> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový festival pro děti

vloženo: 07.04.2014           komentářů: 0


Nový festival pro děti přivítá v Olomouci jaro

Na velkou dětskou „párty“ s pestrým programem plným zábavy, soutěží a atrakcí se mohou v sobotu 12. dubna od 14 do 18 hodin těšit návštěvníci olomouckého Výstaviště Flora. Tamní pavilon E bude hostit první ročník akce s názvem „Dětský festival – Vítání jara na Výstavišti Flora“.

„Připravili jsme pohádkovou diskotéku plnou netradičních soutěží, tance a nejznámějších dětských písniček. Na festivalu vystoupí i skupina historického šermu Non Sancti se svým pásmem soubojů a ukázkami dobového stanu,“ zve organizátor akce Ivo Opletal. Pro děti bude připravena i velká nafukovací atrakce - kombinace skákacího hradu a skluzavky. Na své si přijdou i nejmenší děti, kterým bude určeno nafukovací centrum, obsahující skákací plochu, sektor s barevnými míčky, malou horolezeckou stěnu a malou skluzavku.

K dispozici budou dvě špičkové obličejové malířky. Děti si odnesou i pejsky, květiny či pirátské šavle vymodelované z balonků. Dalším lákadlem je originální Ekologická výtvarná dílna, v níž si mohou děti pod vedením výtvarnic vyrobit z PET lahví nejrůznější šperky či hračky. „Všechny tyto aktivity budou malým návštěvníkům akce volně k dispozici po celou dobu dětského festivalu. Vstupné pro děti do patnácti let činí 90 korun. Dospělí mají vstup zdarma,“ ubezpečil Opletal.

Na místě bude také možné zakoupit si občerstvení nebo navštívit infostánky partnerů akce. „Naším cílem je založit novou tradici a společně s dětmi a rodiči vítat jaro na Výstavišti Flora každoročně. Díky vstřícnosti Výstaviště Flora máme k dispozici zastřešené prostory v krásném prostředí olomouckých parků, kde se může akce konat za každého počasí. Pavilon E se nachází hned za nově zrekonstruovaným hlavním pavilonem A,“ doplnil Opletal. Dětský festival se podle jeho slov koná v období, kdy už neprobíhají zimní dětské karnevaly, ale kvůli proměnlivému počasí ještě neprobíhají venkovní akce pro děti. „Jako rodiče menších dětí jsme dětský festival koncipovali tak, aby se jednalo o akci, ze které bychom jako návštěvníci odcházeli se svými ratolestmi nadšení,“ zdůraznil Opletal.

Veškeré podrobnosti k akci naleznete na stránkách www.detskeakce.cz

Partnery akce jsou Všeobecná zdravotní pojišťovna, Výstaviště Flora Olomouc a projekt Odpovědně.cz.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.