> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotografie z regionu v Bruselu

vloženo: 07.04.2014           komentářů: 0

Výstava fotografií Iluze reality|Realita iluzí byla na počátku dubna zahájena v sídle Zastoupení Olomouckého kraje při EU v Bruselu. Slavnostní vernisáž byla připravena
ve spolupráci Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc a Galerie Caesar v Olomouci. Mezi vystavenými fotografiemi dominují díla známého malíře, kreslíře a fotografa Oldřicha Šembery. Vernisáž výstavy zahájila Michaela Vráželová ze Zastoupení Olomouckého kraje při EU.
Během večera se mohli návštěvníci osobně setkat s umělci a hovořit s nimi o jejich díle,
pro každého účastníka vernisáže byl připraven katalog.
Pro hosty jsou prezentační akce obvykle příležitostí k poznávání regionu i po kulinářské stránce. Vernisáž výstavy byla doplněna ochutnávkou specialit z Olomouckého kraje. Návštěvníci si nenechali ujít olomoucké tvarůžky, Váhalovy klobásy, svatební koláčky, pivo nebo víno.
„Regiony se v zahraničí zviditelňují, totéž je třeba dělat i v bruselském prostředí, kde je přítomno několik stovek regionů. Výstavou fotografií jsme mezinárodnímu publiku přiblížili Olomoucký kraj i po umělecké stránce. Vernisáž výstavy měla velký úspěch, navštívilo ji několik vysoce postavených úředníků z evropských institucí,“ okomentoval vernisáž výstavy náměstek hejtmana Michael Fischer.
Výstava Iluze reality|Realita iluzí bude umístěna v prostorách Zastoupení Olomouckého kraje při EU v Bruselu. Pro zájemce bude přístupná do konce dubna. Vernisáž výstavy a doprovodný program umělcům připravilo zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje při EU. Vernisáže se zúčastnilo přibližně 50 návštěvníků z několika evropských států, mezi účastníky byli i europoslankyně Zuzana Brzobohatá, europoslanci Jan Březina a Oldřich Vlasák, zástupci Evropské komise nebo Stálého zastoupení ČR při EU.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.