> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tuři Svitavy-Ariete Prostějov

vloženo: 03.04.2014           komentářů: 0

Střeleckým rekordem letošní ročníku ligy jsme smetli Tury!
Po porážce s Nymburkem zamířili dnes naši Orli vstříc předposlednímu utkání základní části Mattoni NBL a to na palubovku Svitav, aby s celkem ze spodní části tabulky a již mimo možnosti play-off změřili síly. Utkání se od začátku vyvíjelo poměrně jednoznačně, když jsme již v první periodě získali dvaadvacetibodový náskok 36:14. I když soupeř do poloviny snížil na 39:51, nebylo mu to nic platné a ve druhé dvacetiminutovce jsme ho jednoznačně převálcovali. Domácí celek jsme přehrávali ve všech disciplínách a nebylo se čemu divit, že z toho pak byl dosavadní rekord celého letošního ročníku, když jsme nakonec nastříleli na venkovní palubovce 123 bodů a inkasovali 81. Více jak čtyřicetibodové vítězství a dva body do tabulky si tak odvážíme na Hanou.

Střelecký úspěch, který nám chyběl v nedělním utkání proti Nymburku, jsme si vybrali dnes a „odnesly“ to Svitavy. Ty již od samotného úvodu musely čelit velkému ofenzivnímu tlaku našich borců, kteří hráli s obrovskou chutí a již od stavu 11:9 jsme naše vedení začali výrazně navyšovat. Sérií osmi bodů jsme se nejprve dostali do vedení 19:11 a následně třemi trojkami v řadě jsme definitivně zvýšili na dvouciferný rozdíl 28:11, přičemž čtvrtinu jsme nakonec vyhráli poměrem 36:14. Domácí ale hned tak nepolevili a ve druhém kvartálu nám ještě ukázali, čeho jsou schopni. My jsme bojovali s poklesem koncentrace a museli jsme nakonec skousnout porážku v této části o deset bodů a vedení v polovině jenom stavem 51:39.
Co jsme nezvládli ve druhé periodě, jsme ale výrazně vylepšili ve třetí a dokonce i čtvrté části. Na co sáhli hanáčtí Orli, to jim vycházelo. Tříbodové střely jsme proměňovali s téměř šedesátiprocentní úspěšností a proti tomu neměli domácí žádnou obranu. Když se totiž vytáhli zpod koše, aby vypomohli na perimetru, bezpečně jsme pak dokázali dopravit míč na naše vysoké hráče a proměnit z bezprostřední blízkosti. I když jsme tak na obranné polovině dnes soupeři dovolili poměrně hodně, v útoku Orli v tomto utkání vyprodukovali nadměrné množství bodů a o vítězství se nebylo třeba obávat. Nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce více jak čtyřicetibodovým rozdílem 123:81.

QANTO Tuři Svitavy-Ariete Prostějov 81:123 (14:36 39:51 57:84)

QANTO Tuři Svitavy: Špaček Jan 15, Kornowski Kenneth, Charles 13, Macela Tomáš 13, Sedlák Jakub 8, Sehnal Marek 7, Jelínek Jiří 6, Andres Petr 5, Peterka Ondřej 5, Teplý Tomáš 5, Šindelář Lukáš 4
Ariete Prostějov: Slezák Pavel 19, Marko Roman 16, Nečas Radek 16, Bohačík Jaromír 14, Kratochvíl Jan 13, Pandula Dušan 11, Polášek Rudolf 11, Kohout Ondřej 9, Bratčenkov Vojtěch 8, Švrdlík Kamil 6
STŘELBA 3B.: 23/8:22/13
STŘELBA 2B.: 44/22:53/34
TH: 18/13:16/16
Doskoky: 22:37
CHYBY: 24:22
ROZHODČÍ: Hruša Petr(---), Vondráček Marek(---), Remenec Ondřej(---);
KOMISAŘ: Cígler Vilém

autor: Ariete Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.