> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi uspěli v Berouně

vloženo: 10.04.2014           komentářů: 0


Jestřábi uspěli v Berouně a upevnili si druhou přičku barážové tabulky

Prostějovští hokejisté si na ledě Medvědů vedli skvěle a po celou dobu zápasu byli lepším týmem, který toho domácím příliš nepovolil. Jestřábi otevřeli gólový účet utkání v deváté minutě a postupně navyšovali vedení až na průběžný výsledek 0:4, o čisté konto Kocián pak přišel až ke konci druhé třetiny. Prostějov ovšem nikterak neznervózněl a naopak ve třetí periodě přidal ještě pátý zásah, který dal výsledku konečnou podobu 1:5. Jestřábi tak berou další tři body a v tabulce baráže o 1. ligu drží druhou postupovou příčku, navíc od prvního Mostu je dělí pouze horší skóre.

včera | Lubomír Tesař
B4, středa 9.4.2014
Medvědi Beroun 1933
1:5(0:2, 1:2, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 35. Malý (Markulinec) – 9. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 15. Černý (Kolibár, Veselý), 28. Černý (Duba), 30. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 51. Kolibár (Černý). Rozhodčí: Souček, Svoboda – Šperl, Zíka. Vyloučení: 12:10 navíc Matějka 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 372. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Špelda, Kužel, Chalupa, Šteiner, Čelikovský, Jebavý, Sklenička – Vrba, Babka, Divíšek, Matějka, Stromko, Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Knesl, Švaříček, Veselý, Kolibár, Polák, Nedbálek, Malý – Luňák, Černý, Šebek, Antončík, Stejskal, Coufal, Belay, Indra, Duba, Kučera, Venkrbec
Komentář k zápasu
Úvodní nervozitu obou celků, která byla poznamenána vyloučením na každé straně, rozehnal až v 9. minutě Matouš Venkrbec, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Šimbocha. Vedení Prostějova navýšil v úniku střelou pod horní tyč Michal Černý. Beroun měl poté k dispozici dvě početní výhody, ale ani jednu nevyužil a po úvodní siréně tak na tabuli svítil stav 0:2.

Podobný scénář se odehrával i v prostřední periodě. Sebevědomí z úvodní dvacetiminutovky si ponechal Michal Černý, který si pohrál s domácí obranou a následně i brankářem a zavěsil kotouč do prázdné branky. Vzápětí si šel odpočinout na trestnou lavici Stromko. Jeho faul potrestal svou druhou trefou v zápase Matouš Venkrbec. Jiskřičku naděje pro Beroun vykřesal v 35. minutě Pavel Malý. Tu si ale Medvědi sami zažehnali svou nedisciplinovaností a častými vyloučeními.

Nervozita se domácích hokejistů nepustila ani v závěrečné části a vyvrcholila nepříjemným zákrokem Matějky. Ten musel putovat předčasně do sprch a Jestřábi si tak hlídali klidné vedení, které navíc ještě navýšil v 51. minutě opět v početní výhodě Jan Kolibár. Poté už se zápas spíše dohrával a Jestřábi si bez potíží udrželi své vedení a do Prostějova si tak odváží všechny tři body
Ohlasy trenérů
Zdeněk Pata (Medvědi Beroun 1933): Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme k mužstvu přišli asi dvě hodiny před zápasem. Je vidět, že ten tým poznamenal průběh sezony, kdy nejdříve byl na pozicích pro play off a najednou přišel takový útlum, který nás dovedl až sem. Dnešní zápas podle mě rozhodla hlavně častá vyloučení a velké chyby v obraně. Dostali jsme tři góly v oslabení, což si nemůžeme dovolit. Nemáme široký kádr a bez toho, aby hrál disciplinovaně, to prostě nepůjde.

Petr Zachar (trenér Prostějova) Myslím, že kromě první třetiny jsme byli celé utkání lepší. Měli jsme dobrý vstup a výsledkově po celý zápas skóre kontrolovali. Doufám, že klukům pomohli i využité přesilové hry. To, že jsme po třech kolech baráže na postupovém místě je pěkné, ale zatím to nic neznamená. Musíme jít s pokorou, zápas od zápasu a nyní nás čeká nejsilnější soupeř Most.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.