> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Rómské děti demolují nemocnici

vloženo: 21.11.2008           komentářů: 4

Roztřískané nádobí, počmárané stěny, zničené teploměry a další spoušť za sebou nechává již týden několik dětí a výrostků na infekčním oddělení nemocnice v Prostějově. Pustošení dosáhlo takové míry, že nemocnice povolala v pátek dopoledne na pomoc policii.

21. 11. 2008 13:28 - PROSTĚJOV
"Dnes dopoledne jsme podali na oddělení policie v Prostějově oznámení, protože škody narůstají a chování dětí a výrostků v nemocnici již překročilo všechny meze,“ řekl v pátek dopoledne mluvčí nemocnice Tomáš Želázko.

Želázko uvedl, že děti jsou ze sociálně slabých a problémových rodin. Na infekčním oddělení se léčí kvůli žloutence.

Policisté na uzavřené oddělení stejně nemohou

"Zatím o podaném oznámení nemám informaci,“ řekla mluvčí prostějovské policie Alena Nedělníková. "Ale jestli takový podnět přišel, určitě se jím budeme zabývat,“ uvedla Nedělníková.

Policisté však sotva budou moci zasáhnout přímo na pokojích uzavřeného oddělení, kde jsou pacienti s vysoce nebezpečnou infekční nemocí. "Přímo na oddělení policisté vstoupit nemohou, budou se zabývat podklady, které od zdravotníků dostanou. Určitě existuje soupis škod a jsou známi pachatelé,“ dodala policejní mluvčí.

Nadávají sestrám a ničí zařízení
Mezitím se ve třech pokojích děti baví sprostými nadávkami zdravotním sestrám a doktorům. Pokud se jim chce na záchod, vymočí se do kouta. Byť nemocnice posílila služby, zpustošené pokoje vypadají jako obraz zkázy, i když se v nich třeba desetkrát za den uklízelo.

Když už není co rozbít, vydovádí se výrostci trháním prostěradel a povlečení. "Výše škod jde do tisíců korun. Žaluzie se budou opravovat dodatečně, pokoje budeme muset po těchto pacientech znovu vymalovat,“ naznačil Želázko.

Kdy utrpení nemocnice skončí, zatím není jasné. Záleží na době léčení, k té se zatím lékaři nevyjádřili.

Jiří Růžička,Právo 21.11.2008

http://www.novinky.cz/clanek/154918-deti-se-zloutenkou-demoluji-nemocnici-lekari-zavolali-policii.html


autor: Jiří Růžička,Právo

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.