> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi porazili Přerov

vloženo: 24.03.2014           komentářů: 0


Jestřábi porazili Přerov potřetí a jsou v baráži o 1.ligu!

Nervy drásající duel mají za sebou prostějovský a přerovský hokej. V zápase kde šlo o hodně, se dvakrát přelilo vedení, bylo vidět 23 vyloučených i dvě využité početní výhody, které zužitkoval Přerov. Ani to mu však k vítězství nepomohlo: prostějovští Jestřábi dokázali ve třetí třetině strhnout vedení na svou stranu a odolat závěrečnému tlaku domácích. A co z toho plyne? Prostějovští Jestřábi se po šesti letech dočkali baráže o první ligu!

včera | Michal Sobecký
F4, neděle 23.3.2014
HC ZUBR Přerov
2:3(1:1, 1:1, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 19. Kovařík (Sedlák, Goiš), 32. Goiš (Sedlák, Pala) – 6. Knesl (Venkrbec), 38. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 54. Duba (Indra). Rozhodčí: Úlehla, Vampola – Čížek, Křivohlavý . Vyloučení: 10:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC ZUBR Přerov: Sklenář (Vojtek) – Pala, Osina, Běhal, Vlček, Kudělka, Zbořil, Tomeček, M. Kratochvíl – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Kundrátek, Školoud, Málek.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička – D. Jurík, Stejskal, Luňák – Kučera, Černý, Venkrbec, Duba – Šebek, Indra, Belay – Coufal, J. Jurík, Antončík.
Komentář k zápasu
Utkání začalo nadějnými šancemi na obou stranách. První měl prostějovský Antončík, který před Sklenářem nedorazil a přerovský Sakrajda svou dělovku namířil vedle. O chvíli později šli domácí do přesilovky a před Kociánem bylo rušno, ani Kudělka však parádní ranou přesně nezacílil. Prostějov ubránil oslabení a hned po něm udeřil. Střela Aleše Knesla od modré sice nebyla nikterak prudká, za to dobře mířená a kotouč propadl Sklenářovi u tyče.

V dalších minutách ani jeden z týmů nevyužil přesilovku a zdálo se, že si Prostějov ponese po první třetině do kabiny náskok. Jenže minutu před koncem sehráli Zubři parádní akci, když spolupráce Sedláka s Goišem vyslala do obrovské šance Lubomíra Kovaříka a ten perfektně nad Kociánovo rameno vyrovnal.

Na startu druhé periody hráli dravci dokonce přesilovku o dvou hráčích, ale pozorná obrana Zubrů soupeře k ničemu nepustila. Naopak to byli domácí, kdo zahrozil a Kocián musel řešit dravý průnik Šťastného. Ve 27. minutě se karta obrátila a početní výhodu pět na tři hrál pro změnu Přerov. Třemi tvrdými pokusy od modré se snažil strhnout vedení na stranu Zubrů obránce Pala, jenže Kocián měl vždy připravenou lapačku, na které ztroskotal posléze i Vlček.

Zanedlouho však přišlo další vyloučení Jestřábů a to už domácí potrestali. Jiří Goiš nabral rychlost na křídle, protlačil se před bránu a překonal Kociána rychlou kličkou k tyči. Hosté mohli velmi rychle srovnat v nabídnuté přesilovce, ale Zubři i v tomto oslabení obstáli. Měli však štěstí, protože Polákova střela byla zblokovaná a kotouč, skákající u brány, nikdo nedoklepl. Přece jen se však Prostějovu ještě do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat. Po střele Luňáka vyšťoural touš u brány Vladimír Stejskal a Sklenář dorážku nedokázal lapit.

Za stavu 2:2 slibovala třetí část obrovský boj, což se také stalo. Přerov si dobrým nástupem vykoledoval faul soupeře, ale využít toho nedokázal. Naopak tutovku si vypracoval Černý a Sklenář musel vytáhnout ostrý zákrok lapačkou. Podobně ohrožoval bránu Zubrů také Malý, jenže i mu stopku vystavil zasahující gólman. Domácí se snažili o vstřelení třetí branky, ale ta nakonec přišla na protější straně. Po nahození Indry puk skákal kolem tyče, odkud jej lehkým šťouchnutím poslal za Sklenářova záda Lukáš Duba.

Zubrům v této chvíli zbývalo necelých sedm minut na vyrovnání, soupeře zatlačili, ale svoje šance již neproměnili. Tomečkovu ránu Kocián vyrazil Jestřábi ubránili i přerovskou hru bez brankáře, která trvala posledních 95 vteřin. Puk po Osinově ráně skončil těsně vedle, proto na straně Jestřábů vypukly bouřlivé oslavy.
Ohlasy trenérů
Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Skončila pro nás dnes sezóna, takže jsme hodně zklamaní, ale musíme sportovně uznat, že Prostějov byl o ten jeden krok před námi. Snažili jsme se jeho sílu eliminovat bojovností a nasazením, nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel to nevyšlo. Soupeři bych rád popřál hodně úspěchů v baráži.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Klukům jsme jen připomínali, ať se nebojí hrát, a ať nepodlehnou atmosféře. Atmosféra jak v Přerově, tak i u nás byla vždy perfektní. Utkání potvrdilo, že to bude boj o každý metr ledu. Nakonec jsme to nějakým způsobem zvládli. Přerov má zkušené hráče, hlavně tedy v obraně. Série byla i pro diváky pěkná. Já jen doufám, že to našim klukům něco přinese. Přece jen, když se hraje na krev, tak jim to více přinese, než kdyby soutěží proletěli a pak si mysleli, že to půjde samo.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.