> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BC Kolín - Ariete Prostějov 86:75

vloženo: 16.03.2014           komentářů: 0

Body Kolína: Horák Ladislav 18, Ličartovský Štefan 18, Field Richard 17, Zuzák Stanislav 12, Mitchell Ashton 10, Lewis Jeremy Matthew 7, Machač David 4, Djukanovič Djukan 0, Holý Petr 0, Sýkora Martin 0

Body Prostějova: Nečas Radek 16, Bratčenkov Vojtěch 11, Slezák Pavel 11, Marko Roman 10, Švrdlík Kamil 10, Prášil Jaroslav 9, Pandula Dušan 4, Bohačík Jaromír 2, Kratochvíl Jan 2, Polášek Rudolf 0

Průběh: 17:19, 35:42, 62:56
Střelba za 3b.: 24/8:27/10
Střelba za 2b.: 39/20:38/21
TH: 25/22:4/3
Doskoky: 35:34
Chyby: 14:26
Rozhodčí: Hruša Petr, Kučerová Ilona, Karásek Jan(
Komisař: Matějček Josef
Nejlepší hráč: Horák Ladislav
Diváci: 500

Komentář:

Kolín vybojoval třetí vítězství v řadě, když v hale Spojů porazil druhý Prostějov. Stále je na osmém místě a od sedmé Ostravy, která dnes přehrála Brno, ho dělí jedna výhra.

Kolíňáci s favoritem utkání hned od začátku drželi krok. Po úvodní desetiminutovce prohrávali jen o 2 body. Ve druhé čtvrtině se jejich ztráta vyšplhala až na 10 bodů. Více už Prostějovu nedovolili. Po trojce Standy Zuzáka byl stav 27:31. Štefan Ličartovský ještě snížil na 2 body. Do poločasu ale Prostějov odskočil na 35:42.

Třetí čtvrtinu ovládl Kolín. Díky devítibodové šňůře otočil nepříznivý vývoj utkání. Poprvé se dostal do vedení v 6. minutě trojkou Štefana Ličartovského. Po koších Ashtona Mitchella, Ládi Horáka a Richarda Fielda vedl domácí tým 57:51. Po třiceti minutách svítil na tabuli 62:56.

V poslední čtvrtině nabírala hra Kolína na obrátkách. Jeho hráči byli k nezastavení. Po necelých třech minutách měli už patnáctibodový náskok. Potom vsadili hosté na střelbu trojek a přiblížili se na 76:70. Ale závěrečné minuty patřily domácím borcům, kteří přesně stříleli trestné hody. Jejich vedení se vyšplhalo na 11 bodů. Kolín si připsal šestnácté vítězství.

Nejlepším Hráčem utkání byl vyhlášen Láďa Horák. S validitou 26 byl nejužitečnějším hráčem, když zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků. Stejný počet bodů nastřílel také Štefan Ličartovský. Richard Field si připsal o bod méně. Standa Zuzák přidal 12 bodů a 5 doskoků, Ashton Mitchell 10 bodů a 6 asistencí.

Fotogalerie z utkání (autor Prokop Bělina) ... zde

NÁZORY PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC Farfallino Kolín):
„Děkuji za gratulaci. My jsme dneska vyhráli díky dobré obraně, protože Prostějov je výborný tým s výbornými jednotlivci, kteří jsou schopni dát koš z jakékoliv pozice jakýmkoliv způsobem. Snažili jsme se to nějakým způsobem ubránit. Dařilo se nám to a vycházeli jsme toho do dobrého útoku, nebo i do rychlého protiútoku. Dali jsme několik jednoduchých košů. I druhý poločas byl vynikající. Hráli jsme velmi dobře. Kluci bojovali. Vypadalo to, že chceme víc vyhrát než Prostějov. Posledních sedm osm utkání s Prostějovem jsme prohráli o více než 20 bodů. Třeba čekali, že to bude dneska stejné. Pro nás to dobře dopadlo. Z vítězství mám velkou radost. Děkuji diváků, že přišli po minulém zápase s Jindřichovým Hradcem. Jejich podpora nám moc pomohla."

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov):
„Gratuluji domácím. Vítězství si zasloužili, byli daleko agresivnější. Hru postupem času zpřesňovali. Dostávali nás pod velký tlak. My jsme byli nedůrazní a nekoncentrovaní. Vypadávaly nám balóny. Už jsme se z toho nedokázali vyhrabat. Velký problém nastal ve třetí části, kdy jsme dostali 4 trojky. Rozehrál se Ličartovský a Láďa Horák, který měl důležité doskoky i střely. Tam jsme to pod košem asi prohráli. Když jsme měli fauly a byli jsme menší, prohrávali jsme souboje a důležité balóny v obraně i v útoku. V poslední části jsme se to snažili zkorigovat menší sestavou a vabank střelbou za 3 body. To se nám částečně dařilo, ale na rozjetý Kolín tady doma už to nestačilo."

autor: BC Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.