> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Studenti UP navštívili Brusel

vloženo: 08.04.2014           komentářů: 0

Skupina 32 studentů a pedagogů z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci navštívila v pondělí 7. dubna 2014 Zastoupení Olomouckého kraje při Evropské unii.

Týdenní exkurze studentů je pořádána pro studenty oboru Mezinárodní rozvojová studia již několikátým rokem a tvoří součást výuky. Hlavní náplní studijního pobytu je návštěva vybraných institucí Evropské unie sídlících v Bruselu stejně jako např. Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii, Zastoupení ČR při NATO, Zastoupení Uruguaye
v Bruselu nebo návštěva Ministerstva zahraničních věcí Belgie. V nabitém programu je v plánu i páteční prohlídka Lucemburku, kde rovněž sídlí instituce EU a specializované agentury.

V kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje, kterou studenti navštívili hned po svém příjezdu do Bruselu, byla podrobně představena činnost regionálního zastoupení. Studenti měli možnost získat informace o stážích, které jsou nabízeny jednak v samotných institucích Evropské unie, jednak přímo na Zastoupení, které dvakrát ročně nabízí studentům UP možnost stáže.

„Studenti Univerzity Palackého jezdí do Bruselu pravidelně a navštěvují také naše zastoupení. Jsem rád, že mohou již během studia získávat zkušenosti přímo v zahraničí a zajímají se
o možnosti pracovních stáží, které nabízí i naše bruselská kancelář. Zástupci OK4EU se pravidelně věnují návštěvám z regionu, připravují pro ně program a další doprovodné materiály dle poptávky,“ doplnil náměstek hejtmana Michael Fischer.

Návštěvu studentů na Zastoupení Olomouckého kraje organizačně připravilo a zajistilo sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.