> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi uspěli v Berouně

vloženo: 10.04.2014           komentářů: 0


Jestřábi uspěli v Berouně a upevnili si druhou přičku barážové tabulky

Prostějovští hokejisté si na ledě Medvědů vedli skvěle a po celou dobu zápasu byli lepším týmem, který toho domácím příliš nepovolil. Jestřábi otevřeli gólový účet utkání v deváté minutě a postupně navyšovali vedení až na průběžný výsledek 0:4, o čisté konto Kocián pak přišel až ke konci druhé třetiny. Prostějov ovšem nikterak neznervózněl a naopak ve třetí periodě přidal ještě pátý zásah, který dal výsledku konečnou podobu 1:5. Jestřábi tak berou další tři body a v tabulce baráže o 1. ligu drží druhou postupovou příčku, navíc od prvního Mostu je dělí pouze horší skóre.

včera | Lubomír Tesař
B4, středa 9.4.2014
Medvědi Beroun 1933
1:5(0:2, 1:2, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 35. Malý (Markulinec) – 9. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 15. Černý (Kolibár, Veselý), 28. Černý (Duba), 30. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 51. Kolibár (Černý). Rozhodčí: Souček, Svoboda – Šperl, Zíka. Vyloučení: 12:10 navíc Matějka 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 372. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Špelda, Kužel, Chalupa, Šteiner, Čelikovský, Jebavý, Sklenička – Vrba, Babka, Divíšek, Matějka, Stromko, Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Knesl, Švaříček, Veselý, Kolibár, Polák, Nedbálek, Malý – Luňák, Černý, Šebek, Antončík, Stejskal, Coufal, Belay, Indra, Duba, Kučera, Venkrbec
Komentář k zápasu
Úvodní nervozitu obou celků, která byla poznamenána vyloučením na každé straně, rozehnal až v 9. minutě Matouš Venkrbec, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Šimbocha. Vedení Prostějova navýšil v úniku střelou pod horní tyč Michal Černý. Beroun měl poté k dispozici dvě početní výhody, ale ani jednu nevyužil a po úvodní siréně tak na tabuli svítil stav 0:2.

Podobný scénář se odehrával i v prostřední periodě. Sebevědomí z úvodní dvacetiminutovky si ponechal Michal Černý, který si pohrál s domácí obranou a následně i brankářem a zavěsil kotouč do prázdné branky. Vzápětí si šel odpočinout na trestnou lavici Stromko. Jeho faul potrestal svou druhou trefou v zápase Matouš Venkrbec. Jiskřičku naděje pro Beroun vykřesal v 35. minutě Pavel Malý. Tu si ale Medvědi sami zažehnali svou nedisciplinovaností a častými vyloučeními.

Nervozita se domácích hokejistů nepustila ani v závěrečné části a vyvrcholila nepříjemným zákrokem Matějky. Ten musel putovat předčasně do sprch a Jestřábi si tak hlídali klidné vedení, které navíc ještě navýšil v 51. minutě opět v početní výhodě Jan Kolibár. Poté už se zápas spíše dohrával a Jestřábi si bez potíží udrželi své vedení a do Prostějova si tak odváží všechny tři body
Ohlasy trenérů
Zdeněk Pata (Medvědi Beroun 1933): Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme k mužstvu přišli asi dvě hodiny před zápasem. Je vidět, že ten tým poznamenal průběh sezony, kdy nejdříve byl na pozicích pro play off a najednou přišel takový útlum, který nás dovedl až sem. Dnešní zápas podle mě rozhodla hlavně častá vyloučení a velké chyby v obraně. Dostali jsme tři góly v oslabení, což si nemůžeme dovolit. Nemáme široký kádr a bez toho, aby hrál disciplinovaně, to prostě nepůjde.

Petr Zachar (trenér Prostějova) Myslím, že kromě první třetiny jsme byli celé utkání lepší. Měli jsme dobrý vstup a výsledkově po celý zápas skóre kontrolovali. Doufám, že klukům pomohli i využité přesilové hry. To, že jsme po třech kolech baráže na postupovém místě je pěkné, ale zatím to nic neznamená. Musíme jít s pokorou, zápas od zápasu a nyní nás čeká nejsilnější soupeř Most.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.