> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava For Model

vloženo: 14.03.2014           komentářů: 0


Na výstavě For Model nechybí ani unikátní tank z Bohuňovic

Unikátní tank z 30. let minulého století, který si doma postavili dva nadšenci z Bohuňovic na Olomoucku, nebude chybět na výstavě For Model, která začíná v pátek na Výstavišti Flora Olomouc. V tuzemských poměrech mimořádné dílo zaujalo i Českou televizi, která minulý měsíc odvysílala o tanku a jeho konstruktérech jeden díl pořadu Toulavá kamera.

Luděk Fiala a jeho švagr Lubomír Smolinský strávili při výrově tanku úctyhodných sedm let života. Chtěli přijít s něčím netradičním, co nemá každý sběratel. Podmínkou bylo, že se replika musí vlézt do garáže a že originál vyrobila česká firma. Proto nakonec padla volba na průzkumný tančík AH-IV R1, který v letech 1936 až 1938 produkovala firma Praga. Rodinná konstruktérská dvojice se musela při práci spolehnout pouze na fotografie z katalogu, na světě totiž neexistuje jediný dochovaný exemplář ani projektová dokumentace. Dvoumístný tank vybavený dvěma kulomety, který má výkon motoru jako řadová Škoda Fabia, jistě potěší každého fandu modelářství i vojenské historie.

Výstava For Model, která se koná v nově otevřeném pavilónu A od 14. do 16. března, nabídne sbírky všeho druhu, kuriozity, hry, pokusy, hračky, modely, repliky, soutěže a spoustu zábavy pro malé i velké. Výstava je otevřena v pátek a sobotu od 9.00 do 18.00 hodin, v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.