> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Ariete Prostějov - BK Opava 103:74

vloženo: 27.03.2014           komentářů: 1

Ariete Prostějov - BK Opava 103:74 (21:18, 40:34, 75:48)


Sezóna 2013/2014, 41. kolo
Zápas v Prostějově opavskému týmu nevyšel


Opavští basketbalisté přišli o třetí místo. Utkání v Prostějově jim vůbec nevyšlo. Po prvním poločase sice prohrávali o hratelných šest bodů. Jenomže nezachytili vstup do druhé půle a to jim zlomilo vaz.V sestavě Opavy chyběl Kuba Blažek ale i bez něj začal jeho tým sympaticky. Rychle si vytvořil pětibodový náskok. Jenomže s postupem času se začal prostějovský stroj rozjíždět. Slezákovy dvě trojky náskok hostů vymazaly, po Bohačíkově dálkově střele domácí vedli. Vzápětí dal těžkou trojku Šiřina, jak se nakonec ukázalo, bylo to naposledy, co Opavští drželi vedení. Nastala chvilková bodová přetahovaná, ze které vzešli lépe domácí, Marko upravoval na 21:18.

Ve druhé desetiminutovce nasadili Hanáci k prvnímu trháku. První pokus odrazil Radim Kramný trojkou, ovšem za pár okamžiků zvyšoval Prášil na dvanáctibodový rozdíl. Opavští na kolena nepadli. Nadechovat se začali po trojce Petra Dokoupila, a když proměnil v rozmezí necelé minuty čtyři šestky Viktor Cvek, začalo to se Slezany vypadat dobře. Nakonec po poločase vedli Orli 40:34.

Bohužel stačilo pět minut druhé půle a sen Opavy o dobrém výsledku se rozplynul jako pára nad hrncem. Jejich popravu odstartovala trojka Panduly. Czudkově komandu se tentokrát přestalo dařit ve všech směrech po pěti minutách druhého hracího období bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Slezané navíc ztratili třetí příčku v tabulce.

"První půlka byla z naší strany na slušné úrovni," řekl úvodem k zápasu kapitán BK Opava Ladislav Sokolovský. "Měli jsme velký problém s útočným doskokem. Tato disciplína nakonec rozhodovala. Bohužel nevyšel nám začátek druhého poločasu. Než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme o osmnáct bodů," dodal opavský kapitán. "Nijak bych to ale nedramatizoval, jdeme dál, další zápas vyhrajeme," uzavřel.

Body: Marko a Slezák 15, Švrdlík 12, Bohačík 11, Pandula, Nečas a Kratochvíl 10, Bratčenkov a Kohout 7, Polášek a Prášil 3 - Kramný 17, Djukanovič 15, Cvek 13, Gniadek 11, Šiřina 8, Dokoupil 7, Klečka 2, Vlček 1.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.