> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli zametli s Válečníky

vloženo: 20.03.2014           komentářů: 0

Orli zametli s Válečníky za deset minut
První koš sice v utkání 39. kola Mattoni NBL zaznamenali basketbalisté Děčína, v dalším průběhu už ale na palubovce panovali hráči Ariete Prostějov. Orli vyhráli první čtvrtinu 35:8 a i když především ve třetí čtvrtině polevili, slavili vysoké vítězství 88:61.

Domácí byli od počátku jednoznačně lepším týmem. Severočeši netrefovali ani trestné hody a skóre rychle narůstalo. Série 26:0 zlomila utkání už během úvodní desetiminutovky. Ani ve druhé čtvrtině se na rozdílu téměř nic nezměnilo. Hosté se sice zlepšili ve střelbě, Orli ale kontrolovali způsobem koš za koš a do kabiny odcházeli za příznivého stavu 52:26.
Po návratu na palubovku Válečníci bojovali alespoň o trochu přijatelný výsledek. Hráči Prostějova v této pasáži poztráceli několik míčů po překombinovaných akcích a dovolili soupeři snížit na 61:46. V závěru ale opět přitlačili a natáhli opět svůj náskok na více než dvaceti bodový rozdíl, který již od 35. minuty nepustili.

Prostějov - Děčín 88:61 (35:8, 52:26, 61:46)
Nejvíce bodů: Švrdlík a J. Bohačík po 19, Slezák 11 - Bosák 10, Jiříček, Landa a Stria po 9. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Znamínko. Fauly: 20:24. Trestné hody: 23/17 - 20/14. Trojky: 7:5.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov) :
Rozhodla první čtvrtina, kdy jsme hráli rychle, agresivně a přesně stříleli. Vlastě celý poločas byl z naší strany výborný. Pochopitelně za rozhodnutého stavu šla naše koncentrace trošku dolů, ale náskok byl tak velký, že to nemělo vliv na výsledek. Bylo to vydařené vystoupení, tým chtěl ukázat, že basket umí a současně se chtěl vrátit po porážce v Kolíně na vítěznou vlnu.

Pavel Budínský (BK Děčín):
Z naši strany to byla především na začátku kombinace strašidelnosti a trapnosti. S některými hráči nemůžu mít pochopení. Byli mátožní a řada z nich by v utkání netrefila ani fotbalovou bránu. Že jsem v průběhu druhé části vystřídal najednou celou pětku? Nechtěl jsem jen sedět na střídačce a číst noviny. Ve třetí části jsme hráli o vlastní důstojnost a chvílemi se to dařilo. Závěru už byl ale opět v režii Prostějova, který si náskok zkušeně hlídal.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.