> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Opava jede do Prostějova.

vloženo: 26.03.2014           komentářů: 0


Ve středu čeká na naše basketbalisty soupeř, k němuž to máme hned po Ostravě nejblíže. Opava jede do Prostějova.Historie mužského basketbalu v tomto hanáckém městě začíná v roce 1940, kdy byl založen při zdejším Sokole basketbalový oddíl mužů. Novodobá historie se pak začala psát v roce 2003, kdy Prostějov odkoupil licenci na druhou ligu od Kroměříže a hned v následujícím roce postoupil do nejvyšší basketbalové soutěže, o což se mimo jiných zasloužil i Jakub Blažek. Prostějovští basketbalisté se postupně dostali mezi naši špičku a od roku 2005 vždy získali v Mattoni NBL medaili, nejlépe skončili 5x na druhém místě (2006/07, 2009/10 - 2012/13). Na mistrovský titul zatím v Prostějově čekají.

Z týmu, který počtvrté za sebou vybojoval stříbrnou medaili, neodešel po sezóně prakticky nikdo, přišli naopak Radek Nečas a Jan Kratochvíl, kterého si jistě všichni pamatují i z působení v Opavě. I letos mají "Orli", kteří v průběhu tohoto ročníku změnili název na Ariete Prostějov, vysoké cíle a dosavadní vývoj sezóny tomu zatím odpovídá. Jejich bilance je 29 výher a 9 porážek (úspěšnost 76.3%), takže za suverénním Nymburkem stejně suverénně okupují 2. místo v tabulce, které jim už nikdo v základní části nevezme.

Kromě slovenských hráčů Dušana Panduly a Romana Marka není v týmu Prostějova letos žádný cizinec. Největšími oporami celku trenéra Zbyňka Cholevy jsou zatím nejlepší střelec týmu Pavel Slezák (14.6 bodu/zápas, val. 16.2)), Radek Nečas (v průměru 7.7 doskoku, val. 13.3), již zmiňovaný Dušan Pandula, pivot Kamil Švrdlík či mladí hráči Jaromír Bohačík a Ondřej Kohout. Posledně jmenovaný ale hrál kvůli zranění naposledy 8.3.2014 v Ostravě. V minulém kole si Prostějov poradil bez problémů v Jindřichově Hradci (109:75), o kolo dříve nedal doma šanci Děčínu (88:61).

Ve vzájemných zápasech Opavy s Prostějovem zatím v tomto ročníku vítězí domácí týmy. Naši kluci byli doma úspěšní 89:71 a 77:63, na Hané zvítězil Prostějov 70:58. Po výborném výkonu proti mistrovskému Nymburku se Opava pokusí překvapit i vicemistra. "Nechci nic zakřiknout, ale jestli budeme hrát tak jako dneska, máme šanci i v Prostějově," řekl bezprostředně po zápase s Nymburkem bývalý hráč právě Prostějova Petr Dokoupil, který vypisuje na výhru na své bývalé palubovce do šatny prémii.

Také Dušan Štěnička se ve svých úvahách vrací k zápasu s Nymburkem. "Do Prostějova se nejezdí vyhrávat. Ale na druhou stranu: kdybychom zopakovali výkon z pátku, překvapení je možné," nevzdává nic předem manažer a tiskový mluvčí našeho klubu. Na prostějovské roli favorita to sice nic nemění, ale každý zápas začíná od stavu 0:0, navíc se naše marodka začíná přece jen vyprazdňovat.

Protože Prostějov není příliš vzdálený, předpokládá se, že za týmem vycestují i naši fanoušci. I to by mohlo sehrát svou pozitivní roli v boji o umístění v horní čtyřce tabulky, které mají zatím naši kluci ve svých rukách.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.