> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve čtvrtek to byla ostuda.

vloženo: 02.03.2014           komentářů: 0


To co jsme předvedli ve čtvrtek byla ostuda, doma to bylo lepší, ale bez gólů to nepůjde, hledal slova po porážce Jan Kolibár

Druhá porážka v řadě a z jasné série, která měla i jasného favorita je rázem drama. Hokejisté Frýdku-Místku díky výhře 3:2 vedou nad Prostějov 2:1 na zápasy. V pondělí v ostravské Porubě bude mít Frýdek první matchball. I když byli po většinu zápasu lepší domácí Jestřábi a svého soupeře přestříleli 63:20 na výhru to nestačilo. Hanákům se povedlo vstřelit jen dvě branky, z hole Matouše Venkrbce a Juraje Juríka. Obránce Jestřábí letky Jan Kolibár, jenž si v duelu připsal jednu asistenci, po utkání těžko hledal slova a na jeho hlase byla znát velká bezmoc. Favorit soutěže tápe a nutně potřebuje dolít benzín, Jestřábi jsou totiž jednu porážku od vyřazení a v pondělí se budou snažit vrátit sérii zpět na prostějovský stadion.

dnes | Lukáš Majer
Místy až hra na jednu branku, ale bez efektu na skóre. 63 vyslaných střel, pouze dvě branky. Frýdku-Místku vyšel úvod zápasu, kdy Slezané vedli brzy 1:0. Prostějovu se podařilo ve druhé periodě vyrovnat, ovšem díky přesilovce se Frýdek vrátil do vedení, které si již pohlídal. „Soupeře jsme dnes jednoznačně přehráli, bohužel jsme nedávali branky. Měli jsme tam několik přesilových her, které se trestuhodně neproměnily. Poté Frýdek právě z přesilovky vstřelil gól, co nás srazilo do kolen. V podstatě celý zápas jsme soupeře měli v tlaku, tlačili jsme, ale pokud nevstřelíme více branek, nemůžeme uspět,“ měl jasno obránce Jestřábů Jan Kolibár.

Na druhé straně barikády, kde utkání hodnotil v mixzóně, v níž bylo mimořádně rušno, trenér Radim Nečas, panovala spokojenost. Outsider od řeky Ostravice se postaral o druhé překvapení v řadě, poprvé dokázal vyloupit i stánek Hanáků. „Klíčové pro nás bylo to, že jsme se dostali brzy do vedení a domácí znejistili. Dále nám pomohly ubráněné přesilovky Prostějova, kterými jsme se dostali do nějakého laufu a v euforii jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Bohužel příště takto hrát nemůžeme, byli jsme moc nedisciplinovaní a to je špatně,“ řekl bezprostředně po utkání hlavní trenér Frýdku Radim Nečas.

Juraj Jurík, autor druhé branky Jestřábů.
Frýdek-Místek po první vzájemném duelu v této sérii působil bezradně. Mladý tým myslí především na příští sezónu, přesto však favorita dostatečně trápí a nyní je jen krůček od postupu do semifinále. „Řekl jsem, že Prostějov zkusíme ještě potrápit. Domácí jsou pod daleko větším tlakem než my. Nemáme co ztratit a Prostějov hraje o bytí a nebytí,“ upozornil Nečas. Kolibár však upozorňuje, že v roli favorita jsou Hanáci po celou sezónu a problém je prý jinde. „My jsme favoritem od začátku soutěže, víme to a musíme se s tím porvat. Snažíme se, do všeho jdeme na plno, ale nesedí nám to. Nevím co k tomu říct, je to strašně těžké,“ hledal slova mladý obránce.

Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 1:1, Prostějov měl k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nedokázal ji využít. Ostatně jako ve čtvrtek a i v sobotním zápase. V zápětí dostali stejnou možnost hosté a byli úspěšní. Po krásné kombinaci se trefil Vít Stránský. Jednalo se o secvičený signál? „Žádné nacvičené signály nemáme, skládáme kluky na led tak, jak nám přijdou na střídačku. Měli jsme hráče i na druhé straně. Byla to pěkná akce a hlavně branka,“ odpověděl s úsměvem na rtech trenér Frýdku-Místku, který tak zdůraznil, že soupeř Jestřábů má problém s dostatečným počtem hráčů.

Jan Kolibár po utkání těžce hledal slova.
Je to naprosto odlišná situace jako v Prostějově. V sobotu zůstal mimo hru David Šebek, Martin Kryl i Jakub Kořínek. I přes široký výběr zaznamenali Hanáci druhou porážku v řadě. Herní projev a převaha se však nedala srovnat s vystoupením v Ostravě, kde hráči ztratili duel v posledních minutách. Své k tomu řekl i Jan Kolibár. „To co jsme předvedli ve čtvrtek, byla ostuda, tak se hokej nehraje. Špatný přístup, ze kterého pramenil i výsledek. V Ostravě jsme hráli vyložené hov.. Dnes to byl úplný opak, hráli jsme hokej, měli snad 70 střel, bohužel nepadly góly,“ nebral si servítky prostějovský odchovanec.

Frýdek posílil kádr i na trenérské lavičce. V sobotu stál v roli trenéra vedle Nečase a Havlíka, i Marek Ivan a David Mikšan. „Jsou to zkušení hráči, kteří by nám samozřejmě pomohli na ledě, ale vinou okolností nemohou. Klukům dodají takovou sebedůvěru, pomohou vyhecovat, ale přispějí i zkušenostmi,“ popsal jejich přítomnost na střídačce Radim Nečas.

Podaří se Jestřábům v pondělí vrátit sérii do Prostějova?
Čtvrté utkání, v němž může Frýdek rozhodnout o svém postupu do semifinále, se odehraje v pondělí 3.března od 18:00 hodin v Porubě. „Jsme tady silný tým, věřím, že se semkneme a dvakrát vyhrajeme. Uděláme to pro lidi, co tady jsou a podporují nás,“ burcuje Jan Kolibár a na závěr rozhovoru dodává poděkování fanouškům, kteří nejen v sobotu vytvořili skvělou atmosféru. „Fanouškům patří velký dík. Jménem šatny bych se chtěl ještě jednou omluvit za poděkování v Porubě. Fanoušci náš ženou dopředu a nás to neskutečným způsobem sere. Všichni co tu jsme, celá kabina jsme připraveni sérii zvrátit a poprat se o postup.“

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.