> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli zametli s Válečníky

vloženo: 20.03.2014           komentářů: 0

Orli zametli s Válečníky za deset minut
První koš sice v utkání 39. kola Mattoni NBL zaznamenali basketbalisté Děčína, v dalším průběhu už ale na palubovce panovali hráči Ariete Prostějov. Orli vyhráli první čtvrtinu 35:8 a i když především ve třetí čtvrtině polevili, slavili vysoké vítězství 88:61.

Domácí byli od počátku jednoznačně lepším týmem. Severočeši netrefovali ani trestné hody a skóre rychle narůstalo. Série 26:0 zlomila utkání už během úvodní desetiminutovky. Ani ve druhé čtvrtině se na rozdílu téměř nic nezměnilo. Hosté se sice zlepšili ve střelbě, Orli ale kontrolovali způsobem koš za koš a do kabiny odcházeli za příznivého stavu 52:26.
Po návratu na palubovku Válečníci bojovali alespoň o trochu přijatelný výsledek. Hráči Prostějova v této pasáži poztráceli několik míčů po překombinovaných akcích a dovolili soupeři snížit na 61:46. V závěru ale opět přitlačili a natáhli opět svůj náskok na více než dvaceti bodový rozdíl, který již od 35. minuty nepustili.

Prostějov - Děčín 88:61 (35:8, 52:26, 61:46)
Nejvíce bodů: Švrdlík a J. Bohačík po 19, Slezák 11 - Bosák 10, Jiříček, Landa a Stria po 9. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Znamínko. Fauly: 20:24. Trestné hody: 23/17 - 20/14. Trojky: 7:5.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov) :
Rozhodla první čtvrtina, kdy jsme hráli rychle, agresivně a přesně stříleli. Vlastě celý poločas byl z naší strany výborný. Pochopitelně za rozhodnutého stavu šla naše koncentrace trošku dolů, ale náskok byl tak velký, že to nemělo vliv na výsledek. Bylo to vydařené vystoupení, tým chtěl ukázat, že basket umí a současně se chtěl vrátit po porážce v Kolíně na vítěznou vlnu.

Pavel Budínský (BK Děčín):
Z naši strany to byla především na začátku kombinace strašidelnosti a trapnosti. S některými hráči nemůžu mít pochopení. Byli mátožní a řada z nich by v utkání netrefila ani fotbalovou bránu. Že jsem v průběhu druhé části vystřídal najednou celou pětku? Nechtěl jsem jen sedět na střídačce a číst noviny. Ve třetí části jsme hráli o vlastní důstojnost a chvílemi se to dařilo. Závěru už byl ale opět v režii Prostějova, který si náskok zkušeně hlídal.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.