> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NH Ostrava – Prostějov 80 - 96

vloženo: 09.03.2014           komentářů: 0


Aktuality: Poslední čtvrtina vyšla lépe Orlům
08 březen

Na severu Čech jsme prohráli ! Zápas s aktuálně druhým týmem tabulky a loňským vicemistrem měl opět ten správný náboj. Oba týmy doprovázely tábory věrných fanoušků, které byly hodně slyšet. K tomu takřka zaplněná ostravská hala a skvělý výkon domácích, kteří s favorizovaným soupeřem drželi krok až do 4. čtvrtiny. K vidění byla vynikající basketbalová bitva z obou stran, do níž, bohužel, nějak nezapadla jen trojice rozhodčích. A za svůj výkon to pořádně schytala především od domácích příznivců.

Zápasy s prostějovskými Orly měly v minulé sezoně často podobný průběh. Náš soupeř vlétl do utkání tak, jak mu to velí jeho název, a obvykle měl znatelný náskok hned po 1. čtvrtině. Tentokrát se však scénář z minulých duelů neopakoval. Ostravští drželi krok a zápas byl od prvních minut naprosto vyrovnaný. První čtvrtina byla ve znamení dvojek (22- 22), po 15. minutách byl stav 34-34, a na konci poločasu 46-49.


Z domácího týmu do přestávky výrazně čněla dvě jména – Filip Zbránek byl k neudržení. Za 20 minut dal 14 bodů, a to ještě zdaleka nebylo vše… Admir Alič proměnil všechny čtyři střely z perimetru a trenér Choleva jen nevěřícně kroutil hlavou. U Orlů do pauzy nikdo takto výrazně nevyčníval, ale zato hned 9 hráčů za poločas bodovalo.


Ani v 3. čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil a diváci s napětím sledovali skvělou basketbalovou podívanou. Tedy, až do doby, kdy se do ní rozhodli necitlivě zasáhnout rozhodčí. Ti odpískali během chvilky dva fauly domácí opoře Willmanovi. Především ten útočný, kdy se po něm loktem ohnal Kohout a faul sudí viděli na straně Willmana, byl přinejmenším hodně diskutabilní. Hosté se totiž právě na domácí oporu od prvních minut hodně zaměřili. A k údivu všech sudí viděli fauly právě jen na straně "ořezávaného" Willmana. Američan se po 22 odehraných minutách ( 2 útočných a 3 obraných faulech) musel odporoučet na lavičku. Jindy klidný hráč byl z verdiktů rozhodčích hodně rozezlený, stejně jako domácí kouč Medvecký a především domácí fanoušci. Ti byli spornými verdikty popuzeni o to víc, když sledovali na tvářích rozhodčích jen pobavené úsměvy.


Zbytek ostravského týmu tyto nepříznivé okamžiky ještě víc semkly. Po 3. čtvrtině byl náskok Orlů stále jen pětibodový (66-71). Pak přišly rozhodující trojky Marka a poté Slezáka, které definitivně zlomily domácí odpor. Následná a vcelku pochopitelná frustrace pak zapříčinila navýšení náskoku Orlů na konečných 16 bodů.


Jeden ze svých nejlepších výkonů vystřihl Filip Zbránek. Za více než 35 odehraných minut nasázel Orlům 26(!) bodů, získal 7 faulů a v domácím týmu byl jednoznačně mužem zápasu. Bohužel, Willman, tradiční to opora, mu pomoci nemohl, o něj se postarali rozhodčí…Takže zbyl dříč Admir Alič (16) a snajpr Luděk Jurečka (11). Další hráči se již přes desetibodovou hranici nedostali. Dlouhodobě se nedaří Janu Stehlíkovi, zápas nevyšel ani Ruachovi, a to bylo na palubovce hodně znát. Devatenáctiletý Jiří Dedek, který dosud sbíral jen občas tu a tam nějakou tu chvilinku, odehrál proti Orlům celých 14, 5 minuty, trefil 2 trojky a kouč Medvecký ho po zápase jen chválil.


Orli odehráli zápas jako sebevědomý tým, hodný svého postavení v tabulce, který jen občas měl tendenci panikařit. To vždy ve chvílích, kdy se domácí bodově dotahovali. Ale přece jen bylo znát, že hosté byli v průběhu zápasu ve vedení - byť minimálním - téměř 37 minut. Pět hráčů z deseti nasazených, dalo přes 10 bodů. Svěřenci trenéra Cholevy výrazně dominovali především na doskoku, kde měli velkou převahu a znatelně lepší byli i ve střelbě na 2 body.


NH Ostrava – Ariete Prostějov 80 - 96 (22-22, 46-49, 66-71)


Body: Zbránek 26 (7 F +, TH 6/6), Alič 16 (trojky 5/4), Jurečka 11, Číž 9, Dedek a Pelikán 6, Willman 4, Ruach 2 – Švrdlík 18, J. Bohačík a Slezák 17, Bratčenkov 14, Pandula 10, Marko 6, Nečas a Prášil 5.

Trojky 11-10, TH 22/21 – 31/22, Doskoky 19-37, Fauly 24-22.

autor: BK NH Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.