> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tuři Svitavy-Ariete Prostějov

vloženo: 03.04.2014           komentářů: 0

Střeleckým rekordem letošní ročníku ligy jsme smetli Tury!
Po porážce s Nymburkem zamířili dnes naši Orli vstříc předposlednímu utkání základní části Mattoni NBL a to na palubovku Svitav, aby s celkem ze spodní části tabulky a již mimo možnosti play-off změřili síly. Utkání se od začátku vyvíjelo poměrně jednoznačně, když jsme již v první periodě získali dvaadvacetibodový náskok 36:14. I když soupeř do poloviny snížil na 39:51, nebylo mu to nic platné a ve druhé dvacetiminutovce jsme ho jednoznačně převálcovali. Domácí celek jsme přehrávali ve všech disciplínách a nebylo se čemu divit, že z toho pak byl dosavadní rekord celého letošního ročníku, když jsme nakonec nastříleli na venkovní palubovce 123 bodů a inkasovali 81. Více jak čtyřicetibodové vítězství a dva body do tabulky si tak odvážíme na Hanou.

Střelecký úspěch, který nám chyběl v nedělním utkání proti Nymburku, jsme si vybrali dnes a „odnesly“ to Svitavy. Ty již od samotného úvodu musely čelit velkému ofenzivnímu tlaku našich borců, kteří hráli s obrovskou chutí a již od stavu 11:9 jsme naše vedení začali výrazně navyšovat. Sérií osmi bodů jsme se nejprve dostali do vedení 19:11 a následně třemi trojkami v řadě jsme definitivně zvýšili na dvouciferný rozdíl 28:11, přičemž čtvrtinu jsme nakonec vyhráli poměrem 36:14. Domácí ale hned tak nepolevili a ve druhém kvartálu nám ještě ukázali, čeho jsou schopni. My jsme bojovali s poklesem koncentrace a museli jsme nakonec skousnout porážku v této části o deset bodů a vedení v polovině jenom stavem 51:39.
Co jsme nezvládli ve druhé periodě, jsme ale výrazně vylepšili ve třetí a dokonce i čtvrté části. Na co sáhli hanáčtí Orli, to jim vycházelo. Tříbodové střely jsme proměňovali s téměř šedesátiprocentní úspěšností a proti tomu neměli domácí žádnou obranu. Když se totiž vytáhli zpod koše, aby vypomohli na perimetru, bezpečně jsme pak dokázali dopravit míč na naše vysoké hráče a proměnit z bezprostřední blízkosti. I když jsme tak na obranné polovině dnes soupeři dovolili poměrně hodně, v útoku Orli v tomto utkání vyprodukovali nadměrné množství bodů a o vítězství se nebylo třeba obávat. Nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce více jak čtyřicetibodovým rozdílem 123:81.

QANTO Tuři Svitavy-Ariete Prostějov 81:123 (14:36 39:51 57:84)

QANTO Tuři Svitavy: Špaček Jan 15, Kornowski Kenneth, Charles 13, Macela Tomáš 13, Sedlák Jakub 8, Sehnal Marek 7, Jelínek Jiří 6, Andres Petr 5, Peterka Ondřej 5, Teplý Tomáš 5, Šindelář Lukáš 4
Ariete Prostějov: Slezák Pavel 19, Marko Roman 16, Nečas Radek 16, Bohačík Jaromír 14, Kratochvíl Jan 13, Pandula Dušan 11, Polášek Rudolf 11, Kohout Ondřej 9, Bratčenkov Vojtěch 8, Švrdlík Kamil 6
STŘELBA 3B.: 23/8:22/13
STŘELBA 2B.: 44/22:53/34
TH: 18/13:16/16
Doskoky: 22:37
CHYBY: 24:22
ROZHODČÍ: Hruša Petr(---), Vondráček Marek(---), Remenec Ondřej(---);
KOMISAŘ: Cígler Vilém

autor: Ariete Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.