> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chci být dobrovolníkem…

vloženo: 25.02.2014           komentářů: 1

Chci být dobrovolníkem… v Olomouckém kraji

Informační centrum pro mládež (ICM) Prostějov připravilo koncem minulého roku brožuru s názvem „Chci být dobrovolníkem (v Olomouckém kraji)“. Publikace je jedinečným průvodcem pro zájemce o dobrovolnictví z Olomouckého kraje. K dispozici je jak v papírové podobě, tak elektronicky.

„Naším cílem nebylo vytvořit vyčerpávající encyklopedii, ale průvodce, který podá zájemcům o dobrovolnictví základní informace z této oblasti a nasměruje je na další zdroje,“ přibližuje vznik brožury Kateřina Opatrná, vedoucí Informačního centra pro mládež Prostějov, a dodává: „těší nás zejména to, že tento nápad zaujal i další organizace, které jsme oslovili, a že jsme tak mohli vytvořit přehled celkem 23 organizací, které působí na území Olomouckého kraje a pracují s dobrovolníky.“
Brožura obsahuje základní informace o dobrovolnictví, nabízí konkrétní
zkušenosti dobrovolníků a popisuje, jak a proč se jimi stát. Zájemci o dobrovolnictví v ní pak najdou kontakty na konkrétní dobrovolnické organizace, jejich zaměření a popis činnosti, ale především konkrétní formy a možnosti, jak se mohou do jejich práce zapojit jako dobrovolníci. Pro lepší přehlednost jsou u každé organizace zvýrazněny také piktogramy, které odkazují na konkrétní oblasti dobrovolnictví, kterým se organizace věnuje. „Řada organizací se věnuje různým oblastem, do nichž se mohou dobrovolníci zapojit, a tak nás napadlo vytvořit k jednotlivým oblastem nápadité piktogramy, které spíše zaujmou toho, kdo brožuru otevře, než kdybychom u každé organizace vypisovaly sáhodlouhé seznamy. Piktogramy vytvořila Anna Raclová, pracovnice ICM,“ vysvětluje původ piktogramů Kateřina Opatrná.
Zájemci si mohou brožuru vyzvednout v papírové podobě v prostějovském ICM či v zapojených organizacích. V elektronické podobě ji lze stáhnout z webových stránek ICM na adrese www.icmprostejov.cz/content/ke-stazeni-prace. „Brožura vznikla jako součást projektu ICM Prostějov v roce 2013 a její tisk byl finančně podpořen MŠMT ČR. Brožuru však nepovažujeme za uzavřenou záležitost,“ doplňuje Kateřina Opatrná, „rádi bychom brožuru v letošním roce aktualizovali a případně, bude-li zájem ze strany dalších dobrovolnických organizací, také rozšířili.“


Informační centrum pro mládež Prostějov působí v Prostějově od roku 2001. Sídlí v budově Cyrilometodějského gymnázia a MŠ v Prostějově. Jeho posláním je poskytovat bezplatně informace a poradenství mladým lidem a pracovníkům s mládeží (ale i široké veřejnosti) z oblastí, jakými jsou vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU. Doplňkovými službami, které mohou návštěvníci ICM Prostějov využít, je přístup na internet, černobílý i barevný tisk a kopírování, vazba dokumentů, prodej slevových karet ISIC/ITIC aj.
ICM Prostějov je členem Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice a od roku 2010 je držitelem certifikátu kvality poskytovaných služeb, uděleným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Kontaktní osoba:
Kateřina Opatrná
Vedoucí Informačního centra pro mládež Prostějov
 Komenského 17, 796 01 Prostějov
 +420 582 302 553, +420 731 604 073
 opatrna@icmprostejov.cz
www.icmprostejov.cz
www.facebook.com/icmprostejov

autor: www.icmprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.