> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tuři Svitavy-Ariete Prostějov

vloženo: 03.04.2014           komentářů: 0

Střeleckým rekordem letošní ročníku ligy jsme smetli Tury!
Po porážce s Nymburkem zamířili dnes naši Orli vstříc předposlednímu utkání základní části Mattoni NBL a to na palubovku Svitav, aby s celkem ze spodní části tabulky a již mimo možnosti play-off změřili síly. Utkání se od začátku vyvíjelo poměrně jednoznačně, když jsme již v první periodě získali dvaadvacetibodový náskok 36:14. I když soupeř do poloviny snížil na 39:51, nebylo mu to nic platné a ve druhé dvacetiminutovce jsme ho jednoznačně převálcovali. Domácí celek jsme přehrávali ve všech disciplínách a nebylo se čemu divit, že z toho pak byl dosavadní rekord celého letošního ročníku, když jsme nakonec nastříleli na venkovní palubovce 123 bodů a inkasovali 81. Více jak čtyřicetibodové vítězství a dva body do tabulky si tak odvážíme na Hanou.

Střelecký úspěch, který nám chyběl v nedělním utkání proti Nymburku, jsme si vybrali dnes a „odnesly“ to Svitavy. Ty již od samotného úvodu musely čelit velkému ofenzivnímu tlaku našich borců, kteří hráli s obrovskou chutí a již od stavu 11:9 jsme naše vedení začali výrazně navyšovat. Sérií osmi bodů jsme se nejprve dostali do vedení 19:11 a následně třemi trojkami v řadě jsme definitivně zvýšili na dvouciferný rozdíl 28:11, přičemž čtvrtinu jsme nakonec vyhráli poměrem 36:14. Domácí ale hned tak nepolevili a ve druhém kvartálu nám ještě ukázali, čeho jsou schopni. My jsme bojovali s poklesem koncentrace a museli jsme nakonec skousnout porážku v této části o deset bodů a vedení v polovině jenom stavem 51:39.
Co jsme nezvládli ve druhé periodě, jsme ale výrazně vylepšili ve třetí a dokonce i čtvrté části. Na co sáhli hanáčtí Orli, to jim vycházelo. Tříbodové střely jsme proměňovali s téměř šedesátiprocentní úspěšností a proti tomu neměli domácí žádnou obranu. Když se totiž vytáhli zpod koše, aby vypomohli na perimetru, bezpečně jsme pak dokázali dopravit míč na naše vysoké hráče a proměnit z bezprostřední blízkosti. I když jsme tak na obranné polovině dnes soupeři dovolili poměrně hodně, v útoku Orli v tomto utkání vyprodukovali nadměrné množství bodů a o vítězství se nebylo třeba obávat. Nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce více jak čtyřicetibodovým rozdílem 123:81.

QANTO Tuři Svitavy-Ariete Prostějov 81:123 (14:36 39:51 57:84)

QANTO Tuři Svitavy: Špaček Jan 15, Kornowski Kenneth, Charles 13, Macela Tomáš 13, Sedlák Jakub 8, Sehnal Marek 7, Jelínek Jiří 6, Andres Petr 5, Peterka Ondřej 5, Teplý Tomáš 5, Šindelář Lukáš 4
Ariete Prostějov: Slezák Pavel 19, Marko Roman 16, Nečas Radek 16, Bohačík Jaromír 14, Kratochvíl Jan 13, Pandula Dušan 11, Polášek Rudolf 11, Kohout Ondřej 9, Bratčenkov Vojtěch 8, Švrdlík Kamil 6
STŘELBA 3B.: 23/8:22/13
STŘELBA 2B.: 44/22:53/34
TH: 18/13:16/16
Doskoky: 22:37
CHYBY: 24:22
ROZHODČÍ: Hruša Petr(---), Vondráček Marek(---), Remenec Ondřej(---);
KOMISAŘ: Cígler Vilém

autor: Ariete Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.