> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Studenti UP navštívili Brusel

vloženo: 08.04.2014           komentářů: 0

Skupina 32 studentů a pedagogů z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci navštívila v pondělí 7. dubna 2014 Zastoupení Olomouckého kraje při Evropské unii.

Týdenní exkurze studentů je pořádána pro studenty oboru Mezinárodní rozvojová studia již několikátým rokem a tvoří součást výuky. Hlavní náplní studijního pobytu je návštěva vybraných institucí Evropské unie sídlících v Bruselu stejně jako např. Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii, Zastoupení ČR při NATO, Zastoupení Uruguaye
v Bruselu nebo návštěva Ministerstva zahraničních věcí Belgie. V nabitém programu je v plánu i páteční prohlídka Lucemburku, kde rovněž sídlí instituce EU a specializované agentury.

V kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje, kterou studenti navštívili hned po svém příjezdu do Bruselu, byla podrobně představena činnost regionálního zastoupení. Studenti měli možnost získat informace o stážích, které jsou nabízeny jednak v samotných institucích Evropské unie, jednak přímo na Zastoupení, které dvakrát ročně nabízí studentům UP možnost stáže.

„Studenti Univerzity Palackého jezdí do Bruselu pravidelně a navštěvují také naše zastoupení. Jsem rád, že mohou již během studia získávat zkušenosti přímo v zahraničí a zajímají se
o možnosti pracovních stáží, které nabízí i naše bruselská kancelář. Zástupci OK4EU se pravidelně věnují návštěvám z regionu, připravují pro ně program a další doprovodné materiály dle poptávky,“ doplnil náměstek hejtmana Michael Fischer.

Návštěvu studentů na Zastoupení Olomouckého kraje organizačně připravilo a zajistilo sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.