> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli zametli s Válečníky

vloženo: 20.03.2014           komentářů: 0

Orli zametli s Válečníky za deset minut
První koš sice v utkání 39. kola Mattoni NBL zaznamenali basketbalisté Děčína, v dalším průběhu už ale na palubovce panovali hráči Ariete Prostějov. Orli vyhráli první čtvrtinu 35:8 a i když především ve třetí čtvrtině polevili, slavili vysoké vítězství 88:61.

Domácí byli od počátku jednoznačně lepším týmem. Severočeši netrefovali ani trestné hody a skóre rychle narůstalo. Série 26:0 zlomila utkání už během úvodní desetiminutovky. Ani ve druhé čtvrtině se na rozdílu téměř nic nezměnilo. Hosté se sice zlepšili ve střelbě, Orli ale kontrolovali způsobem koš za koš a do kabiny odcházeli za příznivého stavu 52:26.
Po návratu na palubovku Válečníci bojovali alespoň o trochu přijatelný výsledek. Hráči Prostějova v této pasáži poztráceli několik míčů po překombinovaných akcích a dovolili soupeři snížit na 61:46. V závěru ale opět přitlačili a natáhli opět svůj náskok na více než dvaceti bodový rozdíl, který již od 35. minuty nepustili.

Prostějov - Děčín 88:61 (35:8, 52:26, 61:46)
Nejvíce bodů: Švrdlík a J. Bohačík po 19, Slezák 11 - Bosák 10, Jiříček, Landa a Stria po 9. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Znamínko. Fauly: 20:24. Trestné hody: 23/17 - 20/14. Trojky: 7:5.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov) :
Rozhodla první čtvrtina, kdy jsme hráli rychle, agresivně a přesně stříleli. Vlastě celý poločas byl z naší strany výborný. Pochopitelně za rozhodnutého stavu šla naše koncentrace trošku dolů, ale náskok byl tak velký, že to nemělo vliv na výsledek. Bylo to vydařené vystoupení, tým chtěl ukázat, že basket umí a současně se chtěl vrátit po porážce v Kolíně na vítěznou vlnu.

Pavel Budínský (BK Děčín):
Z naši strany to byla především na začátku kombinace strašidelnosti a trapnosti. S některými hráči nemůžu mít pochopení. Byli mátožní a řada z nich by v utkání netrefila ani fotbalovou bránu. Že jsem v průběhu druhé části vystřídal najednou celou pětku? Nechtěl jsem jen sedět na střídačce a číst noviny. Ve třetí části jsme hráli o vlastní důstojnost a chvílemi se to dařilo. Závěru už byl ale opět v režii Prostějova, který si náskok zkušeně hlídal.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.