktní osoba:
Kateřina Opatrná
Vedoucí Informačního centra pro mládež Prostějov
 Komenského 17, 796 01 Prostějov
 +420 582 302 553, +420 731 604 073
 opatrna@icmprostejov.cz
www.icmprostejov.cz
www.facebook.com/icmprostejov

autor: www.icmprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.