> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava For Model

vloženo: 14.03.2014           komentářů: 0


Na výstavě For Model nechybí ani unikátní tank z Bohuňovic

Unikátní tank z 30. let minulého století, který si doma postavili dva nadšenci z Bohuňovic na Olomoucku, nebude chybět na výstavě For Model, která začíná v pátek na Výstavišti Flora Olomouc. V tuzemských poměrech mimořádné dílo zaujalo i Českou televizi, která minulý měsíc odvysílala o tanku a jeho konstruktérech jeden díl pořadu Toulavá kamera.

Luděk Fiala a jeho švagr Lubomír Smolinský strávili při výrově tanku úctyhodných sedm let života. Chtěli přijít s něčím netradičním, co nemá každý sběratel. Podmínkou bylo, že se replika musí vlézt do garáže a že originál vyrobila česká firma. Proto nakonec padla volba na průzkumný tančík AH-IV R1, který v letech 1936 až 1938 produkovala firma Praga. Rodinná konstruktérská dvojice se musela při práci spolehnout pouze na fotografie z katalogu, na světě totiž neexistuje jediný dochovaný exemplář ani projektová dokumentace. Dvoumístný tank vybavený dvěma kulomety, který má výkon motoru jako řadová Škoda Fabia, jistě potěší každého fandu modelářství i vojenské historie.

Výstava For Model, která se koná v nově otevřeném pavilónu A od 14. do 16. března, nabídne sbírky všeho druhu, kuriozity, hry, pokusy, hračky, modely, repliky, soutěže a spoustu zábavy pro malé i velké. Výstava je otevřena v pátek a sobotu od 9.00 do 18.00 hodin, v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.