> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Studenti UP navštívili Brusel

vloženo: 08.04.2014           komentářů: 0

Skupina 32 studentů a pedagogů z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci navštívila v pondělí 7. dubna 2014 Zastoupení Olomouckého kraje při Evropské unii.

Týdenní exkurze studentů je pořádána pro studenty oboru Mezinárodní rozvojová studia již několikátým rokem a tvoří součást výuky. Hlavní náplní studijního pobytu je návštěva vybraných institucí Evropské unie sídlících v Bruselu stejně jako např. Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii, Zastoupení ČR při NATO, Zastoupení Uruguaye
v Bruselu nebo návštěva Ministerstva zahraničních věcí Belgie. V nabitém programu je v plánu i páteční prohlídka Lucemburku, kde rovněž sídlí instituce EU a specializované agentury.

V kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje, kterou studenti navštívili hned po svém příjezdu do Bruselu, byla podrobně představena činnost regionálního zastoupení. Studenti měli možnost získat informace o stážích, které jsou nabízeny jednak v samotných institucích Evropské unie, jednak přímo na Zastoupení, které dvakrát ročně nabízí studentům UP možnost stáže.

„Studenti Univerzity Palackého jezdí do Bruselu pravidelně a navštěvují také naše zastoupení. Jsem rád, že mohou již během studia získávat zkušenosti přímo v zahraničí a zajímají se
o možnosti pracovních stáží, které nabízí i naše bruselská kancelář. Zástupci OK4EU se pravidelně věnují návštěvám z regionu, připravují pro ně program a další doprovodné materiály dle poptávky,“ doplnil náměstek hejtmana Michael Fischer.

Návštěvu studentů na Zastoupení Olomouckého kraje organizačně připravilo a zajistilo sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.