> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chci být dobrovolníkem…

vloženo: 25.02.2014           komentářů: 1

Chci být dobrovolníkem… v Olomouckém kraji

Informační centrum pro mládež (ICM) Prostějov připravilo koncem minulého roku brožuru s názvem „Chci být dobrovolníkem (v Olomouckém kraji)“. Publikace je jedinečným průvodcem pro zájemce o dobrovolnictví z Olomouckého kraje. K dispozici je jak v papírové podobě, tak elektronicky.

„Naším cílem nebylo vytvořit vyčerpávající encyklopedii, ale průvodce, který podá zájemcům o dobrovolnictví základní informace z této oblasti a nasměruje je na další zdroje,“ přibližuje vznik brožury Kateřina Opatrná, vedoucí Informačního centra pro mládež Prostějov, a dodává: „těší nás zejména to, že tento nápad zaujal i další organizace, které jsme oslovili, a že jsme tak mohli vytvořit přehled celkem 23 organizací, které působí na území Olomouckého kraje a pracují s dobrovolníky.“
Brožura obsahuje základní informace o dobrovolnictví, nabízí konkrétní
zkušenosti dobrovolníků a popisuje, jak a proč se jimi stát. Zájemci o dobrovolnictví v ní pak najdou kontakty na konkrétní dobrovolnické organizace, jejich zaměření a popis činnosti, ale především konkrétní formy a možnosti, jak se mohou do jejich práce zapojit jako dobrovolníci. Pro lepší přehlednost jsou u každé organizace zvýrazněny také piktogramy, které odkazují na konkrétní oblasti dobrovolnictví, kterým se organizace věnuje. „Řada organizací se věnuje různým oblastem, do nichž se mohou dobrovolníci zapojit, a tak nás napadlo vytvořit k jednotlivým oblastem nápadité piktogramy, které spíše zaujmou toho, kdo brožuru otevře, než kdybychom u každé organizace vypisovaly sáhodlouhé seznamy. Piktogramy vytvořila Anna Raclová, pracovnice ICM,“ vysvětluje původ piktogramů Kateřina Opatrná.
Zájemci si mohou brožuru vyzvednout v papírové podobě v prostějovském ICM či v zapojených organizacích. V elektronické podobě ji lze stáhnout z webových stránek ICM na adrese www.icmprostejov.cz/content/ke-stazeni-prace. „Brožura vznikla jako součást projektu ICM Prostějov v roce 2013 a její tisk byl finančně podpořen MŠMT ČR. Brožuru však nepovažujeme za uzavřenou záležitost,“ doplňuje Kateřina Opatrná, „rádi bychom brožuru v letošním roce aktualizovali a případně, bude-li zájem ze strany dalších dobrovolnických organizací, také rozšířili.“


Informační centrum pro mládež Prostějov působí v Prostějově od roku 2001. Sídlí v budově Cyrilometodějského gymnázia a MŠ v Prostějově. Jeho posláním je poskytovat bezplatně informace a poradenství mladým lidem a pracovníkům s mládeží (ale i široké veřejnosti) z oblastí, jakými jsou vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU. Doplňkovými službami, které mohou návštěvníci ICM Prostějov využít, je přístup na internet, černobílý i barevný tisk a kopírování, vazba dokumentů, prodej slevových karet ISIC/ITIC aj.
ICM Prostějov je členem Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice a od roku 2010 je držitelem certifikátu kvality poskytovaných služeb, uděleným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Kontaktní osoba:
Kateřina Opatrná
Vedoucí Informačního centra pro mládež Prostějov
 Komenského 17, 796 01 Prostějov
 +420 582 302 553, +420 731 604 073
 opatrna@icmprostejov.cz
www.icmprostejov.cz
www.facebook.com/icmprostejov

autor: www.icmprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.