Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi uspěli v Berouně

vloženo: 10.04.2014           komentářů: 0

Jestřábi uspěli v Berouně a upevnili si druhou přičku barážové tabulky

Prostějovští hokejisté si na ledě Medvědů vedli skvěle a po celou dobu zápasu byli lepším týmem, který toho domácím příliš nepovolil. Jestřábi otevřeli gólový účet utkání v deváté minutě a postupně navyšovali vedení až na průběžný výsledek 0:4, o čisté konto Kocián pak přišel až ke konci druhé třetiny. Prostějov ovšem nikterak neznervózněl a naopak ve třetí periodě přidal ještě pátý zásah, který dal výsledku konečnou podobu 1:5. Jestřábi tak berou další tři body a v tabulce baráže o 1. ligu drží druhou postupovou příčku, navíc od prvního Mostu je dělí pouze horší skóre.

včera | Lubomír Tesař
B4, středa 9.4.2014
Medvědi Beroun 1933
1:5(0:2, 1:2, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 35. Malý (Markulinec) – 9. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 15. Černý (Kolibár, Veselý), 28. Černý (Duba), 30. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 51. Kolibár (Černý). Rozhodčí: Souček, Svoboda – Šperl, Zíka. Vyloučení: 12:10 navíc Matějka 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 372. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Špelda, Kužel, Chalupa, Šteiner, Čelikovský, Jebavý, Sklenička – Vrba, Babka, Divíšek, Matějka, Stromko, Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Knesl, Švaříček, Veselý, Kolibár, Polák, Nedbálek, Malý – Luňák, Černý, Šebek, Antončík, Stejskal, Coufal, Belay, Indra, Duba, Kučera, Venkrbec
Komentář k zápasu
Úvodní nervozitu obou celků, která byla poznamenána vyloučením na každé straně, rozehnal až v 9. minutě Matouš Venkrbec, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Šimbocha. Vedení Prostějova navýšil v úniku střelou pod horní tyč Michal Černý. Beroun měl poté k dispozici dvě početní výhody, ale ani jednu nevyužil a po úvodní siréně tak na tabuli svítil stav 0:2.

Podobný scénář se odehrával i v prostřední periodě. Sebevědomí z úvodní dvacetiminutovky si ponechal Michal Černý, který si pohrál s domácí obranou a následně i brankářem a zavěsil kotouč do prázdné branky. Vzápětí si šel odpočinout na trestnou lavici Stromko. Jeho faul potrestal svou druhou trefou v zápase Matouš Venkrbec. Jiskřičku naděje pro Beroun vykřesal v 35. minutě Pavel Malý. Tu si ale Medvědi sami zažehnali svou nedisciplinovaností a častými vyloučeními.

Nervozita se domácích hokejistů nepustila ani v závěrečné části a vyvrcholila nepříjemným zákrokem Matějky. Ten musel putovat předčasně do sprch a Jestřábi si tak hlídali klidné vedení, které navíc ještě navýšil v 51. minutě opět v početní výhodě Jan Kolibár. Poté už se zápas spíše dohrával a Jestřábi si bez potíží udrželi své vedení a do Prostějova si tak odváží všechny tři body
Ohlasy trenérů
Zdeněk Pata (Medvědi Beroun 1933): Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme k mužstvu přišli asi dvě hodiny před zápasem. Je vidět, že ten tým poznamenal průběh sezony, kdy nejdříve byl na pozicích pro play off a najednou přišel takový útlum, který nás dovedl až sem. Dnešní zápas podle mě rozhodla hlavně častá vyloučení a velké chyby v obraně. Dostali jsme tři góly v oslabení, což si nemůžeme dovolit. Nemáme široký kádr a bez toho, aby hrál disciplinovaně, to prostě nepůjde.

Petr Zachar (trenér Prostějova) Myslím, že kromě první třetiny jsme byli celé utkání lepší. Měli jsme dobrý vstup a výsledkově po celý zápas skóre kontrolovali. Doufám, že klukům pomohli i využité přesilové hry. To, že jsme po třech kolech baráže na postupovém místě je pěkné, ale zatím to nic neznamená. Musíme jít s pokorou, zápas od zápasu a nyní nás čeká nejsilnější soupeř Most.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.