Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Vyškov - 1. SK Prostějov 0:1

vloženo: 09.03.2014           komentářů: 1

V předposledním přípravném utkání zvítězili naši fotbalisté ve Vyškově 1:0 gólem Martina Hirsche z prvního poločasu.

Díky „exkluzivnímu“ počasí mohla obě mužstva využít příležitosti hrát na přírodní trávě, což je samozřejmě výhodné pro adaptaci na standardní jarní podmínky. Zato naše sestava vykazovala opět nestandardní rysy, vysvětlení se nabízelo při pohledu na další hráče v civilu. „Takovou zimní přípravu jsem snad ještě nezažil, nejde jen o samotné zápasy, ale nekončícími absencemi jsou pochopitelně narušeny i tréninky“, kroutil hlavou trenér František Jura a dal se do vysvětlování: „Bureš má ruku v dlaze, naštěstí nic zlomeného, ozvaly se šlachy; Pavel Hloch stále léčí třísla, odhadnout, kdy bude k dispozici, se fakt nedá; Soušek bere antibiotika, a aby toho nebylo málo, Zelenka doplatil včera při tréninku na přílišné zaujetí spoluhráčů a odnesl si nateklý kotník.“ Ještě že už jsou vyléčení Rus s Jiroušem, který nastoupil na hrotu tentokrát s Machálkem.

Toto příjmení mělo dnešnímu duelu dominovat – na prostějovské straně syn Tomáš, jeho otec na lavičce Vyškova a v dresu domácích jmenovec Milan, jinak kmenový hráč Prostějova. I z toho ale sešlo... Milan se přišel na zápas pouze podívat s rukou na pásce. „V přípravě s Kojetínem minulý víkend jsem po souboji s příliš nabuzeným protihráčem spadl na trávník nešťastně na rameno, následovala okamžitá operace. Výsledkem je dvouměsíční pauza,“ osvětlil nepříjemný zážitek a neradostnou prognózu Milan Machálek.

Domácí přesto vlétli do utkání bez ostychu a v prvních pěti minutách využili teprve sehrávající se obranu s novou stoperskou dvojicí Zatloukal-Pavlík ke dvěma nebezpečným střelám z bezprostřední blízkosti Kofroňovy branky. V 7. min. to byl naopak Machálek, který aktivně napadal soupeřovu rozehrávku, získal míč a jeho střelu vytěsnil gólman domácích nad břevno. Po dvaceti minutách to byl opět Machálek, který pohotově uvolnil Hirsche, ten se nezalekl několika soupeřových hráčů, z nichž si udělal slalomové branky, a podél brankáře poslal míč do sítě. Našim se tak podařilo efektivně využít své příležitosti, jinak totiž domácí lépe kombinovali, finální fáze jim ale příliš nefungovala. Těsně před přestávkou vyrazil nebezpečnou střelu Kofroň, který s přehledem držel čisté konto.

Další pohotový zákrok předvedl prostějovský gólman v 56. min., kdy odvrátil dobrou příležitost vyškovských na roh. Prakticky z protiútoku měl druhý gól na kopačce Jirouš, jeho křížnou střelu vyrazil na roh pro změnu gólman domácích. V 70. min. se prezentoval pěknou realizací přímého kopu Fládr, který o tři minuty později naservíroval zleva balón střídajícímu Rusovi, jeho hlavička ale mířila nad bránu. Poslední čtvrthodina se odehrála v poklidném tempu, domácí na vyrovnání už neměli dostatek sil. Naopak zvýraznit mohl vítězství žlutočerných Marek Hloch, jeho dorážku z úhlu ale vyškovský brankář zlikvidoval.

Hlasy po utkání

František Jura tentokrát vyzdvihl výkon dvou hráčů, Kofroně v brance a Zatloukala na netradičním místě stopera. „Zpočátku jsme některé situace neřešili dobře, ale i s ohledem na soupeře bych řekl, že hra byla kvalitní, šance byly na obou stranách. Na soupeře jsme byli připraveni, znali jsme samozřejmě jeho běhavý styl a herní kvalitu, z tohoto pohledu jsem s výkonem spokojen,“ shrnul dojmy z utkání náš kouč. „O přestávce jsme upozorňovali na některé herní nedostatky při přechodové fázi, rotace hráčů příliš nefungovala. Ve druhé půli ale přinesli střídající hráči do hry nejen větší nasazení a agresivitu, ale i kvalitu. Nerozehrávali zbrkle, dokázali podržet balón, takže na druhou stranu jsme si ověřili, že kádr máme dostatečně široký na to, abychom dokázali řešit i nečekané výpadky některých opor,“ potěšil Juru výkon střídajících dorostenců.

„Táta bude dvojnásobně smutný,“ konstatoval po zápase Tomáš Machálek. „Jednak z výsledku samotného, jednak z faktu, že jsem se opět neprosadil, klidně by mi „odpustil“ i tři góly,“ připomněl Tomáš svůj rozhovor pro Večerník před dvěma týdny. Jeho otec to nepřímo potvrdil. „S herním projevem svého týmu jsem spokojen, s výsledkem samozřejmě ne. Prvních dvacet minut jsme měli jednoznačnou převahu, pak jsme si nechali dát gól a druhý poločas byl už poměrně hektický, přičemž nám v závěru odcházela fyzička,“ konstatoval trenér Machálek.

„Přestože jsem dal gól, moc dobrý dojem z předvedené hry nemám,“ reagoval na gratulaci jediný střelec utkání Martin Hirsch. „Stále se nám nedaří převést na hřiště pokyny trenérů, nedokážu posoudit, čím to může být. Každopádně máme ještě dva týdny na to, abychom byli na Kroměříž připraveni. Bude záležet i na tom, jak se nám vydaří generálka příští týden s Přerovem, bude to asi taky běhavý soupeř s mladým týmem, který nás prověří; po celé zimě strávené na cizích hřištích bychom se také rádi uvedli dobře na domácím stadionu,“ pozval na nadcházející domácí zápasy prostějovské fotbalové fanoušky Hirsch.

MFK Vyškov – 1. SK Prostějov 0:1 (0:1)
Branka: 21. Hirsch
ŽK: Machálek

Sestava 1. SK Prostějov: Kofroň (76. Klimeš) – Hirsch (76. M. Hloch), Pavlík, Zatloukal, Krejčíř (53. Rus) – Pančochář (60. Petržela), Mazouch, Fládr (76. Novák), Krč – Machálek (68. Šteigl), Jirouš. Trenér: F. Jura.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.