> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NH Ostrava – Prostějov 80 - 96

vloženo: 09.03.2014           komentářů: 0


Aktuality: Poslední čtvrtina vyšla lépe Orlům
08 březen

Na severu Čech jsme prohráli ! Zápas s aktuálně druhým týmem tabulky a loňským vicemistrem měl opět ten správný náboj. Oba týmy doprovázely tábory věrných fanoušků, které byly hodně slyšet. K tomu takřka zaplněná ostravská hala a skvělý výkon domácích, kteří s favorizovaným soupeřem drželi krok až do 4. čtvrtiny. K vidění byla vynikající basketbalová bitva z obou stran, do níž, bohužel, nějak nezapadla jen trojice rozhodčích. A za svůj výkon to pořádně schytala především od domácích příznivců.

Zápasy s prostějovskými Orly měly v minulé sezoně často podobný průběh. Náš soupeř vlétl do utkání tak, jak mu to velí jeho název, a obvykle měl znatelný náskok hned po 1. čtvrtině. Tentokrát se však scénář z minulých duelů neopakoval. Ostravští drželi krok a zápas byl od prvních minut naprosto vyrovnaný. První čtvrtina byla ve znamení dvojek (22- 22), po 15. minutách byl stav 34-34, a na konci poločasu 46-49.


Z domácího týmu do přestávky výrazně čněla dvě jména – Filip Zbránek byl k neudržení. Za 20 minut dal 14 bodů, a to ještě zdaleka nebylo vše… Admir Alič proměnil všechny čtyři střely z perimetru a trenér Choleva jen nevěřícně kroutil hlavou. U Orlů do pauzy nikdo takto výrazně nevyčníval, ale zato hned 9 hráčů za poločas bodovalo.


Ani v 3. čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil a diváci s napětím sledovali skvělou basketbalovou podívanou. Tedy, až do doby, kdy se do ní rozhodli necitlivě zasáhnout rozhodčí. Ti odpískali během chvilky dva fauly domácí opoře Willmanovi. Především ten útočný, kdy se po něm loktem ohnal Kohout a faul sudí viděli na straně Willmana, byl přinejmenším hodně diskutabilní. Hosté se totiž právě na domácí oporu od prvních minut hodně zaměřili. A k údivu všech sudí viděli fauly právě jen na straně "ořezávaného" Willmana. Američan se po 22 odehraných minutách ( 2 útočných a 3 obraných faulech) musel odporoučet na lavičku. Jindy klidný hráč byl z verdiktů rozhodčích hodně rozezlený, stejně jako domácí kouč Medvecký a především domácí fanoušci. Ti byli spornými verdikty popuzeni o to víc, když sledovali na tvářích rozhodčích jen pobavené úsměvy.


Zbytek ostravského týmu tyto nepříznivé okamžiky ještě víc semkly. Po 3. čtvrtině byl náskok Orlů stále jen pětibodový (66-71). Pak přišly rozhodující trojky Marka a poté Slezáka, které definitivně zlomily domácí odpor. Následná a vcelku pochopitelná frustrace pak zapříčinila navýšení náskoku Orlů na konečných 16 bodů.


Jeden ze svých nejlepších výkonů vystřihl Filip Zbránek. Za více než 35 odehraných minut nasázel Orlům 26(!) bodů, získal 7 faulů a v domácím týmu byl jednoznačně mužem zápasu. Bohužel, Willman, tradiční to opora, mu pomoci nemohl, o něj se postarali rozhodčí…Takže zbyl dříč Admir Alič (16) a snajpr Luděk Jurečka (11). Další hráči se již přes desetibodovou hranici nedostali. Dlouhodobě se nedaří Janu Stehlíkovi, zápas nevyšel ani Ruachovi, a to bylo na palubovce hodně znát. Devatenáctiletý Jiří Dedek, který dosud sbíral jen občas tu a tam nějakou tu chvilinku, odehrál proti Orlům celých 14, 5 minuty, trefil 2 trojky a kouč Medvecký ho po zápase jen chválil.


Orli odehráli zápas jako sebevědomý tým, hodný svého postavení v tabulce, který jen občas měl tendenci panikařit. To vždy ve chvílích, kdy se domácí bodově dotahovali. Ale přece jen bylo znát, že hosté byli v průběhu zápasu ve vedení - byť minimálním - téměř 37 minut. Pět hráčů z deseti nasazených, dalo přes 10 bodů. Svěřenci trenéra Cholevy výrazně dominovali především na doskoku, kde měli velkou převahu a znatelně lepší byli i ve střelbě na 2 body.


NH Ostrava – Ariete Prostějov 80 - 96 (22-22, 46-49, 66-71)


Body: Zbránek 26 (7 F +, TH 6/6), Alič 16 (trojky 5/4), Jurečka 11, Číž 9, Dedek a Pelikán 6, Willman 4, Ruach 2 – Švrdlík 18, J. Bohačík a Slezák 17, Bratčenkov 14, Pandula 10, Marko 6, Nečas a Prášil 5.

Trojky 11-10, TH 22/21 – 31/22, Doskoky 19-37, Fauly 24-22.

autor: BK NH Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.