> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Žijeme!

vloženo: 04.03.2014           komentářů: 1


Jestřábi ve třetí třetině zničili Frýdek a sérii rozhodne pátý zápas

Kritickou situaci Jestřábi zvládli, když s Frýdkem hráli čtyřicet minut velice vyrovnanou partii a po dvou třetinách dokonce gól ztráceli, ale ve třetí části soupeře doslova zdemolovali šesti góly a série se tak ve středu naposledy přesune na led Prostějova, kde půjde o vše!

včera | Radim Nemela
ČF4, pondělí 3.3.2014
HC Frýdek Místek
3:8(2:2,1:0, 0:6)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: . 6. Slovák (Stránský, Samiec), 11. Gogolka (Stránský), 25. Richter (Mamula, Čintala) – 1. Luňák (Venkrbec, Stejskal), 13. Švaříček (Šebek, Černý), 41. Venkrbec (Polák), 48. Černý (Kolibár, Jedlička), 49. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 50. Stejskal (Luňák, Polák), 59. Stejskal (Černý, Luňák), 59. Duba (Švaříček) Rozhodčí: . Fiala, Wolf, Hanzlík, Štěpán Průběh utkání: . 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:8
HC Frýdek Místek: Kubáň (50. Vašíček)- Podešva, Krutil, Ovšák, Vacula, Čintala, Samiec, Kopún, Gogolka,Stránský, Richter, Slovák, Mach, Mamula, O.Suštík, J.Sluštík, Hamhalter
LHK Jestřábi Prostějov: Rozum (Kocián) - Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Stejskal, Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Šebek, Indra, Belay, Coufal, Jurík, Sršeň
Komentář k zápasu

Vstup do zápasu o šanci na postup měli Jestřábi z říše snů, když se už po třiceti devíti vteřinách prosadil Lukáš Luňák. Slezané se ovšem dočkali vyrovnání po necelých pěti minutách z hole Petra Slováka. Vedení Hanákům mohli v úniku dva na jednoho vrátit Venrkbec se Stejskalem, ale proti druhému jmenovanému stihl skvěle zasáhnout Kubáň. Na druhé straně se do velké šance dostal opět Petr Slovák, jeho střelu však gólman Prostějova zvládl pokrýt. Frýdek-Místek se ale svého gólu přeci jen dočkal, když v jedenácté minutě našel Stránský Jaromíra Gogolku a ten poslal Slezany do vedení. Poté po vyloučení Ovšáka a Poláka přišla hra čtyři na čtyři, která lépe vyšla hostům, když se střelou prosadil Filip Švaříček a srovnal tak stav utkání. V solidní šanci se ocitl domácí Krutil, který trefil tyč, poté měl Frýdek ještě výhodu přesilovky, ale do první sirény už další gól nepadl.

Ve druhé třetině se domácí dostali zpět do vedení, když se střelou pod lapačku prosadil Karel Richter. Zvýšit náskok mohl Samiec, ale prostějovského gólmana nepřekonal. Na druhé straně zlikvidoval obrovskou šanci Kubáň, když už hosté zvedali ruce nad hlavu. I nadále Jestřábi tlačili, ale Kubáň byl ve druhé části neprůstřelný.

Ovšem se začátkem třetí třetiny jako by Kubáňovo kouzlo skončilo. Zopakovat povedený nástup do začátku zápasu se povedlo Matouši Venkrbci, který po půlminutě hry srovnal skóre. Jestřábi dostali poté výhodu přesilové hry po faulu Slováka, kterou se jim povedlo využít v samém závěru střelou z hole Michala Černého. Uběhla minuta a dvanáct vteřin a hosté se radovali znovu. Gól vstřelil Vladimír Stejskal a Prostějov tak odskočil na dva góly. Obavy o to, aby se neopakoval kolaps z prvního venkovního utkání, odvrátili Jestřábi o další minutu a čtvrt později, když se do úniku opět dostal Vladimír Stejskal a zvýšil tak už na rozdíl tří gólů. Po této situaci už ve druhé třetině nepřekonatelný Kubáň opustil svou branku. Domácí měli dobrou šanci snížit v přesilovce pět na tři, ale o tu se sami připravili faulem Samiece a zbytek početní výhody Hanáci ubránili. V závěru tedy dostali dvojnásobnou početní výhodu hosté a využili ji beze zbytku, když se v padesáté deváté minutě potřetí prosadil Vladimír Stejskal a čtyřicet čtyři vteřin na to vstřelil osmý gól Jestřábů kapitán Lukáš Duba. Jestřábům se tak v dnešním zápase povedlo to, co je pálilo v utkání minulém, tedy využívání přesilovek a soupeře zdemolovali v závěrečném dějství šesti góly a přesouvají tak sérii k rozhodujícímu zápasu zpět do Prostějova.
Ohlasy trenérů
Radim Nečas (trenér Frýdku-Místku): První dvě třetiny, dokud jsme ještě stačili fyzicky, tak jsme odehráli podobný zápas jako ty dva poslední. Bohužel ve třetí třetině jsme dostali hned ve třicáte vteřině gól, tak psychické i fyzické síly ubývali, s rostoucím skóre už to bylo citelné. Dnes to rozhodl rozdíl ve fyzických silách, celé utkání jsme odehráli na pět obránců. Do Prostějova pojedem s tím, že chceme hrát poctivě zezadu, maximálně obětavě a pokusit se těžit z brejků, bude to ale o to těžší, že to bude po takovém vyčerpávajícím zápase. Prostějov je teď na tom lépe, ale my budeme bojovat.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Tak jak doma, jsme byli po celý zápas lepší, a znovu jsme se trápili v koncovce, naštěstí na začátku poslední třetiny nám to tam padlo. I přesilovky jsme dnes využíli a to je to, co nám v posledních dvou zápasech chybělo. Někteří na to mají jiný názor, ale já si myslím, že i minulý zápas jsme hráli velmi dobře, 63 střel mluví samo za sebe, dnes to bylo znovu kolem 60 střel. Hráčům jsem před třetí třetinou řekl, aby v té hře vydrželi a na Frýdku bylo vidět, že už trochu začel šlapat vodu. Musíme to hlavně potvrdit doma, jinak to tu ndes bylo vše zbytečné. Klukům to určitě zvedlo sebevědomí a výhoda je teď na naší straně, budeme hrát doma a přijde zase 1500 nebo 1800 lidí. Nebude to ale jednoduché, pokud nedáme góly, těžko vyhrajeme, bude to znovu boj a každý metr ledu. Pro Rozuma v brance jsme se rozhodli hned po minulém zápase, dívali jsme se na video a některé branky šly na vrub Ondrovi Kociánovi, bylo také potřeba dát šanci Kevinovi, myslím si, že na Technice podal excelentní výkon, takže jsme neměli co ztratit a šli jsme do toho s ním. Vítězná sestava se nemění, takže příští utkání půjdeme do brány znovu s Kevinem a toho Ondru tam můžeme kdykoliv během zápasu poslat.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře





  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.