> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi porazili Přerov

vloženo: 24.03.2014           komentářů: 0


Jestřábi porazili Přerov potřetí a jsou v baráži o 1.ligu!

Nervy drásající duel mají za sebou prostějovský a přerovský hokej. V zápase kde šlo o hodně, se dvakrát přelilo vedení, bylo vidět 23 vyloučených i dvě využité početní výhody, které zužitkoval Přerov. Ani to mu však k vítězství nepomohlo: prostějovští Jestřábi dokázali ve třetí třetině strhnout vedení na svou stranu a odolat závěrečnému tlaku domácích. A co z toho plyne? Prostějovští Jestřábi se po šesti letech dočkali baráže o první ligu!

včera | Michal Sobecký
F4, neděle 23.3.2014
HC ZUBR Přerov
2:3(1:1, 1:1, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 19. Kovařík (Sedlák, Goiš), 32. Goiš (Sedlák, Pala) – 6. Knesl (Venkrbec), 38. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 54. Duba (Indra). Rozhodčí: Úlehla, Vampola – Čížek, Křivohlavý . Vyloučení: 10:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC ZUBR Přerov: Sklenář (Vojtek) – Pala, Osina, Běhal, Vlček, Kudělka, Zbořil, Tomeček, M. Kratochvíl – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Kundrátek, Školoud, Málek.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička – D. Jurík, Stejskal, Luňák – Kučera, Černý, Venkrbec, Duba – Šebek, Indra, Belay – Coufal, J. Jurík, Antončík.
Komentář k zápasu
Utkání začalo nadějnými šancemi na obou stranách. První měl prostějovský Antončík, který před Sklenářem nedorazil a přerovský Sakrajda svou dělovku namířil vedle. O chvíli později šli domácí do přesilovky a před Kociánem bylo rušno, ani Kudělka však parádní ranou přesně nezacílil. Prostějov ubránil oslabení a hned po něm udeřil. Střela Aleše Knesla od modré sice nebyla nikterak prudká, za to dobře mířená a kotouč propadl Sklenářovi u tyče.

V dalších minutách ani jeden z týmů nevyužil přesilovku a zdálo se, že si Prostějov ponese po první třetině do kabiny náskok. Jenže minutu před koncem sehráli Zubři parádní akci, když spolupráce Sedláka s Goišem vyslala do obrovské šance Lubomíra Kovaříka a ten perfektně nad Kociánovo rameno vyrovnal.

Na startu druhé periody hráli dravci dokonce přesilovku o dvou hráčích, ale pozorná obrana Zubrů soupeře k ničemu nepustila. Naopak to byli domácí, kdo zahrozil a Kocián musel řešit dravý průnik Šťastného. Ve 27. minutě se karta obrátila a početní výhodu pět na tři hrál pro změnu Přerov. Třemi tvrdými pokusy od modré se snažil strhnout vedení na stranu Zubrů obránce Pala, jenže Kocián měl vždy připravenou lapačku, na které ztroskotal posléze i Vlček.

Zanedlouho však přišlo další vyloučení Jestřábů a to už domácí potrestali. Jiří Goiš nabral rychlost na křídle, protlačil se před bránu a překonal Kociána rychlou kličkou k tyči. Hosté mohli velmi rychle srovnat v nabídnuté přesilovce, ale Zubři i v tomto oslabení obstáli. Měli však štěstí, protože Polákova střela byla zblokovaná a kotouč, skákající u brány, nikdo nedoklepl. Přece jen se však Prostějovu ještě do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat. Po střele Luňáka vyšťoural touš u brány Vladimír Stejskal a Sklenář dorážku nedokázal lapit.

Za stavu 2:2 slibovala třetí část obrovský boj, což se také stalo. Přerov si dobrým nástupem vykoledoval faul soupeře, ale využít toho nedokázal. Naopak tutovku si vypracoval Černý a Sklenář musel vytáhnout ostrý zákrok lapačkou. Podobně ohrožoval bránu Zubrů také Malý, jenže i mu stopku vystavil zasahující gólman. Domácí se snažili o vstřelení třetí branky, ale ta nakonec přišla na protější straně. Po nahození Indry puk skákal kolem tyče, odkud jej lehkým šťouchnutím poslal za Sklenářova záda Lukáš Duba.

Zubrům v této chvíli zbývalo necelých sedm minut na vyrovnání, soupeře zatlačili, ale svoje šance již neproměnili. Tomečkovu ránu Kocián vyrazil Jestřábi ubránili i přerovskou hru bez brankáře, která trvala posledních 95 vteřin. Puk po Osinově ráně skončil těsně vedle, proto na straně Jestřábů vypukly bouřlivé oslavy.
Ohlasy trenérů
Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Skončila pro nás dnes sezóna, takže jsme hodně zklamaní, ale musíme sportovně uznat, že Prostějov byl o ten jeden krok před námi. Snažili jsme se jeho sílu eliminovat bojovností a nasazením, nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel to nevyšlo. Soupeři bych rád popřál hodně úspěchů v baráži.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Klukům jsme jen připomínali, ať se nebojí hrát, a ať nepodlehnou atmosféře. Atmosféra jak v Přerově, tak i u nás byla vždy perfektní. Utkání potvrdilo, že to bude boj o každý metr ledu. Nakonec jsme to nějakým způsobem zvládli. Přerov má zkušené hráče, hlavně tedy v obraně. Série byla i pro diváky pěkná. Já jen doufám, že to našim klukům něco přinese. Přece jen, když se hraje na krev, tak jim to více přinese, než kdyby soutěží proletěli a pak si mysleli, že to půjde samo.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.