> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BC Kolín - Ariete Prostějov 86:75

vloženo: 16.03.2014           komentářů: 0

Body Kolína: Horák Ladislav 18, Ličartovský Štefan 18, Field Richard 17, Zuzák Stanislav 12, Mitchell Ashton 10, Lewis Jeremy Matthew 7, Machač David 4, Djukanovič Djukan 0, Holý Petr 0, Sýkora Martin 0

Body Prostějova: Nečas Radek 16, Bratčenkov Vojtěch 11, Slezák Pavel 11, Marko Roman 10, Švrdlík Kamil 10, Prášil Jaroslav 9, Pandula Dušan 4, Bohačík Jaromír 2, Kratochvíl Jan 2, Polášek Rudolf 0

Průběh: 17:19, 35:42, 62:56
Střelba za 3b.: 24/8:27/10
Střelba za 2b.: 39/20:38/21
TH: 25/22:4/3
Doskoky: 35:34
Chyby: 14:26
Rozhodčí: Hruša Petr, Kučerová Ilona, Karásek Jan(
Komisař: Matějček Josef
Nejlepší hráč: Horák Ladislav
Diváci: 500

Komentář:

Kolín vybojoval třetí vítězství v řadě, když v hale Spojů porazil druhý Prostějov. Stále je na osmém místě a od sedmé Ostravy, která dnes přehrála Brno, ho dělí jedna výhra.

Kolíňáci s favoritem utkání hned od začátku drželi krok. Po úvodní desetiminutovce prohrávali jen o 2 body. Ve druhé čtvrtině se jejich ztráta vyšplhala až na 10 bodů. Více už Prostějovu nedovolili. Po trojce Standy Zuzáka byl stav 27:31. Štefan Ličartovský ještě snížil na 2 body. Do poločasu ale Prostějov odskočil na 35:42.

Třetí čtvrtinu ovládl Kolín. Díky devítibodové šňůře otočil nepříznivý vývoj utkání. Poprvé se dostal do vedení v 6. minutě trojkou Štefana Ličartovského. Po koších Ashtona Mitchella, Ládi Horáka a Richarda Fielda vedl domácí tým 57:51. Po třiceti minutách svítil na tabuli 62:56.

V poslední čtvrtině nabírala hra Kolína na obrátkách. Jeho hráči byli k nezastavení. Po necelých třech minutách měli už patnáctibodový náskok. Potom vsadili hosté na střelbu trojek a přiblížili se na 76:70. Ale závěrečné minuty patřily domácím borcům, kteří přesně stříleli trestné hody. Jejich vedení se vyšplhalo na 11 bodů. Kolín si připsal šestnácté vítězství.

Nejlepším Hráčem utkání byl vyhlášen Láďa Horák. S validitou 26 byl nejužitečnějším hráčem, když zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků. Stejný počet bodů nastřílel také Štefan Ličartovský. Richard Field si připsal o bod méně. Standa Zuzák přidal 12 bodů a 5 doskoků, Ashton Mitchell 10 bodů a 6 asistencí.

Fotogalerie z utkání (autor Prokop Bělina) ... zde

NÁZORY PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC Farfallino Kolín):
„Děkuji za gratulaci. My jsme dneska vyhráli díky dobré obraně, protože Prostějov je výborný tým s výbornými jednotlivci, kteří jsou schopni dát koš z jakékoliv pozice jakýmkoliv způsobem. Snažili jsme se to nějakým způsobem ubránit. Dařilo se nám to a vycházeli jsme toho do dobrého útoku, nebo i do rychlého protiútoku. Dali jsme několik jednoduchých košů. I druhý poločas byl vynikající. Hráli jsme velmi dobře. Kluci bojovali. Vypadalo to, že chceme víc vyhrát než Prostějov. Posledních sedm osm utkání s Prostějovem jsme prohráli o více než 20 bodů. Třeba čekali, že to bude dneska stejné. Pro nás to dobře dopadlo. Z vítězství mám velkou radost. Děkuji diváků, že přišli po minulém zápase s Jindřichovým Hradcem. Jejich podpora nám moc pomohla."

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov):
„Gratuluji domácím. Vítězství si zasloužili, byli daleko agresivnější. Hru postupem času zpřesňovali. Dostávali nás pod velký tlak. My jsme byli nedůrazní a nekoncentrovaní. Vypadávaly nám balóny. Už jsme se z toho nedokázali vyhrabat. Velký problém nastal ve třetí části, kdy jsme dostali 4 trojky. Rozehrál se Ličartovský a Láďa Horák, který měl důležité doskoky i střely. Tam jsme to pod košem asi prohráli. Když jsme měli fauly a byli jsme menší, prohrávali jsme souboje a důležité balóny v obraně i v útoku. V poslední části jsme se to snažili zkorigovat menší sestavou a vabank střelbou za 3 body. To se nám částečně dařilo, ale na rozjetý Kolín tady doma už to nestačilo."

autor: BC Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.