> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Vyškov - 1. SK Prostějov 0:1

vloženo: 09.03.2014           komentářů: 1V předposledním přípravném utkání zvítězili naši fotbalisté ve Vyškově 1:0 gólem Martina Hirsche z prvního poločasu.

Díky „exkluzivnímu“ počasí mohla obě mužstva využít příležitosti hrát na přírodní trávě, což je samozřejmě výhodné pro adaptaci na standardní jarní podmínky. Zato naše sestava vykazovala opět nestandardní rysy, vysvětlení se nabízelo při pohledu na další hráče v civilu. „Takovou zimní přípravu jsem snad ještě nezažil, nejde jen o samotné zápasy, ale nekončícími absencemi jsou pochopitelně narušeny i tréninky“, kroutil hlavou trenér František Jura a dal se do vysvětlování: „Bureš má ruku v dlaze, naštěstí nic zlomeného, ozvaly se šlachy; Pavel Hloch stále léčí třísla, odhadnout, kdy bude k dispozici, se fakt nedá; Soušek bere antibiotika, a aby toho nebylo málo, Zelenka doplatil včera při tréninku na přílišné zaujetí spoluhráčů a odnesl si nateklý kotník.“ Ještě že už jsou vyléčení Rus s Jiroušem, který nastoupil na hrotu tentokrát s Machálkem.

Toto příjmení mělo dnešnímu duelu dominovat – na prostějovské straně syn Tomáš, jeho otec na lavičce Vyškova a v dresu domácích jmenovec Milan, jinak kmenový hráč Prostějova. I z toho ale sešlo... Milan se přišel na zápas pouze podívat s rukou na pásce. „V přípravě s Kojetínem minulý víkend jsem po souboji s příliš nabuzeným protihráčem spadl na trávník nešťastně na rameno, následovala okamžitá operace. Výsledkem je dvouměsíční pauza,“ osvětlil nepříjemný zážitek a neradostnou prognózu Milan Machálek.

Domácí přesto vlétli do utkání bez ostychu a v prvních pěti minutách využili teprve sehrávající se obranu s novou stoperskou dvojicí Zatloukal-Pavlík ke dvěma nebezpečným střelám z bezprostřední blízkosti Kofroňovy branky. V 7. min. to byl naopak Machálek, který aktivně napadal soupeřovu rozehrávku, získal míč a jeho střelu vytěsnil gólman domácích nad břevno. Po dvaceti minutách to byl opět Machálek, který pohotově uvolnil Hirsche, ten se nezalekl několika soupeřových hráčů, z nichž si udělal slalomové branky, a podél brankáře poslal míč do sítě. Našim se tak podařilo efektivně využít své příležitosti, jinak totiž domácí lépe kombinovali, finální fáze jim ale příliš nefungovala. Těsně před přestávkou vyrazil nebezpečnou střelu Kofroň, který s přehledem držel čisté konto.

Další pohotový zákrok předvedl prostějovský gólman v 56. min., kdy odvrátil dobrou příležitost vyškovských na roh. Prakticky z protiútoku měl druhý gól na kopačce Jirouš, jeho křížnou střelu vyrazil na roh pro změnu gólman domácích. V 70. min. se prezentoval pěknou realizací přímého kopu Fládr, který o tři minuty později naservíroval zleva balón střídajícímu Rusovi, jeho hlavička ale mířila nad bránu. Poslední čtvrthodina se odehrála v poklidném tempu, domácí na vyrovnání už neměli dostatek sil. Naopak zvýraznit mohl vítězství žlutočerných Marek Hloch, jeho dorážku z úhlu ale vyškovský brankář zlikvidoval.

Hlasy po utkání

František Jura tentokrát vyzdvihl výkon dvou hráčů, Kofroně v brance a Zatloukala na netradičním místě stopera. „Zpočátku jsme některé situace neřešili dobře, ale i s ohledem na soupeře bych řekl, že hra byla kvalitní, šance byly na obou stranách. Na soupeře jsme byli připraveni, znali jsme samozřejmě jeho běhavý styl a herní kvalitu, z tohoto pohledu jsem s výkonem spokojen,“ shrnul dojmy z utkání náš kouč. „O přestávce jsme upozorňovali na některé herní nedostatky při přechodové fázi, rotace hráčů příliš nefungovala. Ve druhé půli ale přinesli střídající hráči do hry nejen větší nasazení a agresivitu, ale i kvalitu. Nerozehrávali zbrkle, dokázali podržet balón, takže na druhou stranu jsme si ověřili, že kádr máme dostatečně široký na to, abychom dokázali řešit i nečekané výpadky některých opor,“ potěšil Juru výkon střídajících dorostenců.

„Táta bude dvojnásobně smutný,“ konstatoval po zápase Tomáš Machálek. „Jednak z výsledku samotného, jednak z faktu, že jsem se opět neprosadil, klidně by mi „odpustil“ i tři góly,“ připomněl Tomáš svůj rozhovor pro Večerník před dvěma týdny. Jeho otec to nepřímo potvrdil. „S herním projevem svého týmu jsem spokojen, s výsledkem samozřejmě ne. Prvních dvacet minut jsme měli jednoznačnou převahu, pak jsme si nechali dát gól a druhý poločas byl už poměrně hektický, přičemž nám v závěru odcházela fyzička,“ konstatoval trenér Machálek.

„Přestože jsem dal gól, moc dobrý dojem z předvedené hry nemám,“ reagoval na gratulaci jediný střelec utkání Martin Hirsch. „Stále se nám nedaří převést na hřiště pokyny trenérů, nedokážu posoudit, čím to může být. Každopádně máme ještě dva týdny na to, abychom byli na Kroměříž připraveni. Bude záležet i na tom, jak se nám vydaří generálka příští týden s Přerovem, bude to asi taky běhavý soupeř s mladým týmem, který nás prověří; po celé zimě strávené na cizích hřištích bychom se také rádi uvedli dobře na domácím stadionu,“ pozval na nadcházející domácí zápasy prostějovské fotbalové fanoušky Hirsch.

MFK Vyškov – 1. SK Prostějov 0:1 (0:1)
Branka: 21. Hirsch
ŽK: Machálek

Sestava 1. SK Prostějov: Kofroň (76. Klimeš) – Hirsch (76. M. Hloch), Pavlík, Zatloukal, Krejčíř (53. Rus) – Pančochář (60. Petržela), Mazouch, Fládr (76. Novák), Krč – Machálek (68. Šteigl), Jirouš. Trenér: F. Jura.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.