> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1. SK Prostějov příprava.....

vloženo: 16.03.2014           komentářů: 0

1. SK Prostějov - 1. FC Viktorie Přerov 2:1


V generálce na start jarní části MSFL zvítězili naši fotbalisté nad divizním Přerovem 2:1 góly Jirouše a Zelenky.

Trenér František Jura měl konečně k dispozici většinu hráčů, v civilu zůstal pouze Pavel Hloch, u něhož léčba zraněných třísel příliš nepokročila. Na pozici stopera se tedy opět představil Zatloukal, do zálohy byl už připraven Zelenka stejně jako Soušek, který doléčil virózu. Do útoku se postavil vedle Jirouše Machálek.

Naši mohli vést už po necelých třech minutách utkání, které zkušeně vedl jako hlavní sudí Pavel Peřina. Jirouš ani po něm Krč však nepropasírovali míč za záda přerovského gólmana Švédy. O necelých deset minut později vyslal Hirsch do slibné pozice Machálka, ten však zprava z ostrého úhlu pouze vyprášil Švédovy rukavice. Z následného rohového kopu konečně uhodilo – Jirouš se opřel do voleje a balón obloukem zapadl ke vzdálenější tyči přerovské svatyně. V 18. min. potáhl pěkně míč po levé straně Jirouš, nabídl míč na dorážku před bránu, Machálek na něj ovšem nedosáhl. Po půlhodině hry vyslal Zelenka neopakovatelným způsobem do „ulice“ Machálka, ten byl bohužel v ofsajdové pozici. Těsně před přestávkou se vyznamenal Bureš, který bravurně zneškodnil sice ojedinělý, ale o to nebezpečnější brejk hostí.

Ve druhém poločase se tradičně dostali na hřiště mladíci a hru to opět rozhýbalo. V 68. min. se zkušeně uvolnil na hranici velkého vápna Fládr, jeho střela ale mířila těsně vedle levé tyče Švédovy branky. Prakticky z protiútoku se ale zjevil zčista jasna před Kofroněm Václavíček a srovnal skóre. Stav 1:1 trval pouze čtyři minuty. Na hranici šestnáctky se dostal k odraženému balónu Zelenka a utěšenou střelou poslal domácí zpět do vedení. Deset minut před koncem měl gólovou pojistku na kopačce Jirouš, jemuž skvěle narazil míč Petržela, nechal ovšem pouze vyniknout brankáře Švédu.


Hlasy po utkání:

František Jura po vítězném utkání zrovna nezářil. „V první čtvrthodině jsme měli dát aspoň dvě tři branky, protože vyložené šance z malého vápna jsme si vypracovali; zápas by pak určitě vypadal jinak. Jinak s prvními dvaceti minutami jsem byl spokojen, pak naše aktivita poněkud opadla,“ okomentoval vstup do utkání. „V poločase jsme probrali několik věcí, jeden z evidentních faktů byl, že soupeř se přes svou nespornou kvalitu bál hrát, ale my jsme toho vůbec nevyužili. Měli jsme málo pohybu, hráči se nenabízeli, neotáčeli jsme hru, prostě první poločas nebyl podle našich představ. Ve druhém poločase jsme měli větší převahu, v závěru jsme opět nevyužili vyloženou šanci, posledních dvacet minut opět sneslo přísnější měřítka. Vyhráli jsme, ale do spokojenosti máme ještě daleko,“ konstatoval náš kouč. Neopomenul ovšem vyzdvihnout výkony střídajících dorostenců, Petržela i Šteigl mají podle jeho názoru na to, aby se během jara v sestavě objevili.

Trenér Přerova Richard Švehlík byl s výkonem svých svěřenců přes porážku spokojen. „Měli jsme z toho trochu obavy, chyběli nám totiž tři hráči základu. Z tohoto pohledu jsem vcelku spokojený. Ve druhé půli jsme hru opticky vyrovnali, podařilo se nám dát z protiútoku gól. Prostějov si vítězství zasloužil, má zkušenější tým, navíc dvě čisté šance chytil Švéda,“ zhodnotil utkání Švehlík.

1. SK Prostějov – 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (1:0)
Branky: 13. Jirouš, 73. Zelenka – 69. Václavíček

Sestava 1. SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Hirsch (72. Petržela), Zatloukal, Pavlík, Krejčíř (60. Rus) – Mazouch (60. Pančochář), Soušek, Zelenka (79. Šteigl), Krč – Machálek (60. Fládr), Jirouš. Trenér: František Jura

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.