> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový festival pro děti

vloženo: 07.04.2014           komentářů: 0


Nový festival pro děti přivítá v Olomouci jaro

Na velkou dětskou „párty“ s pestrým programem plným zábavy, soutěží a atrakcí se mohou v sobotu 12. dubna od 14 do 18 hodin těšit návštěvníci olomouckého Výstaviště Flora. Tamní pavilon E bude hostit první ročník akce s názvem „Dětský festival – Vítání jara na Výstavišti Flora“.

„Připravili jsme pohádkovou diskotéku plnou netradičních soutěží, tance a nejznámějších dětských písniček. Na festivalu vystoupí i skupina historického šermu Non Sancti se svým pásmem soubojů a ukázkami dobového stanu,“ zve organizátor akce Ivo Opletal. Pro děti bude připravena i velká nafukovací atrakce - kombinace skákacího hradu a skluzavky. Na své si přijdou i nejmenší děti, kterým bude určeno nafukovací centrum, obsahující skákací plochu, sektor s barevnými míčky, malou horolezeckou stěnu a malou skluzavku.

K dispozici budou dvě špičkové obličejové malířky. Děti si odnesou i pejsky, květiny či pirátské šavle vymodelované z balonků. Dalším lákadlem je originální Ekologická výtvarná dílna, v níž si mohou děti pod vedením výtvarnic vyrobit z PET lahví nejrůznější šperky či hračky. „Všechny tyto aktivity budou malým návštěvníkům akce volně k dispozici po celou dobu dětského festivalu. Vstupné pro děti do patnácti let činí 90 korun. Dospělí mají vstup zdarma,“ ubezpečil Opletal.

Na místě bude také možné zakoupit si občerstvení nebo navštívit infostánky partnerů akce. „Naším cílem je založit novou tradici a společně s dětmi a rodiči vítat jaro na Výstavišti Flora každoročně. Díky vstřícnosti Výstaviště Flora máme k dispozici zastřešené prostory v krásném prostředí olomouckých parků, kde se může akce konat za každého počasí. Pavilon E se nachází hned za nově zrekonstruovaným hlavním pavilonem A,“ doplnil Opletal. Dětský festival se podle jeho slov koná v období, kdy už neprobíhají zimní dětské karnevaly, ale kvůli proměnlivému počasí ještě neprobíhají venkovní akce pro děti. „Jako rodiče menších dětí jsme dětský festival koncipovali tak, aby se jednalo o akci, ze které bychom jako návštěvníci odcházeli se svými ratolestmi nadšení,“ zdůraznil Opletal.

Veškeré podrobnosti k akci naleznete na stránkách www.detskeakce.cz

Partnery akce jsou Všeobecná zdravotní pojišťovna, Výstaviště Flora Olomouc a projekt Odpovědně.cz.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.