> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve čtvrtek to byla ostuda.

vloženo: 02.03.2014           komentářů: 0


To co jsme předvedli ve čtvrtek byla ostuda, doma to bylo lepší, ale bez gólů to nepůjde, hledal slova po porážce Jan Kolibár

Druhá porážka v řadě a z jasné série, která měla i jasného favorita je rázem drama. Hokejisté Frýdku-Místku díky výhře 3:2 vedou nad Prostějov 2:1 na zápasy. V pondělí v ostravské Porubě bude mít Frýdek první matchball. I když byli po většinu zápasu lepší domácí Jestřábi a svého soupeře přestříleli 63:20 na výhru to nestačilo. Hanákům se povedlo vstřelit jen dvě branky, z hole Matouše Venkrbce a Juraje Juríka. Obránce Jestřábí letky Jan Kolibár, jenž si v duelu připsal jednu asistenci, po utkání těžko hledal slova a na jeho hlase byla znát velká bezmoc. Favorit soutěže tápe a nutně potřebuje dolít benzín, Jestřábi jsou totiž jednu porážku od vyřazení a v pondělí se budou snažit vrátit sérii zpět na prostějovský stadion.

dnes | Lukáš Majer
Místy až hra na jednu branku, ale bez efektu na skóre. 63 vyslaných střel, pouze dvě branky. Frýdku-Místku vyšel úvod zápasu, kdy Slezané vedli brzy 1:0. Prostějovu se podařilo ve druhé periodě vyrovnat, ovšem díky přesilovce se Frýdek vrátil do vedení, které si již pohlídal. „Soupeře jsme dnes jednoznačně přehráli, bohužel jsme nedávali branky. Měli jsme tam několik přesilových her, které se trestuhodně neproměnily. Poté Frýdek právě z přesilovky vstřelil gól, co nás srazilo do kolen. V podstatě celý zápas jsme soupeře měli v tlaku, tlačili jsme, ale pokud nevstřelíme více branek, nemůžeme uspět,“ měl jasno obránce Jestřábů Jan Kolibár.

Na druhé straně barikády, kde utkání hodnotil v mixzóně, v níž bylo mimořádně rušno, trenér Radim Nečas, panovala spokojenost. Outsider od řeky Ostravice se postaral o druhé překvapení v řadě, poprvé dokázal vyloupit i stánek Hanáků. „Klíčové pro nás bylo to, že jsme se dostali brzy do vedení a domácí znejistili. Dále nám pomohly ubráněné přesilovky Prostějova, kterými jsme se dostali do nějakého laufu a v euforii jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Bohužel příště takto hrát nemůžeme, byli jsme moc nedisciplinovaní a to je špatně,“ řekl bezprostředně po utkání hlavní trenér Frýdku Radim Nečas.

Juraj Jurík, autor druhé branky Jestřábů.
Frýdek-Místek po první vzájemném duelu v této sérii působil bezradně. Mladý tým myslí především na příští sezónu, přesto však favorita dostatečně trápí a nyní je jen krůček od postupu do semifinále. „Řekl jsem, že Prostějov zkusíme ještě potrápit. Domácí jsou pod daleko větším tlakem než my. Nemáme co ztratit a Prostějov hraje o bytí a nebytí,“ upozornil Nečas. Kolibár však upozorňuje, že v roli favorita jsou Hanáci po celou sezónu a problém je prý jinde. „My jsme favoritem od začátku soutěže, víme to a musíme se s tím porvat. Snažíme se, do všeho jdeme na plno, ale nesedí nám to. Nevím co k tomu říct, je to strašně těžké,“ hledal slova mladý obránce.

Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 1:1, Prostějov měl k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nedokázal ji využít. Ostatně jako ve čtvrtek a i v sobotním zápase. V zápětí dostali stejnou možnost hosté a byli úspěšní. Po krásné kombinaci se trefil Vít Stránský. Jednalo se o secvičený signál? „Žádné nacvičené signály nemáme, skládáme kluky na led tak, jak nám přijdou na střídačku. Měli jsme hráče i na druhé straně. Byla to pěkná akce a hlavně branka,“ odpověděl s úsměvem na rtech trenér Frýdku-Místku, který tak zdůraznil, že soupeř Jestřábů má problém s dostatečným počtem hráčů.

Jan Kolibár po utkání těžce hledal slova.
Je to naprosto odlišná situace jako v Prostějově. V sobotu zůstal mimo hru David Šebek, Martin Kryl i Jakub Kořínek. I přes široký výběr zaznamenali Hanáci druhou porážku v řadě. Herní projev a převaha se však nedala srovnat s vystoupením v Ostravě, kde hráči ztratili duel v posledních minutách. Své k tomu řekl i Jan Kolibár. „To co jsme předvedli ve čtvrtek, byla ostuda, tak se hokej nehraje. Špatný přístup, ze kterého pramenil i výsledek. V Ostravě jsme hráli vyložené hov.. Dnes to byl úplný opak, hráli jsme hokej, měli snad 70 střel, bohužel nepadly góly,“ nebral si servítky prostějovský odchovanec.

Frýdek posílil kádr i na trenérské lavičce. V sobotu stál v roli trenéra vedle Nečase a Havlíka, i Marek Ivan a David Mikšan. „Jsou to zkušení hráči, kteří by nám samozřejmě pomohli na ledě, ale vinou okolností nemohou. Klukům dodají takovou sebedůvěru, pomohou vyhecovat, ale přispějí i zkušenostmi,“ popsal jejich přítomnost na střídačce Radim Nečas.

Podaří se Jestřábům v pondělí vrátit sérii do Prostějova?
Čtvrté utkání, v němž může Frýdek rozhodnout o svém postupu do semifinále, se odehraje v pondělí 3.března od 18:00 hodin v Porubě. „Jsme tady silný tým, věřím, že se semkneme a dvakrát vyhrajeme. Uděláme to pro lidi, co tady jsou a podporují nás,“ burcuje Jan Kolibár a na závěr rozhovoru dodává poděkování fanouškům, kteří nejen v sobotu vytvořili skvělou atmosféru. „Fanouškům patří velký dík. Jménem šatny bych se chtěl ještě jednou omluvit za poděkování v Porubě. Fanoušci náš ženou dopředu a nás to neskutečným způsobem sere. Všichni co tu jsme, celá kabina jsme připraveni sérii zvrátit a poprat se o postup.“

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.