> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Opava jede do Prostějova.

vloženo: 26.03.2014           komentářů: 0


Ve středu čeká na naše basketbalisty soupeř, k němuž to máme hned po Ostravě nejblíže. Opava jede do Prostějova.Historie mužského basketbalu v tomto hanáckém městě začíná v roce 1940, kdy byl založen při zdejším Sokole basketbalový oddíl mužů. Novodobá historie se pak začala psát v roce 2003, kdy Prostějov odkoupil licenci na druhou ligu od Kroměříže a hned v následujícím roce postoupil do nejvyšší basketbalové soutěže, o což se mimo jiných zasloužil i Jakub Blažek. Prostějovští basketbalisté se postupně dostali mezi naši špičku a od roku 2005 vždy získali v Mattoni NBL medaili, nejlépe skončili 5x na druhém místě (2006/07, 2009/10 - 2012/13). Na mistrovský titul zatím v Prostějově čekají.

Z týmu, který počtvrté za sebou vybojoval stříbrnou medaili, neodešel po sezóně prakticky nikdo, přišli naopak Radek Nečas a Jan Kratochvíl, kterého si jistě všichni pamatují i z působení v Opavě. I letos mají "Orli", kteří v průběhu tohoto ročníku změnili název na Ariete Prostějov, vysoké cíle a dosavadní vývoj sezóny tomu zatím odpovídá. Jejich bilance je 29 výher a 9 porážek (úspěšnost 76.3%), takže za suverénním Nymburkem stejně suverénně okupují 2. místo v tabulce, které jim už nikdo v základní části nevezme.

Kromě slovenských hráčů Dušana Panduly a Romana Marka není v týmu Prostějova letos žádný cizinec. Největšími oporami celku trenéra Zbyňka Cholevy jsou zatím nejlepší střelec týmu Pavel Slezák (14.6 bodu/zápas, val. 16.2)), Radek Nečas (v průměru 7.7 doskoku, val. 13.3), již zmiňovaný Dušan Pandula, pivot Kamil Švrdlík či mladí hráči Jaromír Bohačík a Ondřej Kohout. Posledně jmenovaný ale hrál kvůli zranění naposledy 8.3.2014 v Ostravě. V minulém kole si Prostějov poradil bez problémů v Jindřichově Hradci (109:75), o kolo dříve nedal doma šanci Děčínu (88:61).

Ve vzájemných zápasech Opavy s Prostějovem zatím v tomto ročníku vítězí domácí týmy. Naši kluci byli doma úspěšní 89:71 a 77:63, na Hané zvítězil Prostějov 70:58. Po výborném výkonu proti mistrovskému Nymburku se Opava pokusí překvapit i vicemistra. "Nechci nic zakřiknout, ale jestli budeme hrát tak jako dneska, máme šanci i v Prostějově," řekl bezprostředně po zápase s Nymburkem bývalý hráč právě Prostějova Petr Dokoupil, který vypisuje na výhru na své bývalé palubovce do šatny prémii.

Také Dušan Štěnička se ve svých úvahách vrací k zápasu s Nymburkem. "Do Prostějova se nejezdí vyhrávat. Ale na druhou stranu: kdybychom zopakovali výkon z pátku, překvapení je možné," nevzdává nic předem manažer a tiskový mluvčí našeho klubu. Na prostějovské roli favorita to sice nic nemění, ale každý zápas začíná od stavu 0:0, navíc se naše marodka začíná přece jen vyprazdňovat.

Protože Prostějov není příliš vzdálený, předpokládá se, že za týmem vycestují i naši fanoušci. I to by mohlo sehrát svou pozitivní roli v boji o umístění v horní čtyřce tabulky, které mají zatím naši kluci ve svých rukách.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.