> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1. SK Prostějov příprava.....

vloženo: 16.03.2014           komentářů: 0

1. SK Prostějov - 1. FC Viktorie Přerov 2:1


V generálce na start jarní části MSFL zvítězili naši fotbalisté nad divizním Přerovem 2:1 góly Jirouše a Zelenky.

Trenér František Jura měl konečně k dispozici většinu hráčů, v civilu zůstal pouze Pavel Hloch, u něhož léčba zraněných třísel příliš nepokročila. Na pozici stopera se tedy opět představil Zatloukal, do zálohy byl už připraven Zelenka stejně jako Soušek, který doléčil virózu. Do útoku se postavil vedle Jirouše Machálek.

Naši mohli vést už po necelých třech minutách utkání, které zkušeně vedl jako hlavní sudí Pavel Peřina. Jirouš ani po něm Krč však nepropasírovali míč za záda přerovského gólmana Švédy. O necelých deset minut později vyslal Hirsch do slibné pozice Machálka, ten však zprava z ostrého úhlu pouze vyprášil Švédovy rukavice. Z následného rohového kopu konečně uhodilo – Jirouš se opřel do voleje a balón obloukem zapadl ke vzdálenější tyči přerovské svatyně. V 18. min. potáhl pěkně míč po levé straně Jirouš, nabídl míč na dorážku před bránu, Machálek na něj ovšem nedosáhl. Po půlhodině hry vyslal Zelenka neopakovatelným způsobem do „ulice“ Machálka, ten byl bohužel v ofsajdové pozici. Těsně před přestávkou se vyznamenal Bureš, který bravurně zneškodnil sice ojedinělý, ale o to nebezpečnější brejk hostí.

Ve druhém poločase se tradičně dostali na hřiště mladíci a hru to opět rozhýbalo. V 68. min. se zkušeně uvolnil na hranici velkého vápna Fládr, jeho střela ale mířila těsně vedle levé tyče Švédovy branky. Prakticky z protiútoku se ale zjevil zčista jasna před Kofroněm Václavíček a srovnal skóre. Stav 1:1 trval pouze čtyři minuty. Na hranici šestnáctky se dostal k odraženému balónu Zelenka a utěšenou střelou poslal domácí zpět do vedení. Deset minut před koncem měl gólovou pojistku na kopačce Jirouš, jemuž skvěle narazil míč Petržela, nechal ovšem pouze vyniknout brankáře Švédu.


Hlasy po utkání:

František Jura po vítězném utkání zrovna nezářil. „V první čtvrthodině jsme měli dát aspoň dvě tři branky, protože vyložené šance z malého vápna jsme si vypracovali; zápas by pak určitě vypadal jinak. Jinak s prvními dvaceti minutami jsem byl spokojen, pak naše aktivita poněkud opadla,“ okomentoval vstup do utkání. „V poločase jsme probrali několik věcí, jeden z evidentních faktů byl, že soupeř se přes svou nespornou kvalitu bál hrát, ale my jsme toho vůbec nevyužili. Měli jsme málo pohybu, hráči se nenabízeli, neotáčeli jsme hru, prostě první poločas nebyl podle našich představ. Ve druhém poločase jsme měli větší převahu, v závěru jsme opět nevyužili vyloženou šanci, posledních dvacet minut opět sneslo přísnější měřítka. Vyhráli jsme, ale do spokojenosti máme ještě daleko,“ konstatoval náš kouč. Neopomenul ovšem vyzdvihnout výkony střídajících dorostenců, Petržela i Šteigl mají podle jeho názoru na to, aby se během jara v sestavě objevili.

Trenér Přerova Richard Švehlík byl s výkonem svých svěřenců přes porážku spokojen. „Měli jsme z toho trochu obavy, chyběli nám totiž tři hráči základu. Z tohoto pohledu jsem vcelku spokojený. Ve druhé půli jsme hru opticky vyrovnali, podařilo se nám dát z protiútoku gól. Prostějov si vítězství zasloužil, má zkušenější tým, navíc dvě čisté šance chytil Švéda,“ zhodnotil utkání Švehlík.

1. SK Prostějov – 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (1:0)
Branky: 13. Jirouš, 73. Zelenka – 69. Václavíček

Sestava 1. SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Hirsch (72. Petržela), Zatloukal, Pavlík, Krejčíř (60. Rus) – Mazouch (60. Pančochář), Soušek, Zelenka (79. Šteigl), Krč – Machálek (60. Fládr), Jirouš. Trenér: František Jura

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.