NH Ostrava – Prostějov 80 - 96

vloženo: 09.03.2014           komentářů: 0

Aktuality: Poslední čtvrtina vyšla lépe Orlům
08 březen

Na severu Čech jsme prohráli ! Zápas s aktuálně druhým týmem tabulky a loňským vicemistrem měl opět ten správný náboj. Oba týmy doprovázely tábory věrných fanoušků, které byly hodně slyšet. K tomu takřka zaplněná ostravská hala a skvělý výkon domácích, kteří s favorizovaným soupeřem drželi krok až do 4. čtvrtiny. K vidění byla vynikající basketbalová bitva z obou stran, do níž, bohužel, nějak nezapadla jen trojice rozhodčích. A za svůj výkon to pořádně schytala především od domácích příznivců.

Zápasy s prostějovskými Orly měly v minulé sezoně často podobný průběh. Náš soupeř vlétl do utkání tak, jak mu to velí jeho název, a obvykle měl znatelný náskok hned po 1. čtvrtině. Tentokrát se však scénář z minulých duelů neopakoval. Ostravští drželi krok a zápas byl od prvních minut naprosto vyrovnaný. První čtvrtina byla ve znamení dvojek (22- 22), po 15. minutách byl stav 34-34, a na konci poločasu 46-49.

Z domácího týmu do přestávky výrazně čněla dvě jména – Filip Zbránek byl k neudržení. Za 20 minut dal 14 bodů, a to ještě zdaleka nebylo vše… Admir Alič proměnil všechny čtyři střely z perimetru a trenér Choleva jen nevěřícně kroutil hlavou. U Orlů do pauzy nikdo takto výrazně nevyčníval, ale zato hned 9 hráčů za poločas bodovalo.

Ani v 3. čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil a diváci s napětím sledovali skvělou basketbalovou podívanou. Tedy, až do doby, kdy se do ní rozhodli necitlivě zasáhnout rozhodčí. Ti odpískali během chvilky dva fauly domácí opoře Willmanovi. Především ten útočný, kdy se po něm loktem ohnal Kohout a faul sudí viděli na straně Willmana, byl přinejmenším hodně diskutabilní. Hosté se totiž právě na domácí oporu od prvních minut hodně zaměřili. A k údivu všech sudí viděli fauly právě jen na straně "ořezávaného" Willmana. Američan se po 22 odehraných minutách ( 2 útočných a 3 obraných faulech) musel odporoučet na lavičku. Jindy klidný hráč byl z verdiktů rozhodčích hodně rozezlený, stejně jako domácí kouč Medvecký a především domácí fanoušci. Ti byli spornými verdikty popuzeni o to víc, když sledovali na tvářích rozhodčích jen pobavené úsměvy.

Zbytek ostravského týmu tyto nepříznivé okamžiky ještě víc semkly. Po 3. čtvrtině byl náskok Orlů stále jen pětibodový (66-71). Pak přišly rozhodující trojky Marka a poté Slezáka, které definitivně zlomily domácí odpor. Následná a vcelku pochopitelná frustrace pak zapříčinila navýšení náskoku Orlů na konečných 16 bodů.

Jeden ze svých nejlepších výkonů vystřihl Filip Zbránek. Za více než 35 odehraných minut nasázel Orlům 26(!) bodů, získal 7 faulů a v domácím týmu byl jednoznačně mužem zápasu. Bohužel, Willman, tradiční to opora, mu pomoci nemohl, o něj se postarali rozhodčí…Takže zbyl dříč Admir Alič (16) a snajpr Luděk Jurečka (11). Další hráči se již přes desetibodovou hranici nedostali. Dlouhodobě se nedaří Janu Stehlíkovi, zápas nevyšel ani Ruachovi, a to bylo na palubovce hodně znát. Devatenáctiletý Jiří Dedek, který dosud sbíral jen občas tu a tam nějakou tu chvilinku, odehrál proti Orlům celých 14, 5 minuty, trefil 2 trojky a kouč Medvecký ho po zápase jen chválil.

Orli odehráli zápas jako sebevědomý tým, hodný svého postavení v tabulce, který jen občas měl tendenci panikařit. To vždy ve chvílích, kdy se domácí bodově dotahovali. Ale přece jen bylo znát, že hosté byli v průběhu zápasu ve vedení - byť minimálním - téměř 37 minut. Pět hráčů z deseti nasazených, dalo přes 10 bodů. Svěřenci trenéra Cholevy výrazně dominovali především na doskoku, kde měli velkou převahu a znatelně lepší byli i ve střelbě na 2 body.

NH Ostrava – Ariete Prostějov 80 - 96 (22-22, 46-49, 66-71)

Body: Zbránek 26 (7 F +, TH 6/6), Alič 16 (trojky 5/4), Jurečka 11, Číž 9, Dedek a Pelikán 6, Willman 4, Ruach 2 – Švrdlík 18, J. Bohačík a Slezák 17, Bratčenkov 14, Pandula 10, Marko 6, Nečas a Prášil 5.

Trojky 11-10, TH 22/21 – 31/22, Doskoky 19-37, Fauly 24-22.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.