> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1. SK Prostějov příprava.....

vloženo: 16.03.2014           komentářů: 0

1. SK Prostějov - 1. FC Viktorie Přerov 2:1


V generálce na start jarní části MSFL zvítězili naši fotbalisté nad divizním Přerovem 2:1 góly Jirouše a Zelenky.

Trenér František Jura měl konečně k dispozici většinu hráčů, v civilu zůstal pouze Pavel Hloch, u něhož léčba zraněných třísel příliš nepokročila. Na pozici stopera se tedy opět představil Zatloukal, do zálohy byl už připraven Zelenka stejně jako Soušek, který doléčil virózu. Do útoku se postavil vedle Jirouše Machálek.

Naši mohli vést už po necelých třech minutách utkání, které zkušeně vedl jako hlavní sudí Pavel Peřina. Jirouš ani po něm Krč však nepropasírovali míč za záda přerovského gólmana Švédy. O necelých deset minut později vyslal Hirsch do slibné pozice Machálka, ten však zprava z ostrého úhlu pouze vyprášil Švédovy rukavice. Z následného rohového kopu konečně uhodilo – Jirouš se opřel do voleje a balón obloukem zapadl ke vzdálenější tyči přerovské svatyně. V 18. min. potáhl pěkně míč po levé straně Jirouš, nabídl míč na dorážku před bránu, Machálek na něj ovšem nedosáhl. Po půlhodině hry vyslal Zelenka neopakovatelným způsobem do „ulice“ Machálka, ten byl bohužel v ofsajdové pozici. Těsně před přestávkou se vyznamenal Bureš, který bravurně zneškodnil sice ojedinělý, ale o to nebezpečnější brejk hostí.

Ve druhém poločase se tradičně dostali na hřiště mladíci a hru to opět rozhýbalo. V 68. min. se zkušeně uvolnil na hranici velkého vápna Fládr, jeho střela ale mířila těsně vedle levé tyče Švédovy branky. Prakticky z protiútoku se ale zjevil zčista jasna před Kofroněm Václavíček a srovnal skóre. Stav 1:1 trval pouze čtyři minuty. Na hranici šestnáctky se dostal k odraženému balónu Zelenka a utěšenou střelou poslal domácí zpět do vedení. Deset minut před koncem měl gólovou pojistku na kopačce Jirouš, jemuž skvěle narazil míč Petržela, nechal ovšem pouze vyniknout brankáře Švédu.


Hlasy po utkání:

František Jura po vítězném utkání zrovna nezářil. „V první čtvrthodině jsme měli dát aspoň dvě tři branky, protože vyložené šance z malého vápna jsme si vypracovali; zápas by pak určitě vypadal jinak. Jinak s prvními dvaceti minutami jsem byl spokojen, pak naše aktivita poněkud opadla,“ okomentoval vstup do utkání. „V poločase jsme probrali několik věcí, jeden z evidentních faktů byl, že soupeř se přes svou nespornou kvalitu bál hrát, ale my jsme toho vůbec nevyužili. Měli jsme málo pohybu, hráči se nenabízeli, neotáčeli jsme hru, prostě první poločas nebyl podle našich představ. Ve druhém poločase jsme měli větší převahu, v závěru jsme opět nevyužili vyloženou šanci, posledních dvacet minut opět sneslo přísnější měřítka. Vyhráli jsme, ale do spokojenosti máme ještě daleko,“ konstatoval náš kouč. Neopomenul ovšem vyzdvihnout výkony střídajících dorostenců, Petržela i Šteigl mají podle jeho názoru na to, aby se během jara v sestavě objevili.

Trenér Přerova Richard Švehlík byl s výkonem svých svěřenců přes porážku spokojen. „Měli jsme z toho trochu obavy, chyběli nám totiž tři hráči základu. Z tohoto pohledu jsem vcelku spokojený. Ve druhé půli jsme hru opticky vyrovnali, podařilo se nám dát z protiútoku gól. Prostějov si vítězství zasloužil, má zkušenější tým, navíc dvě čisté šance chytil Švéda,“ zhodnotil utkání Švehlík.

1. SK Prostějov – 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (1:0)
Branky: 13. Jirouš, 73. Zelenka – 69. Václavíček

Sestava 1. SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Hirsch (72. Petržela), Zatloukal, Pavlík, Krejčíř (60. Rus) – Mazouch (60. Pančochář), Soušek, Zelenka (79. Šteigl), Krč – Machálek (60. Fládr), Jirouš. Trenér: František Jura

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.