> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotografie z regionu v Bruselu

vloženo: 07.04.2014           komentářů: 0

Výstava fotografií Iluze reality|Realita iluzí byla na počátku dubna zahájena v sídle Zastoupení Olomouckého kraje při EU v Bruselu. Slavnostní vernisáž byla připravena
ve spolupráci Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc a Galerie Caesar v Olomouci. Mezi vystavenými fotografiemi dominují díla známého malíře, kreslíře a fotografa Oldřicha Šembery. Vernisáž výstavy zahájila Michaela Vráželová ze Zastoupení Olomouckého kraje při EU.
Během večera se mohli návštěvníci osobně setkat s umělci a hovořit s nimi o jejich díle,
pro každého účastníka vernisáže byl připraven katalog.
Pro hosty jsou prezentační akce obvykle příležitostí k poznávání regionu i po kulinářské stránce. Vernisáž výstavy byla doplněna ochutnávkou specialit z Olomouckého kraje. Návštěvníci si nenechali ujít olomoucké tvarůžky, Váhalovy klobásy, svatební koláčky, pivo nebo víno.
„Regiony se v zahraničí zviditelňují, totéž je třeba dělat i v bruselském prostředí, kde je přítomno několik stovek regionů. Výstavou fotografií jsme mezinárodnímu publiku přiblížili Olomoucký kraj i po umělecké stránce. Vernisáž výstavy měla velký úspěch, navštívilo ji několik vysoce postavených úředníků z evropských institucí,“ okomentoval vernisáž výstavy náměstek hejtmana Michael Fischer.
Výstava Iluze reality|Realita iluzí bude umístěna v prostorách Zastoupení Olomouckého kraje při EU v Bruselu. Pro zájemce bude přístupná do konce dubna. Vernisáž výstavy a doprovodný program umělcům připravilo zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje při EU. Vernisáže se zúčastnilo přibližně 50 návštěvníků z několika evropských států, mezi účastníky byli i europoslankyně Zuzana Brzobohatá, europoslanci Jan Březina a Oldřich Vlasák, zástupci Evropské komise nebo Stálého zastoupení ČR při EU.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.