> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava For Model

vloženo: 14.03.2014           komentářů: 0


Na výstavě For Model nechybí ani unikátní tank z Bohuňovic

Unikátní tank z 30. let minulého století, který si doma postavili dva nadšenci z Bohuňovic na Olomoucku, nebude chybět na výstavě For Model, která začíná v pátek na Výstavišti Flora Olomouc. V tuzemských poměrech mimořádné dílo zaujalo i Českou televizi, která minulý měsíc odvysílala o tanku a jeho konstruktérech jeden díl pořadu Toulavá kamera.

Luděk Fiala a jeho švagr Lubomír Smolinský strávili při výrově tanku úctyhodných sedm let života. Chtěli přijít s něčím netradičním, co nemá každý sběratel. Podmínkou bylo, že se replika musí vlézt do garáže a že originál vyrobila česká firma. Proto nakonec padla volba na průzkumný tančík AH-IV R1, který v letech 1936 až 1938 produkovala firma Praga. Rodinná konstruktérská dvojice se musela při práci spolehnout pouze na fotografie z katalogu, na světě totiž neexistuje jediný dochovaný exemplář ani projektová dokumentace. Dvoumístný tank vybavený dvěma kulomety, který má výkon motoru jako řadová Škoda Fabia, jistě potěší každého fandu modelářství i vojenské historie.

Výstava For Model, která se koná v nově otevřeném pavilónu A od 14. do 16. března, nabídne sbírky všeho druhu, kuriozity, hry, pokusy, hračky, modely, repliky, soutěže a spoustu zábavy pro malé i velké. Výstava je otevřena v pátek a sobotu od 9.00 do 18.00 hodin, v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.