> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Ariete Prostějov - BK Opava 103:74

vloženo: 27.03.2014           komentářů: 1

Ariete Prostějov - BK Opava 103:74 (21:18, 40:34, 75:48)


Sezóna 2013/2014, 41. kolo
Zápas v Prostějově opavskému týmu nevyšel


Opavští basketbalisté přišli o třetí místo. Utkání v Prostějově jim vůbec nevyšlo. Po prvním poločase sice prohrávali o hratelných šest bodů. Jenomže nezachytili vstup do druhé půle a to jim zlomilo vaz.V sestavě Opavy chyběl Kuba Blažek ale i bez něj začal jeho tým sympaticky. Rychle si vytvořil pětibodový náskok. Jenomže s postupem času se začal prostějovský stroj rozjíždět. Slezákovy dvě trojky náskok hostů vymazaly, po Bohačíkově dálkově střele domácí vedli. Vzápětí dal těžkou trojku Šiřina, jak se nakonec ukázalo, bylo to naposledy, co Opavští drželi vedení. Nastala chvilková bodová přetahovaná, ze které vzešli lépe domácí, Marko upravoval na 21:18.

Ve druhé desetiminutovce nasadili Hanáci k prvnímu trháku. První pokus odrazil Radim Kramný trojkou, ovšem za pár okamžiků zvyšoval Prášil na dvanáctibodový rozdíl. Opavští na kolena nepadli. Nadechovat se začali po trojce Petra Dokoupila, a když proměnil v rozmezí necelé minuty čtyři šestky Viktor Cvek, začalo to se Slezany vypadat dobře. Nakonec po poločase vedli Orli 40:34.

Bohužel stačilo pět minut druhé půle a sen Opavy o dobrém výsledku se rozplynul jako pára nad hrncem. Jejich popravu odstartovala trojka Panduly. Czudkově komandu se tentokrát přestalo dařit ve všech směrech po pěti minutách druhého hracího období bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Slezané navíc ztratili třetí příčku v tabulce.

"První půlka byla z naší strany na slušné úrovni," řekl úvodem k zápasu kapitán BK Opava Ladislav Sokolovský. "Měli jsme velký problém s útočným doskokem. Tato disciplína nakonec rozhodovala. Bohužel nevyšel nám začátek druhého poločasu. Než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme o osmnáct bodů," dodal opavský kapitán. "Nijak bych to ale nedramatizoval, jdeme dál, další zápas vyhrajeme," uzavřel.

Body: Marko a Slezák 15, Švrdlík 12, Bohačík 11, Pandula, Nečas a Kratochvíl 10, Bratčenkov a Kohout 7, Polášek a Prášil 3 - Kramný 17, Djukanovič 15, Cvek 13, Gniadek 11, Šiřina 8, Dokoupil 7, Klečka 2, Vlček 1.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.