> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Opava jede do Prostějova.

vloženo: 26.03.2014           komentářů: 0


Ve středu čeká na naše basketbalisty soupeř, k němuž to máme hned po Ostravě nejblíže. Opava jede do Prostějova.Historie mužského basketbalu v tomto hanáckém městě začíná v roce 1940, kdy byl založen při zdejším Sokole basketbalový oddíl mužů. Novodobá historie se pak začala psát v roce 2003, kdy Prostějov odkoupil licenci na druhou ligu od Kroměříže a hned v následujícím roce postoupil do nejvyšší basketbalové soutěže, o což se mimo jiných zasloužil i Jakub Blažek. Prostějovští basketbalisté se postupně dostali mezi naši špičku a od roku 2005 vždy získali v Mattoni NBL medaili, nejlépe skončili 5x na druhém místě (2006/07, 2009/10 - 2012/13). Na mistrovský titul zatím v Prostějově čekají.

Z týmu, který počtvrté za sebou vybojoval stříbrnou medaili, neodešel po sezóně prakticky nikdo, přišli naopak Radek Nečas a Jan Kratochvíl, kterého si jistě všichni pamatují i z působení v Opavě. I letos mají "Orli", kteří v průběhu tohoto ročníku změnili název na Ariete Prostějov, vysoké cíle a dosavadní vývoj sezóny tomu zatím odpovídá. Jejich bilance je 29 výher a 9 porážek (úspěšnost 76.3%), takže za suverénním Nymburkem stejně suverénně okupují 2. místo v tabulce, které jim už nikdo v základní části nevezme.

Kromě slovenských hráčů Dušana Panduly a Romana Marka není v týmu Prostějova letos žádný cizinec. Největšími oporami celku trenéra Zbyňka Cholevy jsou zatím nejlepší střelec týmu Pavel Slezák (14.6 bodu/zápas, val. 16.2)), Radek Nečas (v průměru 7.7 doskoku, val. 13.3), již zmiňovaný Dušan Pandula, pivot Kamil Švrdlík či mladí hráči Jaromír Bohačík a Ondřej Kohout. Posledně jmenovaný ale hrál kvůli zranění naposledy 8.3.2014 v Ostravě. V minulém kole si Prostějov poradil bez problémů v Jindřichově Hradci (109:75), o kolo dříve nedal doma šanci Děčínu (88:61).

Ve vzájemných zápasech Opavy s Prostějovem zatím v tomto ročníku vítězí domácí týmy. Naši kluci byli doma úspěšní 89:71 a 77:63, na Hané zvítězil Prostějov 70:58. Po výborném výkonu proti mistrovskému Nymburku se Opava pokusí překvapit i vicemistra. "Nechci nic zakřiknout, ale jestli budeme hrát tak jako dneska, máme šanci i v Prostějově," řekl bezprostředně po zápase s Nymburkem bývalý hráč právě Prostějova Petr Dokoupil, který vypisuje na výhru na své bývalé palubovce do šatny prémii.

Také Dušan Štěnička se ve svých úvahách vrací k zápasu s Nymburkem. "Do Prostějova se nejezdí vyhrávat. Ale na druhou stranu: kdybychom zopakovali výkon z pátku, překvapení je možné," nevzdává nic předem manažer a tiskový mluvčí našeho klubu. Na prostějovské roli favorita to sice nic nemění, ale každý zápas začíná od stavu 0:0, navíc se naše marodka začíná přece jen vyprazdňovat.

Protože Prostějov není příliš vzdálený, předpokládá se, že za týmem vycestují i naši fanoušci. I to by mohlo sehrát svou pozitivní roli v boji o umístění v horní čtyřce tabulky, které mají zatím naši kluci ve svých rukách.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.