> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi porazili Přerov

vloženo: 24.03.2014           komentářů: 0


Jestřábi porazili Přerov potřetí a jsou v baráži o 1.ligu!

Nervy drásající duel mají za sebou prostějovský a přerovský hokej. V zápase kde šlo o hodně, se dvakrát přelilo vedení, bylo vidět 23 vyloučených i dvě využité početní výhody, které zužitkoval Přerov. Ani to mu však k vítězství nepomohlo: prostějovští Jestřábi dokázali ve třetí třetině strhnout vedení na svou stranu a odolat závěrečnému tlaku domácích. A co z toho plyne? Prostějovští Jestřábi se po šesti letech dočkali baráže o první ligu!

včera | Michal Sobecký
F4, neděle 23.3.2014
HC ZUBR Přerov
2:3(1:1, 1:1, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 19. Kovařík (Sedlák, Goiš), 32. Goiš (Sedlák, Pala) – 6. Knesl (Venkrbec), 38. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 54. Duba (Indra). Rozhodčí: Úlehla, Vampola – Čížek, Křivohlavý . Vyloučení: 10:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC ZUBR Přerov: Sklenář (Vojtek) – Pala, Osina, Běhal, Vlček, Kudělka, Zbořil, Tomeček, M. Kratochvíl – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Kundrátek, Školoud, Málek.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička – D. Jurík, Stejskal, Luňák – Kučera, Černý, Venkrbec, Duba – Šebek, Indra, Belay – Coufal, J. Jurík, Antončík.
Komentář k zápasu
Utkání začalo nadějnými šancemi na obou stranách. První měl prostějovský Antončík, který před Sklenářem nedorazil a přerovský Sakrajda svou dělovku namířil vedle. O chvíli později šli domácí do přesilovky a před Kociánem bylo rušno, ani Kudělka však parádní ranou přesně nezacílil. Prostějov ubránil oslabení a hned po něm udeřil. Střela Aleše Knesla od modré sice nebyla nikterak prudká, za to dobře mířená a kotouč propadl Sklenářovi u tyče.

V dalších minutách ani jeden z týmů nevyužil přesilovku a zdálo se, že si Prostějov ponese po první třetině do kabiny náskok. Jenže minutu před koncem sehráli Zubři parádní akci, když spolupráce Sedláka s Goišem vyslala do obrovské šance Lubomíra Kovaříka a ten perfektně nad Kociánovo rameno vyrovnal.

Na startu druhé periody hráli dravci dokonce přesilovku o dvou hráčích, ale pozorná obrana Zubrů soupeře k ničemu nepustila. Naopak to byli domácí, kdo zahrozil a Kocián musel řešit dravý průnik Šťastného. Ve 27. minutě se karta obrátila a početní výhodu pět na tři hrál pro změnu Přerov. Třemi tvrdými pokusy od modré se snažil strhnout vedení na stranu Zubrů obránce Pala, jenže Kocián měl vždy připravenou lapačku, na které ztroskotal posléze i Vlček.

Zanedlouho však přišlo další vyloučení Jestřábů a to už domácí potrestali. Jiří Goiš nabral rychlost na křídle, protlačil se před bránu a překonal Kociána rychlou kličkou k tyči. Hosté mohli velmi rychle srovnat v nabídnuté přesilovce, ale Zubři i v tomto oslabení obstáli. Měli však štěstí, protože Polákova střela byla zblokovaná a kotouč, skákající u brány, nikdo nedoklepl. Přece jen se však Prostějovu ještě do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat. Po střele Luňáka vyšťoural touš u brány Vladimír Stejskal a Sklenář dorážku nedokázal lapit.

Za stavu 2:2 slibovala třetí část obrovský boj, což se také stalo. Přerov si dobrým nástupem vykoledoval faul soupeře, ale využít toho nedokázal. Naopak tutovku si vypracoval Černý a Sklenář musel vytáhnout ostrý zákrok lapačkou. Podobně ohrožoval bránu Zubrů také Malý, jenže i mu stopku vystavil zasahující gólman. Domácí se snažili o vstřelení třetí branky, ale ta nakonec přišla na protější straně. Po nahození Indry puk skákal kolem tyče, odkud jej lehkým šťouchnutím poslal za Sklenářova záda Lukáš Duba.

Zubrům v této chvíli zbývalo necelých sedm minut na vyrovnání, soupeře zatlačili, ale svoje šance již neproměnili. Tomečkovu ránu Kocián vyrazil Jestřábi ubránili i přerovskou hru bez brankáře, která trvala posledních 95 vteřin. Puk po Osinově ráně skončil těsně vedle, proto na straně Jestřábů vypukly bouřlivé oslavy.
Ohlasy trenérů
Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Skončila pro nás dnes sezóna, takže jsme hodně zklamaní, ale musíme sportovně uznat, že Prostějov byl o ten jeden krok před námi. Snažili jsme se jeho sílu eliminovat bojovností a nasazením, nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel to nevyšlo. Soupeři bych rád popřál hodně úspěchů v baráži.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Klukům jsme jen připomínali, ať se nebojí hrát, a ať nepodlehnou atmosféře. Atmosféra jak v Přerově, tak i u nás byla vždy perfektní. Utkání potvrdilo, že to bude boj o každý metr ledu. Nakonec jsme to nějakým způsobem zvládli. Přerov má zkušené hráče, hlavně tedy v obraně. Série byla i pro diváky pěkná. Já jen doufám, že to našim klukům něco přinese. Přece jen, když se hraje na krev, tak jim to více přinese, než kdyby soutěží proletěli a pak si mysleli, že to půjde samo.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.