> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Ariete Prostějov - BK Opava 103:74

vloženo: 27.03.2014           komentářů: 1

Ariete Prostějov - BK Opava 103:74 (21:18, 40:34, 75:48)


Sezóna 2013/2014, 41. kolo
Zápas v Prostějově opavskému týmu nevyšel


Opavští basketbalisté přišli o třetí místo. Utkání v Prostějově jim vůbec nevyšlo. Po prvním poločase sice prohrávali o hratelných šest bodů. Jenomže nezachytili vstup do druhé půle a to jim zlomilo vaz.V sestavě Opavy chyběl Kuba Blažek ale i bez něj začal jeho tým sympaticky. Rychle si vytvořil pětibodový náskok. Jenomže s postupem času se začal prostějovský stroj rozjíždět. Slezákovy dvě trojky náskok hostů vymazaly, po Bohačíkově dálkově střele domácí vedli. Vzápětí dal těžkou trojku Šiřina, jak se nakonec ukázalo, bylo to naposledy, co Opavští drželi vedení. Nastala chvilková bodová přetahovaná, ze které vzešli lépe domácí, Marko upravoval na 21:18.

Ve druhé desetiminutovce nasadili Hanáci k prvnímu trháku. První pokus odrazil Radim Kramný trojkou, ovšem za pár okamžiků zvyšoval Prášil na dvanáctibodový rozdíl. Opavští na kolena nepadli. Nadechovat se začali po trojce Petra Dokoupila, a když proměnil v rozmezí necelé minuty čtyři šestky Viktor Cvek, začalo to se Slezany vypadat dobře. Nakonec po poločase vedli Orli 40:34.

Bohužel stačilo pět minut druhé půle a sen Opavy o dobrém výsledku se rozplynul jako pára nad hrncem. Jejich popravu odstartovala trojka Panduly. Czudkově komandu se tentokrát přestalo dařit ve všech směrech po pěti minutách druhého hracího období bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Slezané navíc ztratili třetí příčku v tabulce.

"První půlka byla z naší strany na slušné úrovni," řekl úvodem k zápasu kapitán BK Opava Ladislav Sokolovský. "Měli jsme velký problém s útočným doskokem. Tato disciplína nakonec rozhodovala. Bohužel nevyšel nám začátek druhého poločasu. Než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme o osmnáct bodů," dodal opavský kapitán. "Nijak bych to ale nedramatizoval, jdeme dál, další zápas vyhrajeme," uzavřel.

Body: Marko a Slezák 15, Švrdlík 12, Bohačík 11, Pandula, Nečas a Kratochvíl 10, Bratčenkov a Kohout 7, Polášek a Prášil 3 - Kramný 17, Djukanovič 15, Cvek 13, Gniadek 11, Šiřina 8, Dokoupil 7, Klečka 2, Vlček 1.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.