> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BC Kolín - Ariete Prostějov 86:75

vloženo: 16.03.2014           komentářů: 0

Body Kolína: Horák Ladislav 18, Ličartovský Štefan 18, Field Richard 17, Zuzák Stanislav 12, Mitchell Ashton 10, Lewis Jeremy Matthew 7, Machač David 4, Djukanovič Djukan 0, Holý Petr 0, Sýkora Martin 0

Body Prostějova: Nečas Radek 16, Bratčenkov Vojtěch 11, Slezák Pavel 11, Marko Roman 10, Švrdlík Kamil 10, Prášil Jaroslav 9, Pandula Dušan 4, Bohačík Jaromír 2, Kratochvíl Jan 2, Polášek Rudolf 0

Průběh: 17:19, 35:42, 62:56
Střelba za 3b.: 24/8:27/10
Střelba za 2b.: 39/20:38/21
TH: 25/22:4/3
Doskoky: 35:34
Chyby: 14:26
Rozhodčí: Hruša Petr, Kučerová Ilona, Karásek Jan(
Komisař: Matějček Josef
Nejlepší hráč: Horák Ladislav
Diváci: 500

Komentář:

Kolín vybojoval třetí vítězství v řadě, když v hale Spojů porazil druhý Prostějov. Stále je na osmém místě a od sedmé Ostravy, která dnes přehrála Brno, ho dělí jedna výhra.

Kolíňáci s favoritem utkání hned od začátku drželi krok. Po úvodní desetiminutovce prohrávali jen o 2 body. Ve druhé čtvrtině se jejich ztráta vyšplhala až na 10 bodů. Více už Prostějovu nedovolili. Po trojce Standy Zuzáka byl stav 27:31. Štefan Ličartovský ještě snížil na 2 body. Do poločasu ale Prostějov odskočil na 35:42.

Třetí čtvrtinu ovládl Kolín. Díky devítibodové šňůře otočil nepříznivý vývoj utkání. Poprvé se dostal do vedení v 6. minutě trojkou Štefana Ličartovského. Po koších Ashtona Mitchella, Ládi Horáka a Richarda Fielda vedl domácí tým 57:51. Po třiceti minutách svítil na tabuli 62:56.

V poslední čtvrtině nabírala hra Kolína na obrátkách. Jeho hráči byli k nezastavení. Po necelých třech minutách měli už patnáctibodový náskok. Potom vsadili hosté na střelbu trojek a přiblížili se na 76:70. Ale závěrečné minuty patřily domácím borcům, kteří přesně stříleli trestné hody. Jejich vedení se vyšplhalo na 11 bodů. Kolín si připsal šestnácté vítězství.

Nejlepším Hráčem utkání byl vyhlášen Láďa Horák. S validitou 26 byl nejužitečnějším hráčem, když zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků. Stejný počet bodů nastřílel také Štefan Ličartovský. Richard Field si připsal o bod méně. Standa Zuzák přidal 12 bodů a 5 doskoků, Ashton Mitchell 10 bodů a 6 asistencí.

Fotogalerie z utkání (autor Prokop Bělina) ... zde

NÁZORY PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC Farfallino Kolín):
„Děkuji za gratulaci. My jsme dneska vyhráli díky dobré obraně, protože Prostějov je výborný tým s výbornými jednotlivci, kteří jsou schopni dát koš z jakékoliv pozice jakýmkoliv způsobem. Snažili jsme se to nějakým způsobem ubránit. Dařilo se nám to a vycházeli jsme toho do dobrého útoku, nebo i do rychlého protiútoku. Dali jsme několik jednoduchých košů. I druhý poločas byl vynikající. Hráli jsme velmi dobře. Kluci bojovali. Vypadalo to, že chceme víc vyhrát než Prostějov. Posledních sedm osm utkání s Prostějovem jsme prohráli o více než 20 bodů. Třeba čekali, že to bude dneska stejné. Pro nás to dobře dopadlo. Z vítězství mám velkou radost. Děkuji diváků, že přišli po minulém zápase s Jindřichovým Hradcem. Jejich podpora nám moc pomohla."

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov):
„Gratuluji domácím. Vítězství si zasloužili, byli daleko agresivnější. Hru postupem času zpřesňovali. Dostávali nás pod velký tlak. My jsme byli nedůrazní a nekoncentrovaní. Vypadávaly nám balóny. Už jsme se z toho nedokázali vyhrabat. Velký problém nastal ve třetí části, kdy jsme dostali 4 trojky. Rozehrál se Ličartovský a Láďa Horák, který měl důležité doskoky i střely. Tam jsme to pod košem asi prohráli. Když jsme měli fauly a byli jsme menší, prohrávali jsme souboje a důležité balóny v obraně i v útoku. V poslední části jsme se to snažili zkorigovat menší sestavou a vabank střelbou za 3 body. To se nám částečně dařilo, ale na rozjetý Kolín tady doma už to nestačilo."

autor: BC Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.