> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve čtvrtek to byla ostuda.

vloženo: 02.03.2014           komentářů: 0


To co jsme předvedli ve čtvrtek byla ostuda, doma to bylo lepší, ale bez gólů to nepůjde, hledal slova po porážce Jan Kolibár

Druhá porážka v řadě a z jasné série, která měla i jasného favorita je rázem drama. Hokejisté Frýdku-Místku díky výhře 3:2 vedou nad Prostějov 2:1 na zápasy. V pondělí v ostravské Porubě bude mít Frýdek první matchball. I když byli po většinu zápasu lepší domácí Jestřábi a svého soupeře přestříleli 63:20 na výhru to nestačilo. Hanákům se povedlo vstřelit jen dvě branky, z hole Matouše Venkrbce a Juraje Juríka. Obránce Jestřábí letky Jan Kolibár, jenž si v duelu připsal jednu asistenci, po utkání těžko hledal slova a na jeho hlase byla znát velká bezmoc. Favorit soutěže tápe a nutně potřebuje dolít benzín, Jestřábi jsou totiž jednu porážku od vyřazení a v pondělí se budou snažit vrátit sérii zpět na prostějovský stadion.

dnes | Lukáš Majer
Místy až hra na jednu branku, ale bez efektu na skóre. 63 vyslaných střel, pouze dvě branky. Frýdku-Místku vyšel úvod zápasu, kdy Slezané vedli brzy 1:0. Prostějovu se podařilo ve druhé periodě vyrovnat, ovšem díky přesilovce se Frýdek vrátil do vedení, které si již pohlídal. „Soupeře jsme dnes jednoznačně přehráli, bohužel jsme nedávali branky. Měli jsme tam několik přesilových her, které se trestuhodně neproměnily. Poté Frýdek právě z přesilovky vstřelil gól, co nás srazilo do kolen. V podstatě celý zápas jsme soupeře měli v tlaku, tlačili jsme, ale pokud nevstřelíme více branek, nemůžeme uspět,“ měl jasno obránce Jestřábů Jan Kolibár.

Na druhé straně barikády, kde utkání hodnotil v mixzóně, v níž bylo mimořádně rušno, trenér Radim Nečas, panovala spokojenost. Outsider od řeky Ostravice se postaral o druhé překvapení v řadě, poprvé dokázal vyloupit i stánek Hanáků. „Klíčové pro nás bylo to, že jsme se dostali brzy do vedení a domácí znejistili. Dále nám pomohly ubráněné přesilovky Prostějova, kterými jsme se dostali do nějakého laufu a v euforii jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Bohužel příště takto hrát nemůžeme, byli jsme moc nedisciplinovaní a to je špatně,“ řekl bezprostředně po utkání hlavní trenér Frýdku Radim Nečas.

Juraj Jurík, autor druhé branky Jestřábů.
Frýdek-Místek po první vzájemném duelu v této sérii působil bezradně. Mladý tým myslí především na příští sezónu, přesto však favorita dostatečně trápí a nyní je jen krůček od postupu do semifinále. „Řekl jsem, že Prostějov zkusíme ještě potrápit. Domácí jsou pod daleko větším tlakem než my. Nemáme co ztratit a Prostějov hraje o bytí a nebytí,“ upozornil Nečas. Kolibár však upozorňuje, že v roli favorita jsou Hanáci po celou sezónu a problém je prý jinde. „My jsme favoritem od začátku soutěže, víme to a musíme se s tím porvat. Snažíme se, do všeho jdeme na plno, ale nesedí nám to. Nevím co k tomu říct, je to strašně těžké,“ hledal slova mladý obránce.

Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 1:1, Prostějov měl k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nedokázal ji využít. Ostatně jako ve čtvrtek a i v sobotním zápase. V zápětí dostali stejnou možnost hosté a byli úspěšní. Po krásné kombinaci se trefil Vít Stránský. Jednalo se o secvičený signál? „Žádné nacvičené signály nemáme, skládáme kluky na led tak, jak nám přijdou na střídačku. Měli jsme hráče i na druhé straně. Byla to pěkná akce a hlavně branka,“ odpověděl s úsměvem na rtech trenér Frýdku-Místku, který tak zdůraznil, že soupeř Jestřábů má problém s dostatečným počtem hráčů.

Jan Kolibár po utkání těžce hledal slova.
Je to naprosto odlišná situace jako v Prostějově. V sobotu zůstal mimo hru David Šebek, Martin Kryl i Jakub Kořínek. I přes široký výběr zaznamenali Hanáci druhou porážku v řadě. Herní projev a převaha se však nedala srovnat s vystoupením v Ostravě, kde hráči ztratili duel v posledních minutách. Své k tomu řekl i Jan Kolibár. „To co jsme předvedli ve čtvrtek, byla ostuda, tak se hokej nehraje. Špatný přístup, ze kterého pramenil i výsledek. V Ostravě jsme hráli vyložené hov.. Dnes to byl úplný opak, hráli jsme hokej, měli snad 70 střel, bohužel nepadly góly,“ nebral si servítky prostějovský odchovanec.

Frýdek posílil kádr i na trenérské lavičce. V sobotu stál v roli trenéra vedle Nečase a Havlíka, i Marek Ivan a David Mikšan. „Jsou to zkušení hráči, kteří by nám samozřejmě pomohli na ledě, ale vinou okolností nemohou. Klukům dodají takovou sebedůvěru, pomohou vyhecovat, ale přispějí i zkušenostmi,“ popsal jejich přítomnost na střídačce Radim Nečas.

Podaří se Jestřábům v pondělí vrátit sérii do Prostějova?
Čtvrté utkání, v němž může Frýdek rozhodnout o svém postupu do semifinále, se odehraje v pondělí 3.března od 18:00 hodin v Porubě. „Jsme tady silný tým, věřím, že se semkneme a dvakrát vyhrajeme. Uděláme to pro lidi, co tady jsou a podporují nás,“ burcuje Jan Kolibár a na závěr rozhovoru dodává poděkování fanouškům, kteří nejen v sobotu vytvořili skvělou atmosféru. „Fanouškům patří velký dík. Jménem šatny bych se chtěl ještě jednou omluvit za poděkování v Porubě. Fanoušci náš ženou dopředu a nás to neskutečným způsobem sere. Všichni co tu jsme, celá kabina jsme připraveni sérii zvrátit a poprat se o postup.“

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.