Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi uspěli v Berouně

vloženo: 10.04.2014           komentářů: 0

Jestřábi uspěli v Berouně a upevnili si druhou přičku barážové tabulky

Prostějovští hokejisté si na ledě Medvědů vedli skvěle a po celou dobu zápasu byli lepším týmem, který toho domácím příliš nepovolil. Jestřábi otevřeli gólový účet utkání v deváté minutě a postupně navyšovali vedení až na průběžný výsledek 0:4, o čisté konto Kocián pak přišel až ke konci druhé třetiny. Prostějov ovšem nikterak neznervózněl a naopak ve třetí periodě přidal ještě pátý zásah, který dal výsledku konečnou podobu 1:5. Jestřábi tak berou další tři body a v tabulce baráže o 1. ligu drží druhou postupovou příčku, navíc od prvního Mostu je dělí pouze horší skóre.

včera | Lubomír Tesař
B4, středa 9.4.2014
Medvědi Beroun 1933
1:5(0:2, 1:2, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 35. Malý (Markulinec) – 9. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 15. Černý (Kolibár, Veselý), 28. Černý (Duba), 30. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 51. Kolibár (Černý). Rozhodčí: Souček, Svoboda – Šperl, Zíka. Vyloučení: 12:10 navíc Matějka 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 372. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Špelda, Kužel, Chalupa, Šteiner, Čelikovský, Jebavý, Sklenička – Vrba, Babka, Divíšek, Matějka, Stromko, Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Knesl, Švaříček, Veselý, Kolibár, Polák, Nedbálek, Malý – Luňák, Černý, Šebek, Antončík, Stejskal, Coufal, Belay, Indra, Duba, Kučera, Venkrbec
Komentář k zápasu
Úvodní nervozitu obou celků, která byla poznamenána vyloučením na každé straně, rozehnal až v 9. minutě Matouš Venkrbec, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Šimbocha. Vedení Prostějova navýšil v úniku střelou pod horní tyč Michal Černý. Beroun měl poté k dispozici dvě početní výhody, ale ani jednu nevyužil a po úvodní siréně tak na tabuli svítil stav 0:2.

Podobný scénář se odehrával i v prostřední periodě. Sebevědomí z úvodní dvacetiminutovky si ponechal Michal Černý, který si pohrál s domácí obranou a následně i brankářem a zavěsil kotouč do prázdné branky. Vzápětí si šel odpočinout na trestnou lavici Stromko. Jeho faul potrestal svou druhou trefou v zápase Matouš Venkrbec. Jiskřičku naděje pro Beroun vykřesal v 35. minutě Pavel Malý. Tu si ale Medvědi sami zažehnali svou nedisciplinovaností a častými vyloučeními.

Nervozita se domácích hokejistů nepustila ani v závěrečné části a vyvrcholila nepříjemným zákrokem Matějky. Ten musel putovat předčasně do sprch a Jestřábi si tak hlídali klidné vedení, které navíc ještě navýšil v 51. minutě opět v početní výhodě Jan Kolibár. Poté už se zápas spíše dohrával a Jestřábi si bez potíží udrželi své vedení a do Prostějova si tak odváží všechny tři body
Ohlasy trenérů
Zdeněk Pata (Medvědi Beroun 1933): Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme k mužstvu přišli asi dvě hodiny před zápasem. Je vidět, že ten tým poznamenal průběh sezony, kdy nejdříve byl na pozicích pro play off a najednou přišel takový útlum, který nás dovedl až sem. Dnešní zápas podle mě rozhodla hlavně častá vyloučení a velké chyby v obraně. Dostali jsme tři góly v oslabení, což si nemůžeme dovolit. Nemáme široký kádr a bez toho, aby hrál disciplinovaně, to prostě nepůjde.

Petr Zachar (trenér Prostějova) Myslím, že kromě první třetiny jsme byli celé utkání lepší. Měli jsme dobrý vstup a výsledkově po celý zápas skóre kontrolovali. Doufám, že klukům pomohli i využité přesilové hry. To, že jsme po třech kolech baráže na postupovém místě je pěkné, ale zatím to nic neznamená. Musíme jít s pokorou, zápas od zápasu a nyní nás čeká nejsilnější soupeř Most.

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.