> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový festival pro děti

vloženo: 07.04.2014           komentářů: 0


Nový festival pro děti přivítá v Olomouci jaro

Na velkou dětskou „párty“ s pestrým programem plným zábavy, soutěží a atrakcí se mohou v sobotu 12. dubna od 14 do 18 hodin těšit návštěvníci olomouckého Výstaviště Flora. Tamní pavilon E bude hostit první ročník akce s názvem „Dětský festival – Vítání jara na Výstavišti Flora“.

„Připravili jsme pohádkovou diskotéku plnou netradičních soutěží, tance a nejznámějších dětských písniček. Na festivalu vystoupí i skupina historického šermu Non Sancti se svým pásmem soubojů a ukázkami dobového stanu,“ zve organizátor akce Ivo Opletal. Pro děti bude připravena i velká nafukovací atrakce - kombinace skákacího hradu a skluzavky. Na své si přijdou i nejmenší děti, kterým bude určeno nafukovací centrum, obsahující skákací plochu, sektor s barevnými míčky, malou horolezeckou stěnu a malou skluzavku.

K dispozici budou dvě špičkové obličejové malířky. Děti si odnesou i pejsky, květiny či pirátské šavle vymodelované z balonků. Dalším lákadlem je originální Ekologická výtvarná dílna, v níž si mohou děti pod vedením výtvarnic vyrobit z PET lahví nejrůznější šperky či hračky. „Všechny tyto aktivity budou malým návštěvníkům akce volně k dispozici po celou dobu dětského festivalu. Vstupné pro děti do patnácti let činí 90 korun. Dospělí mají vstup zdarma,“ ubezpečil Opletal.

Na místě bude také možné zakoupit si občerstvení nebo navštívit infostánky partnerů akce. „Naším cílem je založit novou tradici a společně s dětmi a rodiči vítat jaro na Výstavišti Flora každoročně. Díky vstřícnosti Výstaviště Flora máme k dispozici zastřešené prostory v krásném prostředí olomouckých parků, kde se může akce konat za každého počasí. Pavilon E se nachází hned za nově zrekonstruovaným hlavním pavilonem A,“ doplnil Opletal. Dětský festival se podle jeho slov koná v období, kdy už neprobíhají zimní dětské karnevaly, ale kvůli proměnlivému počasí ještě neprobíhají venkovní akce pro děti. „Jako rodiče menších dětí jsme dětský festival koncipovali tak, aby se jednalo o akci, ze které bychom jako návštěvníci odcházeli se svými ratolestmi nadšení,“ zdůraznil Opletal.

Veškeré podrobnosti k akci naleznete na stránkách www.detskeakce.cz

Partnery akce jsou Všeobecná zdravotní pojišťovna, Výstaviště Flora Olomouc a projekt Odpovědně.cz.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.